1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie o wnioski z TK jamy brzusznej
Autor Wiadomość
Godaj 


Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2013-07-13, 09:24  Pytanie o wnioski z TK jamy brzusznej


Witam,

proszę Was pomoc w interpretacji wniosków po TK. Jestem załamany i nie wiem co myśleć...
Poniżej tekst wniosków TK:

Wnioski:
Obraz TK przemawia za procesem npl głowy trzustki z niemal całkowitym zamknięciem PŻW i następową cholestazą wewnątrz i zewnątrzwątrobową, cechu nacieku na otaczającą tkankę tłuszczową i rozsiewu do okolicznych węzłów chłonnych, cechy rozsiewu do wątroby pod postacią licznych zmian meta; ze względu na brak odgraniczenia głowy trzustki od pętli dwunastnicy obraz budzi podejrzenie jej nacieku, nie można również wykluczyć pierwotnego procesu npl brodawki Vatera z naciekiem na głowę trzustki.

Czekamy na wizytę u chirurga, który ma zinterpetowac wyniki i mam nadzieję podjąc się usunięcia guza.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #2  Wysłany: 2013-07-13, 09:40  


A wynik hist-patu masz ?
Jeśli tak to przepisz. Jeśli nie to pewnie zlecą owe badania.
Z TK wychodzi, że podejrzewają nowotwór trzustki z przerzutem do wątroby oraz naciekanie guza na okoliczną tkankę tłuszczową i węzły chłonne lub nowotwór brodawki Vatera z naciekiem na trzustkę.
Zbyt mało danych podajesz, także to tylko podejrzenia.
Pozdrawiam
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #3  Wysłany: 2013-07-13, 14:56  


Godaj,

poza tym, przepisz caly wynik TK, a nie tylko wnioski. Z wnioskow wynika, ze jest podejrzewana uogolniona choroba nowotworowa.

Z jakiego powodu zostalo wykonane TK? Czy pacjent ma przeszlosc onkologiczna?

Nie interpretuje sie samych badan w oderwaniu od pacjenta, musimy miec jak najwiecej danych dt. choroby.
 
Godaj 


Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 2

 #4  Wysłany: 2013-07-14, 07:23  


Ojciec 66 lat trafił do szpitala z żółtaczką mechaniczną, silne bóle brzucha. Przez tydzien czasu wykonywano różne badania, zakończone właśnie tk, z którego wyciągnięto takie wnioski. TK ojciec miał robiony 20.06 do dziś nikt nit zlecił badania hist-patu. W szpitalu postanowili odciążyc organizm i zrobic protezowanie dróg żółciowych. Po pierwszej endoskopii w czasie której założono "stand" aby zółć mogła "zejść" ojciec na drugi dzień wyszedł do domu. W domu był około 2 dni i trafił do szpitala, silna gorączka, drgawki podejrzenie złego zapchania standu. Kolejna endoskopia założenie drugiego standu, tata był w domu około tygodnia i wczoraj złapały go bardzo silne bóle brzucha, wysoka gorączka, był bardzo słaby, ledwo wstawał z łóżka. Zabrało go pogotowie, na izbie przyjęć postawili diagnozę... stand niedrożny, fatalne wyniki krwi, wysoki cukier. Wczoraj wieczorem miał kolejną endoskopię. Recę mi opadają, ponieważ jeszc ze nikt nawet nie zająl się tematem zasadniczym czyli zmianami nowotworowymi, sam nie wiem co myśleć.

Badań hist-patu jeszcze nie wykonano - około miesiąca czasu minęło od TK.
Cały zapis z TK postaram się przepisać dzisiaj, poniewaz jeżdże między szpitalem, domem i w natoku obowiązków brak mi czasu aby usiaść do laptopa.

Dziękuję
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #5  Wysłany: 2013-07-14, 09:56  


Moim zdaniem z wszystkimi zebranymi wynikami Taty powinieneś udać się czym prędzej ( nawet prywatnie) do dobrego onkologa . Dobrze byłoby również aby ten onkolog przyjmował blisko waszego miejsca zamieszkania( zawsze możliwa szybsza interwencja- tak mi się wydaje). Pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2013-07-14, 09:57 ]
Pamiętaj do onkologa nie potrzebujesz skierowania
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group