1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2015-02-20, 22:43
przerzuty do wezłów chłonnych i brak ogniska pierwotnego
Autor Wiadomość
aruga 


Dołączyła: 19 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Łódź

 #1  Wysłany: 2015-02-20, 08:57  przerzuty do wezłów chłonnych i brak ogniska pierwotnego


witam, szukam pomocy...w październiku zdiagnozowano u mnie przerzuty do wezłów chłonnych,mam usunięty ten z prawej pachwiny..diagnoza to komórki przerzutowe raka gruczołowego....od tego czasu stałam się pomocą dydaktyczną dla różnych lekarzy...

no bo jak to?..przerzuty a nie wiadomo skąd....

w wywiadzie jest choroba mojej mamy i jej siostry - czyli rak jajnika z przerzutami...

juz cztery razy miałam przesuwany termin operacji - usunięcia węzłów,jajników i macicy...

a czas ucieka....


pomocy...
_________________
aruga
 
fijałka 


Dołączyła: 23 Lis 2014
Posty: 119
Pomogła: 4 razy

 #2  Wysłany: 2015-02-20, 09:10  


Ale napisz coś wiecej. Dodaj wyniki wykonanych badań. Bo tak nikt nie jest w stanie Ci pomóc.
 
aruga 


Dołączyła: 19 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Łódź

 #3  Wysłany: 2015-02-21, 12:26  


badanie Pet-Tk (12.11.2014):
Jama brzuszna i miednica:
Stan po usunięciu węzłów pachwinowych prawych - okolica nieco pobudzona odczynowo. Aktywna metabolicznie masa węzłowa (o wym 23 x 38 x 30mm) przy naczyniach biodrowych zew prawych: SUV max FDG=6.5 oraz pobudzony węzeł chłonny z widoczną wnęką ku przodowi od niej 92.5cm: SUV max FDG=3.4.
Widoczne fizjologiczne wydzielanie FDG przez nerki i pęcherz moczowy.Wątroba niepowiększona bez widocznych ognisk wzmożonej utylizacji FDG.

TK(29.10.2014):
Stan po cholecystektomii, stłuszczenie wątroby,pozostałe narządy jamy brzusznej b/z. Jajnik prawy o wym podłuznym 26 mm, lewy 35 mm, jajniki o podobnej niejednorodnej strukturze. W okolicy szyjki macicy pojedyncze, drobne zmiany o wyglądzie torbieli. Poza tym miednica mała b/z. Nie ma wolnego płynu, kolecji płynowej ani powiększonych węzłow chłonnych, układ kostny objęty badaniem prawidłowy.

USG-TVag.:
Trzon macicy w przodozgięciu o wym 66 x 63 x 70 mm, struktura myometrium niejednorodna, w trzonie śródcienny mięśniak o śr. 30 mm. Endomoetrium szer 5 mm, jednorodne, granice wyraźne, jajniki obustronnie z formami pęchorzykowymi, bez zmian patologicznych, zatoka Douglasa bez płynu.

28.10.2014:
Ca125 - 10.3,
Ca15-3 - 10.7,
Ca19-9 - 18.5,
HE4 - 49.2,
tet na obecność krwi w kale - ujemny

21.10.2014 badanie histopatologiczne pobranych węzłów
Opis makroskopowy: fragment tkankowy o wym 7x2x2 cm. Na przekrojach fragmenty tkankowe śr. 3.5cm oraz 4.5 cm. Jama brązowa.
Rozpoznanie hist. dwa węzły chłonne z przerzutami raka o morfologii sugerującej raka gruczołowego o immunofenotypie: CK PAN (+) w części komórek, CK7 (-), CK20 (-), Chromogranina A (-), p63 (-).
Ani obraz morfologiczny ani immunofenotyp komórek nie pozwalają na określenie punktu wyjścia nowotworu. Konieczna korelacja z obrazem klinicznym.


