1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak wątroby
Autor Wiadomość
gabi683 


Dołączyła: 22 Kwi 2012
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2012-04-23, 08:37  Rak wątroby


Witam serdecznie ....
Tydzień temu dowiedziałam się ze moja teściowa ma raka wątroby.Moja teściowa przebywa we Włoszech informacje dostaliśmy telefonicznie przez tłumacza.Ze stan jest poważny i ze ich zdaniem zostało jej parę miesięcy życia.Mąż razem z bratem jadą po moją teściową zamieszka z nami .Jesteśmy ze Szczecina gdzie mamy szukać pomocy oraz konsultacji z dobrymi specjalistami jak sobie z tym poradzić .Nie mam wyników bo dopiero przyjadą z teściową .Moja teściowa to osoba dbająca o siebie dwa lata temu miała robione badanie USG wątroby i nic nie wykazały wątroba była bez zmian ,a teraz dwa guzy ?Nie pali nie pije zdrowo się odżywia.Nie potrafimy tego zrozumieć .Za każdą informacje będziemy wdzięczni .
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-04-23, 08:44  


Ciężko nam pomóc nie mają żadnych konkretnych informacji dot. choroby poza tym, że stan jest poważny i w wątrobie są dwa guzy.
Z pewnością ważne są tu wyniki badań, jakie były wykonane - zarówno badań obrazowych, jak i wyniki badań krwi (bilirubina, próby wątrobowe, morfologia).
Czy potwierdzono biopsją, że guzy w wątrobie są pierwotnym rakiem wątroby, a nie np. przerzutem z innego ogniska?

W tej chwili możemy doradzić jedynie tyle, iż jeśli teściowa przyjeżdża do Was, to po prostu idźcie na konsultację do onkologa z wynikami z Włoch (powinny być przetłumaczone).
_________________
 
gabi683 


Dołączyła: 22 Kwi 2012
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2012-04-23, 08:54  


Lekarz poinformował nas że nie ma przerzutów ,ze są tylko te dwa guzy na wątrobie potwierdzone biopsją .Tak już znalazłam tłumacza i tylko czekam dokumenty .Zgłosić się w Szczecinie do szpitala onkologicznego ?Wiem że w Poliklinice w Olsztynie operują raka z wątroby chcieliśmy tam pojechać i skonsultować ,czy to dobry pomysł ?Bijemy się z myślami...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2012-04-23, 09:23  


gabi683 napisał/a:
Zgłosić się w Szczecinie do szpitala onkologicznego ?

Nie orientuję się w kwestiach organizacyjnych tamtejszego szpitala (mówimy o Zachodniopomorskim Centrum Onkologii?), ale jeśli już, to na pewno do poradni z wyjaśnieniem sytuacji (że mama ma zrobione badania, że są przetłumaczone etc.) jako pacjent pierwszorazowy i wówczas powinni pokierować Was dalej. Ewent. na konsultację prywatnie, jeśli macie taką możliwość, najlepiej do lekarza pracującego w ZCO.
Myślę, że najpierw warto zobaczyć co zadecyduje Szczecin niż od razu decydować się na odległy w końcu Olsztyn, nie mając jeszcze w ręku żadnych konkretów.
_________________
 
gabi683 


Dołączyła: 22 Kwi 2012
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2012-04-23, 10:16  


Troszkę mi to rozjaśniło umysł kiedy będą dokumenty odezwę się ,teraz bardzo dziękuje.
Pozdrawiam serdecznie
 
Ruki_ 


Dołączyła: 05 Maj 2012
Posty: 9
Pomogła: 1 raz

 #6  Wysłany: 2012-05-05, 13:21  rak watroby Szczecin: jak sie poruszac


Droga Gabi,

Jestem lekarzem i mam nadzieje, ze bede mogla troche pomoc albowiem jestem ze Szczecina i ostatnio nawigujemy przez bardzo podobna sytuacje> U mojego tescia w styczniu zdiagnozowano raka watroby (dwa guzy, wiekszy o srednicy ok 6cm). Na szczescie bez przerzutow! W tej sytuacji mozliwe jest leczenie radykalne. Dostepne opcje to: resekcja guza (jezeli nie ma marskosci), przeszczep watroby (wieksze guzy i kiedy jest marskosc) oraz leczenie miejscowe: chemoembolizacja (TACE), radioembolizacja (TARE). Niestety chemioterapia nie jest zbyt skuteczna. Z lekow innoacyjnych w przpadkach rakow z przerzutami stosuje sie Nexavar.

Problem z rakiem watroby polega na tym, ze system jego diagnozowania i leczenia w Polsce jest bardzo rozfragmentowany, czyli mowiac krotko nie ma jednej instancji, ktora zajmowalaby sie tematem kompleksowo... Kazdy osrodek patrzy glownie przez pryzmat tego co ma do zaoferowania - i to trzeba miec na uwadze!

W Szczecinie dostepne opcje to:
1. przeszczep watroby (Oddzial transplantacji w Szpitalu na Arkonskiej). Aby dostac sie do tego systemu nalezy skontaktowac sie z prof. Piotrem Milikiewiczem (Sonomed), prof. Maciejem Wojcickim, lub prof Marta Syczewska z Oddzialu Chorob Zakaznych na Arkonskiej (nie przyjmuje prywatnie z tego co wiem).
2. i tyle z leczenia radykalnego niestety... z tego co wiem


Warszawa:
1. Wycinanie guzow i/lub Przeszczepy Watroby: Klinika Chirurgii Watroby Prof Krawczyka w Szpitalu na Banacha (=> najlepiej umowic sie na wizyte prywatna u prof Pawla Nyckowskiego
2. Chemoembolizacja - tez robia na Banacha
3. Radioembolizacja - dr Miroslaw Nowicki (Szpital MSWiA, Woloska: Pracownia Badań Naczyniowych – tel. (22) 508 15 84), lub dr P. Piasecki z Szaserow (22 681 61 27)

W naszym przypadku sprawa potoczyla sie w ten sposow, ze tato zostal zyskwalifikowany od przeszczepu w Szczecinie ze wzgledu na wade serca ale Warszawa zdecydowala sie przymierzyc do zabiegu jesli bedzie mozna wykonac wczesniej zabieg wymiany zastawki serca. W tym momencie przeprowadzana jest kwalifikacja do obu zabiegow. W miedzyczasie tato otrzymal leczenie chemoembolizacja i mamy nadzieje, ze powstrzymalo to postep choroby.

Na Pani miejsciu postapilabym nastepujaco:
1. Wizyta prywatna u prof Milikiewicza (Sonomed)
2. Jednoczesnie wizyta prywatna w prof Nyckowskiego w Warszawie

Wiem jak bardzo frustrujace moze byc nawigowanie przez ten system, co urudnia fakt, ze malo lekarzy wie o opcjach ktore istnieja w innych osrodkach w Polsce. Dlatego nie nalezy opierac sie na opinii jednego specjalisty i warto jest szukac informacji w internecie.

Mam nadzieje, ze troche pomoglam - jezeli chcialaby Pani porozmawiac to prosze dac znac, a przesle Pani numer telefonu.

POWODZENIA!!

Idalia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group