1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przewlekła białaczka limfocytowa
Autor Wiadomość
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #331  Wysłany: 2015-12-22, 21:06  


Wyniki Petu przyszły właśnie do domu do rodziców. Generalnie rozpoznanie to CLL z ogólnym powiększeniem węzłów. nie ma transformacji do DLBC więc się cieszymy. tata dostaje dziś jakąś nową chemię ale nie wiem na razie niczego bo tata nie wie jaki to schemat. Wiem, ze chemia ma być jednodniowa i co 21 dni. Schemat jest dość długi bo tata powinien skończyć przyjmowanie leków koło północy. Liczy że wyjdzie na święta i nie będzie żadnych komplikacji.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-12-22, 21:25 ]
Życzę Wam dobrych Świąt :tull:

 
Danita 


Dołączyła: 21 Sie 2014
Posty: 166
Skąd: Lubelskie
Pomogła: 19 razy

 #332  Wysłany: 2015-12-23, 12:12  


Życzę rodzinnych, zdrowych, pogodnych, radosnych Świąt, oraz dużo zdrowia dla Taty [tak] :sun:
_________________
Danita
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #333  Wysłany: 2015-12-23, 17:43  


Dziękuję za życzenia świąteczne. Również wszystkim życzę zdrowia szczęścia i pomyślności.Spokojnych świąt Bożego Narodzenia i dużo sił do walki.

Tata dziś wyszedł ze szpitala. Dostał schemat R-chop i kolejny za 21 dni. W między czasie będzie konsultacja transplantologiczna w Poznaniu.
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #334  Wysłany: 2016-01-01, 18:33  


Tata dziwnie się czuje po chemii. Nie może spać - zaczął pić melisę przed snem, na problemy z pęcherzem - ciągle biega do lazienki, dodatkowo czuje bol w kościach.

czy to możliwe że są to skutki uboczne chemioterapii? Tata dostał R-chop 23 grudnia. i czynnik wzrostu Zarzio 10 zastrzyków.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #335  Wysłany: 2016-01-01, 21:41  


a_skowro napisał/a:
dodatkowo czuje bol w kościach

Ból w kościach może być po zarzio. To jeden z możliwych skutków ubocznych po czynnikach wzrostu. Gdyby ból był nie do zniesienia, to Tata może wziąć np. paracetamol.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
betsi 



Dołączyła: 03 Sty 2013
Posty: 1068
Pomogła: 107 razy

 #336  Wysłany: 2016-01-01, 21:57  


Tak ,mąż też po Zarzio miał bóle kości, to normalne.
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #337  Wysłany: 2016-01-02, 20:39  


Tata dziś rano był na pogotowiu, bo nie mógł już wytrzymać z bólu. Tam dostał lek przeciwbólowy i jeszcze tabletki w razie wystąpienia ponownie takich samych objawów. Teraz jest przyjemnie- tata nie czuje bólu mimo, ze dziś popołudniu wziął jeszcze ostatnią dawkę tego czynnika wzrostu. Lekarka potwierdziła, ze te bóle i wszystkie objawy były prawdopodobnie wywołane Zarzio.
 
betsi 



Dołączyła: 03 Sty 2013
Posty: 1068
Pomogła: 107 razy

 #338  Wysłany: 2016-01-02, 22:42  


To dobrze, że ból unormowany :)
 
marko1 


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 252
Pomógł: 61 razy

 #339  Wysłany: 2016-01-03, 11:20  


a_skowro napisał/a:
Teraz jest przyjemnie- tata nie czuje bólu mimo, ze dziś popołudniu wziął jeszcze ostatnią dawkę tego czynnika wzrostu


Bóle w kościach po czynniku wzrostu np.: Zarzio, to norma. W przypadku wystąpienia bólu, brałem 1 tabletkę - BiProfenidu 150 mg i miałem względny spokój przez 12 godzin.
U mnie, jak brałem dwa ostatnie zastrzyki, dodatkowo występowała kiepska kondycja, brak powietrza, fatalne samopoczucie. W następnych dniach było coraz lepiej.
Odnośnie dawek zarzio, po pierwszym kursie chemii dostałem receptę na 7 zastrzyków. Pamiętam jak lekarz mówił, kiedy zaczną boleć kości, odstawić wstrzykiwanie czynnika wzrostu. Tak więc nie jest konieczne, aby brać całą zleconą dawkę.
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #340  Wysłany: 2016-01-03, 14:38  


Lekarka na pogotowiu kazała wziąśc do końca ten czynnik - wydaje mi się, ze bała się go odstawić. Ale teraz tata mówił, ze jest oki. Troszeczke jeszcze czuje ból pleców ale nie jest zle.
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #341  Wysłany: 2016-01-04, 21:13  


Witam,
Tata czuje się względnie dobrze, ale zauważył, że powiększyły mu się węzły i czuje śledzionę. Nie może leżeć na brzuchu bo czuje że ją uciska. Czy powiększona śledziona i węzły mogą być od czynnika wzrostu? Czy to oznacza, ze chemia jest mało skuteczna?
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #342  Wysłany: 2016-01-04, 21:58  


Absolutnie nie od czynnika wzrostu. Bardzo mi przykro, ale najprawdopodobniej nie ma odpowiedzi nalleczenie. RCHOP jest znacznie mniej skuteczny w tej chorobie od poprzedniego leczenia z kladrybiną - obawiam się, że poza nowymi lekami (ibrutynib, idelalisib), powszechnie niedostępnym w PL, Tacie nie bardzo można cokolwiek będzie zaproponować. W tej sytuacji również transplantacja mija się z celem.
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #343  Wysłany: 2016-01-06, 12:04  


Dzwoniłam do taty i ból ciągle jest. Zastanawiam się czy nie jest on związany z powiększeniem śledziony. Tata mówi, ze boli go w jednym miejscu z tyłu po stronie śledziony i czuje ze jest ona powiększona. Czy są jakieś leki na zmniejszenie śledziony?
Czy nagłe odstawienie encortonu może wywołać efekt powiększenia śledziony? Tata od 2 lat bierze encorton a teraz został on po 5 dniach od chemioterapii bardzo zmniejszony - do 5 mg. ( W trakcie chemioterapii tata miał 100mg). Jak długo po odstawieniu Zarzio mogą utrzymywać się skutki uboczne? Przeczytała w ulotce Zarzio, ze może powodować powiększenie śledziony. Jutro ocena w celu transplantacji- zobaczymy co będzie.
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #344  Wysłany: 2016-01-07, 19:05  


Takie szybko narastające powiększenie śledziony jest spowodowane cały czas aktywną białaczką.
Podejrzewam, że po prostu Tato nie odpowiada na chemioterapię...
Generalnie śledziona jest powiększona wskutek nacieku komórek białaczkowych (limfocytów).
Dlatego podanie chemioterapii powinno ją zmniejszyć... Ale tak się niestety nie dzieje.
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #345  Wysłany: 2016-01-07, 21:47  


Tacie wezly i sledziona wyskoczyly dopiero jak zaczely sie te problemy z pecherzem kiedy tata co pol godziny musial chodic do toalety. Wtedy lekarka na pogotowiu dala tacie leki na zapalenie pecherza. Nie wiem czy to mogze byla jakas infekcja bo po lekach tacie przeszlo. I po tym tacie wyskoczyly wezly bo wczesniej ich nie bylo. Podczas konsultacji transplantacyjnej komisja stwierdzila ze tata moze byc przeszczepiony jak uzyska chociaz czesciowa remisje. Teraz musimybzrobic wszystko aby to uzyskac. Teraz czekamy na kolejna chemie 12 stycznia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group