1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak brodawkowaty tarczycy
Autor Wiadomość
ZULA12 


Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 105
Pomogła: 10 razy

 #91  Wysłany: 2014-07-04, 17:44  


Aniu ja miałam operacje na początku maja. Do tej pory miałam rano takie same objawy. Ale od kilku dni , od kiedy zaczęłam jeździć na rowerze, to muszę stwierdzić , że jest coraz lepiej. Ostatnio jak wstaje rano to mnie nie boli i nie ciągnie. Jednak na każdą zmianę pogody odczuwam lekki ból, takie ciągnięcie. Ostatnio również masuje ten szew lekko kulistymi ruchami , oczywiście wcześniej nawilżam kremem lub żelem silikonowym na blizny.

O wielkość blizny nie martw sie , ona bedzie ewaluować nawet przez rok. Gdyby nie pomogło , wtedy należy sie udać do lekarza dermatologa , aby zastosował mocniejsze leki i zabiegi na bliznę.
ja mam bardzo cieniutka bliznę i jest ona trochę różowa.
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #92  Wysłany: 2014-07-04, 18:02  


A jakie stosujesz maści/żele? Ja mam tą bliznę tylko trochę mniejszą niż po operacji, za dużo się nie zmniejszyła bo jest cały czas różowa dość mocno no i wypukła :-( też masuję, smaruję i nic :( a bliznowca nie mam bo rana po cesarce wygoiła się bardzo dobrze, kilka lat temu co prawda ale mimo wszystko, śladu prawie nie ma.
 
ZULA12 


Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 105
Pomogła: 10 razy

 #93  Wysłany: 2014-07-04, 18:21  


ja mam żel na blizny - bez nazwy, taka może trochę uniwersalna, masuje również kremem nivea.

Najważniejsze aby nie opalić blizny. 8-)
Nosze jedwabną chustkę na szyi, jest to trochę uciążliwe, bo teraz jest bardzo ciepło, ale jak trzeba to trzeba. :uuu:

mam jeszcze na szyi (w stronę żuchwy) trochę opuchlizny. Podobno tak ma być. To możne potrwać nawet do czterech miesięcy.

Myślę ze szerokość blizny możne być uwarunkowana techniką szycia rany.
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #94  Wysłany: 2014-07-04, 18:24  


Też mam problem z blizną. Smarowałam Cepanem, Alantanem, kremem No- Scar w sumie nic nie pomogło. U mnie powstała blizna przerostowa. Teraz leczę się u dermatologa. Smaruję bliznę bardzo silną maścią sterydową i chodzę na krioterapię miejscową. Teraz rok po drugiej operacji moja blizna jest dalej wypukła na szczęście coraz mniej.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #95  Wysłany: 2014-07-04, 18:30  


Ela,
polecam Ci do wyboru - Cepan, Contratubex (z tańszych), z droższych sprawdzony - Dermatix żel albo Cicatrix krem.
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #96  Wysłany: 2014-07-04, 19:08  


Też chodzę w apaszkach, męczące w takie upały jak dziś ale jak trzeba to trzeba. Ptaszenio ja smaruję tymi właśnie maściami o których napisałaś (Cepan i contratubex) ale poprawy brak. Wiem że musi minąć jakiś czas by rana była jaśniejsza, ale mnie martwi ta wypukłość :( Karolinax jak wygląda blizna przerostowa? czym się charakteryzuje?
 