Mam nadzieję, że przytoczone wyniki badań dadzą jakiś obraz, już 4 razy miałam przekładana operację usunięcia węzłow i macicy z przydatkami, nie czuję się najlepiej, mam bóle w podbrzuszu, boli mnie kręgosłup, miejsce po usuniętych węzłach, prawa noga... no i ten strach...
_________________
aruga
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2015-02-21, 13:35  


A termin był przesuwany z jakiego powodu?
_________________
 
aruga 


Dołączyła: 19 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Łódź

 #5  Wysłany: 2015-02-21, 15:15  


1 - bo wczesniejsze operacje wykonywane w ten dzień sie przedłużyły, potem musiał się ordynator skonsultowac z lekarzem wojewódzkim, potem stała się potrzeba zrobić histeroskopię..wtedy wypisano mnie już ze szpitala z terminem ponownego przyjscia za 2 tygodnie..zjawiłam sie po tych dwóch tygodniach i stała się niespodzianka..-ordynator poszedł na 2 tygodniowy urlop wypoczynkowy...i tak minął kolejny miesiąc...
_________________
aruga
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2015-02-21, 16:11  


A tylko ordynator jest w stanie Cię zoperować?
Jest możliwość, byś zgłosiła się do innego szpitala / innego lekarza na konsultację? Bo mówiąc szczerze, dość niedorzeczne jest odsuwanie terminu operacji pacjenta onkologicznego z racji urlopu... Nie ujmuję oczywiście prawa do urlopu, ale w tej sytuacji pacjent powinien być przekazany innemu lekarzowi.
_________________
 
aruga 


Dołączyła: 19 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Łódź

 #7  Wysłany: 2015-02-21, 19:19  


wiesz,to jest mały szpital niedaleko Łodzi, ale pracują w nim łódzcy lekarze,z Kopernika też...ale byłam już na różnych konsultacjach,wysyłalam swoje wyniki badań mailem do dwóch lekarzy spoza regionu łódzkiego..do poniedziałku mam czekac na odpowiedź..w łódzkim onkologicznym Koperniku tez byłam..badał mnie pan profesor, ginekolog..kieruje jedna z klinik tam w szpitalu ( nie chcę tu podawać jego nazwiska bo nie chcę mu robić złej opinii,wiek 62 lata...)dowiedziałam się,że w jego karierze jesstem druga pacjentką...pierwsza byla na początku pracy i nie bardzo pamięta szczegółów,zaproponował mi dwa wyjścia - albo poczekac aż samo sie rozwinie albo usunąć wszytko...konsylium,które naprędce zwołał z lekarzy obecnych w danym momencie na oddziale nigdy nie spotkało sie z czymś takim...więc zdecydowałam sie na usunięcie wszystkiego...i efekt jest taki jak widać...
_________________
aruga
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #8  Wysłany: 2015-02-21, 20:16  


Próbowałaś np. w Tomaszowie Mazowieckim, w CDiT?
_________________
 
aruga 


Dołączyła: 19 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Łódź

 #9  Wysłany: 2015-02-22, 21:08  


nie, w Tomaszowie nie - nawet nie mam pojęcia,że jet tam taki szpital i nie wiem co oznacza skrót.CDiT...czy tam musze sie zgłaszać osobiście czy mogę w inny sposób..np mail albo telefon jako pierwszy kontakt, poprostu muszę pracować, nie mogę pozwolić sobie na dzien bez pracy..;-((
_________________
aruga
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #10  Wysłany: 2015-02-22, 21:12  


Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej, zdaje się że dopiero w styczniu to otworzyli.
Strona: http://cdito.pl/tomaszowmazowiecki/
SEKRETARIAT: +44 7868150
REJESTRACJA: +44 7868103
e-mail: sekretariat.tomaszow@nu-med.pl
_________________
 
aruga 


Dołączyła: 19 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Łódź

 #11  Wysłany: 2015-02-22, 22:41  


jutro rano tam zadzwonię..może zgodzą się żebym najpierw wysłała scany badań...

[ Dodano: 2015-02-23, 20:13 ]
zadzwoniłam dziś do Tomaszowa..wizyta 05.03....wreszcie cos do przodu....dziękuję;-)))
_________________
aruga
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group