1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przetrwała grasica
Autor Wiadomość
slawek1 


Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2012-06-05, 11:49  Przetrwała grasica


U mojego 10 letniego syna wykryto
"w przeprowadzonym badaniu tomgraficznym w środpiersiu przednim i dolnej części szyi uwidoczniono przetrwała grasicę.
Obraz USG narządów jamy brzusznej w normie".

Bylismy tez na konsultacji w Rabce i Pan doktor chce koniecznie wycinać.

Moje pytanie czy jesli dziecko prawidłowo się rozwija to poddawać go tak cięzkiej opreacji (rozciecie mostka i wycięcie grasicy) czy też mozna poczekać?
Jestem w tym temacie zielony
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #2  Wysłany: 2012-06-05, 12:02  


wiesz mój kuzyn miał wycinaną grasicę w wieku 21lat bo dopiero wykryli ją, ale to że ona sama ,,nie zanikła,, poczyniło trochę szkód w jego ciele. jeżeli lekarz chce wyciąć ja bym nie czekała i się zgodziła.
wiesz zawsze możesz podjąć się innej konsultacji i wtedy jak już na niej będziesz zapytaj się o wszystko
najlepiej wypisz pytania na kartce - lekarz Ci wszystko wyjaśni , nie bój się pytać
 
slawek1 


Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2012-06-05, 12:03  


Jeszcze Opis tomografii "Płuca bez zmian ogniskowych w prawidłowym rysunku naczyniowym. w środpiersiu przednim i dolnej części szui widoczna jest geasica o jednorodnej strukturzw, lewy róg siegający dolnego brzegu tarczycy, bez cech ucisku i modelowania sasiednich struktur. Wezły chłonne śródpiersia oraz obu wnęk niepowiększone. serce w ielkoscią w granicach normy"
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #4  Wysłany: 2012-06-05, 12:09  


jestem laikiem ale na moje oko wszystko w porządku oprócz tej grasicy co powinna sama ,,zniknąć,, w normalny sposób z biegiem lat. chyba trzeba jej pomóc się ewakułować ;)
trzymaj się mocno i pozdrów synka
 
slawek1 


Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2012-06-05, 12:25  


Tylko ja mam nobawy przed operacja tak moco inwazyjna i chciałabym aby ktoś kto miał ją wykonywaną sie wypowiedział bo wiem, ze są teraz metody wideoskopowe (chyba tak to się pisze) , a wiadomo że obawa zawsze jest.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2012-06-05, 12:25  


A dlaczego skierowano w ogóle syna na TK?
_________________
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #7  Wysłany: 2012-06-05, 12:30  


Przepraszam, że może odbiegnę od głównego wątku. Mam lat 37 oraz przetrwałą grasicę. Mówią mnie, że to nic groźnego i nic się z tym nie robi. Dlaczego trzeba wycinać przetrwałą grasicę?
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #8  Wysłany: 2012-06-05, 12:38  


Justyna - odpowiedź np. tutaj: http://www.medonet.pl/eks...sica,index.html
Czy dziecko ma jakieś objawy?
_________________
 
 
slawek1 


Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 5

 #9  Wysłany: 2012-06-05, 12:39  


Leczy się poradni alergologicznej i miał robiona spirometrię która słabo wypadła i Pan doktor postanowił sprawdzić czy nie ma w układzie oddechowym jakiś przeszkód, zrobiono USG i wykryto "w śodpiersiu górnym nietypowa, niejednorodna masa bez lacznosci z gruczołem tarczycowym w ocenie USG", następnie tomograf, wizyta w Rabce i szok, że trzeba "robic otwartą biopsje". Dla mnie i żony to szok nikt z lekarzy wcześniejszych nie mówił o wycinaniu, czytam w internecie że ludzie z tym żyją, a niektórzy wogóle o tym nie wiedzą, stad moje pojawienie sie na tym forum i prośba o porady lub wyjasnienie niejasnosci
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #10  Wysłany: 2012-06-05, 12:44  


Finlandia, dzięki :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #11  Wysłany: 2012-06-05, 12:48  


Tzn. lekarze chcą na razie wykonać biopsję czy już usuwać grasicę?

Tymektomię (usunięcie grasicy) można wykonać wideotorakoskopowo, co jest oczywiście zabiegiem mniej inwazyjnym niż typowa tymektomia przez sternotomię (rozcięcie mostka) z dodatkowym cięciem szyjnym.
Jednak czasem nie jest to możliwe do wykonania, ponieważ tymektomia wideotorakoskopowa siłą rzeczy nieco utrudnia dobry dostęp do resekowanych tkanek i narządów, co u dziecka - z racji jego mniejszych wymiarów - może być tym bardziej istotne w przebiegu operacji. Przy tymektomii wideotorakoskopowej również zachodzi czasem konieczność wykonania cięcia szyjnego.
_________________
 
slawek1 


Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 5

 #12  Wysłany: 2012-06-05, 12:51  


Zacytuje "właściwe rozpoznanie jest możliwe w trakcie otwartej biopsji do której chłpoca zakwalifikowano" podczas rozowy z lekarzem wynikało, że wytną ją też przy okazji. A dopiero badanie histopatoligiczne dalej

[ Dodano: 2012-06-05, 12:55 ]
Dziecko nie ma żadnych objawów, normalnie funkcjonuje, cjodzi do szkoły, gramy w piłkę, jeździ na rowerze, może tylko troche mocno się poci w trakcie wysiłu fizycznego, pierweszym takim innym objawem który nas zaniepokoił był i jest w trakcie przeziebienia "tchawiczno-krtaniowy kaszel" który po przeziebieniu ustępował

[ Dodano: 2012-06-06, 10:32 ]
Może ktoś zna jakiegoś doktora który mogłby zobaczyć i skonsultować ten przypadek, czytam iinformacje i głupieje, piszą że grasica zanika dopiero w okresie dojrzewania, a u niego chcą juz wycinać. Naprawdę trudno podjąć decyzje czy zgodzić się na operacje syna czy czekać?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group