ZULA12 


Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 105
Pomogła: 10 razy

 #97  Wysłany: 2014-07-04, 19:51  


Ptaszenio
dziękuję bardzo za informacje , jutro sobie kupię
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #98  Wysłany: 2014-07-04, 20:44  


Poczytaj sobie tutaj, są zdjęcia The page cannot be found - Contractubex
Jeszce dopiszę, że u mnie blizna przerostowa zaczęła powstawać już miesiąc po operacji.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #99  Wysłany: 2014-07-06, 17:02  


Bardzo ci dziękuję, poczytałam :) Czy wie ktoś od której godziny można brać numerek do rejestracji głównej w CO w Warszawie? Jutro jadę i mam zamiar wyjechać koło 7:00 bo nie wiem co mnie czeka... rano mam się zgłosić na oddział Medycyny Nuklearnej (pobranie krwi itd.) ale przedtem musze być na ogólnej. Wie ktoś coś jak to jest?
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #100  Wysłany: 2014-07-06, 23:06  


Nie wiem dokładnie od której można brać numerki. Staram się przyjeżdżać do CO jak najwcześniej i zawsze jest już tłum ludzi w rejestracji. W kolejce do okienka w rejestracji można czekać różnie. Najkrótsze moje czekanie to 15 min, a najdłuższe godzinę.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #101  Wysłany: 2014-07-07, 12:27  


ELAB65 tak jak obiecałam piszę bo jestem po pierwszym dniu trzydniówki. a więc w CO byłam o 7:00,rejestracja główna, pobranie numerka i czekanie na swoją kolej - ok.45 minut. Potem idziesz do rejestracji Zakładu Medycyny Nuklearnej, gdzie też dość sporo ludzi czekało ale sprawnie to szło. Po rejestracji idziesz na badanie krwi w poradni chorób tarczycy (tak jak pisała karolinax musiałam robić test ciążowy) i potem wchodzisz na oddzial medycyny nuklearnej (za tą małą rejestracją od razu po prawej stronie) i idziesz pod gabinet 12 A na jod. Trochę czekałam bo dużo ludzi było na rózne izotopy, Panie wywołują pacjentów. Na jod było dziś kilka osób osób i wszyscy razem weszliśmy do gabinetu, pani podała ulotki, jod z wodą do popicia i do domu. Jutro rano mam się wstawic na 8.30 na scyntygrafię i do domu. W środę scyntygrafia całego ciała, potem omówienie badań i tyle. Dodam że koniecznie bądź na czczo bo przyszła pani która zjadła coś przed podaniem jodu i kazali jej wrócić za 2 godziny. Jutro już mam być po śniadaniu i prysznicu rannym. Badanie krótko musi trwać bo Ci co brali dziś ze mną jod jutro jeden po drugim w odstępie 10 minut mamy scyntygrafię, ja wchodzę jako pierwsza z "grupy". Ja mam na 8:30, pan po mnie na 8:40 itd.
 
ZULA12 


Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 105
Pomogła: 10 razy

 #102  Wysłany: 2014-07-07, 13:58  


Aniu
bardzo Ci dziękuje za te wiadomości :lol:
Ja ide za miesiąc, na taką trzydniówkę.
Dobrze wiedzieć , że rejestracja główna czynna juz od 07-ej. :-D
Czy jak się ma trochę dłuższe włosy, to też rano następnego dnia po jodzie trzeba je myć? czy np. można późnym wieczorem umyć włosy a rano prysznic?
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #103  Wysłany: 2014-07-07, 17:15  


Trzeba myć następnego dnia głowę, po nocy po podczas snu również wydzielany jest jod. Tak nam dziś powiedziała pielęgniarka. Też mam długie włosy i muszę wcześniej wstawać no ale trudno, nic nie poradzimy. Damy radę :)
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #104  Wysłany: 2014-07-07, 19:01  


Aniu USG miałaś ?
Z tymi włosami to jest tak, że podczas kwarantanny która trwa tydzień codziennie trzeba myć.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #105  Wysłany: 2014-07-07, 19:43  


Nie miałam usg bo niby za wcześnie od operacji i nie robili. Ogólnie to szybko wszystko szło, myślałam że dłużej mi się zejdzie. Karolina, mam dużo pić prawda? (wypiłam ze 2 litry wody) a co ze śliniankami? narazie nie odczuwam jakiś problemów ale one mogą przyjść później? jak długo taki jod będzie we mnie siedział? kiedy się ze mnie wypłucze? zapomniałam zapytać dzisiaj w CO.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group