1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak brodawkowaty tarczycy
Autor Wiadomość
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #271  Wysłany: 2015-05-18, 12:28  


missy
poczytałam ale...nadal mało wiem skąd ten mój stan podgoraczkowy. Euthyrox który bierze się codziennie rano jest w nas przez długi długi czas...dopiero w 3 tygodniu po odstawieniu przed jodem czułam jego brak. Faktem jest to ze rano temp.nie ma. Biorę hormon,jem śniadanie i po jakimś czasie ta temp już jest. Wieczorekkolo godz. 20-21 temp nie ma i czuje się doskonale a w ciagu dnia...senność, zmęczenie,osłabienie. Czy to możliwe ze jednak Euthyrox daje mi takie zachwiania?

[ Dodano: 2015-05-18, 21:44 ]
nikt nic nie wie? :( ja...znowu zaczynam wariowac że...to jakiś nowotwór bo przy nim bardzo często jest stan podgoraczkowy :(
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #272  Wysłany: 2015-05-26, 10:14  


Zrobiłam wczoraj morfologię z rozmazem,crp i próby wątrobowe. Wszystko ok,natomiast crp 8, norma do 5. Moje tsh mimo mniejszej dawki (ze 150 na 137) nadal niskie, 0,1 a według pani endokrynolog z CO przy tej dawce powinno być w granicach 0,5 - 1,0. Czy te niskie tsh moze byc przyczyna stanu podgorączkowego? chyba nie prawda? zrobiłam badanie też d-dimerów bo juz chyba po raz trzeci mam bół i uczucie cięzkich nóg w nocy, może to zakrzepica przy moich wysokich płytkach krwi. wyniki mam miec dzisiaj. jesli to też nie to...odpuszczam jakiekolwiek badania. każdy rozkłada ręce wiec sama nic nie znajde.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #273  Wysłany: 2015-05-26, 11:28  


Skoro wyniki są ok, tylko crp trochę podwyższone to naprawdę wszystko raczej wskazuje na problem z termoregulacją. I crp jest wtedy efektem tego rozregulowania organizmu. Zbyt wysoki poziom T4 we krwi wpływa na podniesienie temperatury organizmu - dlatego właśnie w zimie zapotrzebowanie na ten hormon jest większe a w lecie mniejsze ( zimno jest jednym ze stymulatorów wydzielania T4). Normalnie tarczyca sama się tym zajmuje i produkuje tyle, ile trzeba. U Ciebie jest zupełnie inaczej i wygląda na to, że dostarczane są zbyt duże ilości lewotyroksyny - masz hipertermię, nie gorączkę.
Od kiedy bierzesz mniejszą dawkę Euthyroxu? Czy lekarz sugerował konieczność dalszych modyfikacji tej dawki?
Pozdrawiam serdecznie.
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #274  Wysłany: 2015-05-26, 16:17  


missy, dawkę 137 mam od końca kwietnia, dziś wzięłam 125 i za miesiąc zobaczę jaki efekt. Nie gadalam dawno ft 3, natomiast jeśli o ft 4 lekarz uważa że skoro tarczycy nie mam to to badanie nie ma sensu bo dr 4 produkuje tarczyca a ja jej przecież nie mam. Tak mi powiedział. Odebrałam niedawno d -dimery, też są w porządku. Czyli...to wszystko wina hormonów? Więc muszę zbadać ft 3 i ft 4,zobaczę czy tu jest przyczyna.
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #275  Wysłany: 2015-06-01, 18:56  


Morfologia w porządku, crp mam 8,5 a było już 6. norma do 5. Nie wiem co sie ze mna dzieje, bo w nocy mam strasznie ciepłe stopy, i drętwieją mi ręce i nogi :( byłam dziś u lekarza rodzinnego to nic nie powiedziała tylko dała skierowanie do neurologa - zapis na wrzesień. i weź sie tu lecz człowieku w tym kraju :( biorę magnez, wapno też bo mialam za mało zjonizowanego. lekarka odesłała mnie do psychologa,sama niech tam idzie wariatka. crp wskazuje na stan zapalny a ona mnie do psychologa wysyła. ktos ma jakis pomysl? co mam jeszcze zbadać? badania jakie wykonałam to : morfologia z rozmazem,mocz z posiewem,usg brzucha, rtg klatki piesiowej, mononukleoza,borelioza,ekg,echo serca z holterem,pantomogram,usg narzadów rodnych i cytologia, cukier, ASO - wszystko w porządku. a stan podgorączkowy jest nadal :( co mam jeszcze zbadac? gdzie moze byc przyczyna stanu podgorączkowego? błagam pomóżcie bo ja juz tak 3 miesiąc mam :(((
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #276  Wysłany: 2015-06-01, 19:57  


Jakbyś miała porządną i prawdziwą infekcję bakteryjną to crp byłoby w okolicach 100, do 10 to żaden lekarz nie bierze tego pod uwagę. Bardziej przekonywujące od tego wyniku są opisywane przez Ciebie dolegliwości. Osłabienie, stany podgorączkowe, drętwienie kończyn.

Miałaś usuniętą tarczycę, musisz męczyć endokrynologa, ale dobrego endokrynologa który ma doświadczenie w leczeniu innych zaburzeń hormonalnych nie tylko tarczycy. Pisałam Ci już o możliwości uszkodzenia lub usunięcia przytarczyc. Poczytaj sobie w internecie o tężyczce jawnej i utajonej. Ale nie stawiaj sobie sama diagnozy, to naprawdę bardzo skomplikowane i zapętlone - nie ma prostych zależności typu jak wzrasta wapń to maleje PTH. Daruj sobie inne analizy, pilnuj tylko tego wapnia bo akurat nawet niewielki niedobór (nadmiar też) może dawać duże dolegliwości. I w dodatku te parametry potrafią się zmieniać co kilkanaście minut. Ta diagnostyka jest naprawdę trudna.
_________________
sprzątnięta
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #277  Wysłany: 2015-06-01, 20:06  


gaba
Ale stany podgoraczkowe od ewentualnego braku wapnia czy PTH? Te objawy są od niedawna (drętwienie) scala reszta od dawna. mam uczucie duszności też...nie wiem o co chodzi a na dodatek moja endokrynolog zachorowala i raczej już do pracy nie wróci więc jestem bez lekarza jak na zlosc :( czy ma ktoś namiar na dobrego endokrynologa prywatnie????
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #278  Wysłany: 2015-06-01, 20:14  


anka244,

A wyniki potasu, magnezu, sodu masz dobre?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #279  Wysłany: 2015-06-01, 20:15  


Poczytaj o tężyczce, gorąca skóra to jeden z objawów, są i objawy sercowe. Ale pisałam Ci nie diagnozuj się sama bo to za bardzo skomplikowane. Sprawdź lekarzy ze szpitala bielańskiego - ostatecznie to tam jest najlepsza endokrynologia w W-wie. Tyle że przyjęcia w przyszłym roku. Musisz się podowiadywać gdzie przyjmują prywatnie.
_________________
sprzątnięta
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #280  Wysłany: 2015-06-01, 21:01  


marzena 66
badanie magnezu robię jutro razem z ft 3 i ft 4. sód i potas robiłam pod koniec kwietnia, były w normie.

gaba
Dziękuję ci za pomoc. Myślę o badaniu EMG prywatnie... poczytałam i kurde mam wiele objawów, jakbym mało miała to jeszcze to :(
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #281  Wysłany: 2015-06-01, 23:29  


Aniu, mogę Ci polecić dobrego endokrynologa właśnie ze Szpitala Bielańskiego. Lekarka nazywa się Agnieszka Baranowska- Bik. Na pewno przyjmuje prywatnie, ale nie wiem gdzie. Jestem jej pacjentką. Lekarka jest bardzo dokładna, dba o pacjenta. Najważniejsze, jak pacjent potrzebuje częściej chodzić do lekarza to bez najmniejszego problemu zapisuje nawet co kilka miesięcy lub częściej. Ostatnio dzięki tej właśnie lekarce byłam przyjęta na oddział jednodniowy i miałam bardzo dużo badań.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #282  Wysłany: 2015-06-02, 15:39  


odebrałam dziś wyniki :

TSH 0,139 norma 0,35 - 4,94
ft 4 1,33 norma 0,70 - 1,48
ft 3 2,59 norma 1,71 - 3,71

magnez 1,86 norma 1,6 - 2,6

Szczerze mówiąc miałam nadzieję że tu gdzieś znajdę przyczynę moich stanów podgoraczkowych...to czyli...mam nadczynność czy nie?

[ Dodano: 2015-06-02, 16:23 ]
Znowu ubzduralam sobie nowotwór który często objawia się długotrwałym stanem podgoraczkowym, no bo jak to inaczej wyjaśnić :(((
 
fraszkaxxx 



Dołączyła: 04 Paź 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #283  Wysłany: 2015-06-02, 20:59  


masz kontrolowaną nadczynność, czyli stan, który musimy mieć już zawsze - TSH między 0,1 a 0,3 - Twój wynik jest w tej chwili bardzo dobry

wyjątkiem od takiego poziomu TSH jest czas odstawienia hormonu przed badaniami diagnostycznymi jodem- wtedy TSH gwałtownie i mocno rośnie, nawet kilkaset razy - wchodzisz wtedy z nadczynności w niedoczynność

po badaniach stopniowo wracasz do swojej dawki docelowej hormonu, wracając z niedoczynności w nadczynność
_________________
fraszka Kasia z córką Lilą i sunią Sonią
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #284  Wysłany: 2015-06-02, 21:40  


Kasiu ja to wszystko wiem. Zastanawia mnie tylko to czy może mój organizm nie toleruje takiego tsh i stąd stan podgoraczkowy. Ja tu szukam przyczyny, i nie wiem czy trafnie. Może powinnam mieć wyzsze tsh. ..
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #285  Wysłany: 2015-06-06, 20:25  


Bardzo proszę, powiedzcie mi czy mimo to ze wszystkie wyniki mam dobre...może w moim organizmie rozwijać się choroba nowotworowa? Stany podgoraczkowe to jeden z objawów. Już siadam psychicznie, lekarz nie wie co mi jest, żaden szpital przyjąć nie chce a ja chodzę i szukam na własny koszt bo nikt nic nie wie. A ja chodzę z tym stanem podgoraczkowym od 3 miesięcy. Czy jeśli byłby jakiś nowotwór to czy dałby mi jakieś objawy (coś w morfologii, jakiś ból czy cos) .
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group