1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
przerzut do węzłow po 5 latach od diagnozy
Autor Wiadomość
carmen81 


Dołączyła: 27 Mar 2014
Posty: 7

 #1  Wysłany: 2014-03-27, 23:16  przerzut do węzłow po 5 latach od diagnozy


Witam
Jestem tu nowa i sumie piszę w imieniu bliskiej osoby. U mojej teściowej 5 lat temu zdiagnozowano czerniaka na lewym przedramieniu. Wycięto wowczas znamię z węzłem wartowniczym i zalecono wizyty kontrolne. Po 2 latach pojawił się nowotwór trzonu macicy. Kolejna operacja wycięcia macicy i radioterapia. W listopadzie 2013 zdiagnozowany guz nieinwazyjny w lewej piersi. Operacja wycięcia guz i w kolejnych badaniach usuniecie węzłów chłonnych pod pachą oraz znalezienie komórek nowotworowych czerniaka w węzłach chłonnych ręki lewej. Teściowa jest po usunięciu wszystkich węzłów wraz z naciekiem w lewej ręce i obecnie czeka miesiąc na tomografie komputerową. Niestety nie mam szczegółowych wyników. Jakie mogą byc prognozy? Mam jeszcze pytanie o tą szczepionke prof. Mackiewicza czy są jakieś szanse by zapisac się do programu szczepień. Z tego co udało mi się przeczytac to ogólnie problemy z finansowaniem i raczej brak możliwości dla nowych pacjentów.
 
ali0210 


Dołączyła: 20 Paź 2012
Posty: 306
Skąd: szczecin
Pomogła: 54 razy

 #2  Wysłany: 2014-03-28, 08:07  


Witaj,
podaj więcej informacji o chorobie z przed 5 lat, tzn. jakie były parametry czerniaka.
Pozdr.
 
carmen81 


Dołączyła: 27 Mar 2014
Posty: 7

 #3  Wysłany: 2014-03-28, 15:23  


ali0210 napisał/a:
podaj więcej informacji o chorobie z przed 5 lat, tzn. jakie były parametry czerniaka.

niestety na tą chwile na mam wyników bo wszystkie są u teściowej ale poproszę ją o dokumentacje więc opisze.Jedyne co mogę napisac na tą chwile to w węzłach stwierdzona Melanoma malignum matastaticum. Melan A(+), HMB-45(+) ale więcej napisze gdy dostanę całą dokumentacje
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #4  Wysłany: 2014-03-28, 15:28  


carmen81,

przede wszystkim nie pisz wszystkiego jednym ciagiem, bo fatalnie sie to czyta. Rob odstepy i akapity, szanuj czytajacych.

Bez wynikow to ''na dwoje babka wrozyla'' - wklej wynik hist.pat. czerniaka sprzed 5 lat, wypisy szpitalne, opisy TK klatki piersiowej/j.brzusznej.

Ogolnie rzecz biorac - czerniak to bardzo nieprzywidywalny nowotwor, dajacy czesto przerzuty. Rokowanie jest niepomyslne.
Aby dokladniej powiedziec, co i jak, musimy miec pelny obraz choroby.

Jakosc informacji, jakiej udzielisz, determinuje jakosc odpowiedzi.
 
carmen81 


Dołączyła: 27 Mar 2014
Posty: 7

 #5  Wysłany: 2014-03-30, 01:41  


PAŹDZIERNIK 2008
Rozpoznacznie kliniczne:
Melanoma malignum fusocellulare amelanoticum exulcerans cutis
Wymiary guza 10 x 8 x 4 mm. Zmiana wycięta w granicach zdrowych tkanek: nawiększy margines boczny - 5mm, od dołu - 3mm.
Wokoło guza i w jego wnętrzu widoczny intensywny naciek zapalny złożony z limfocytów.Nowotwór cechuje się dośc wysoką aktywnością mitotyczną.

Wyniki odczynów immunohistochemicznych:
Melan A(+)
HMB45(+)
wimentyna (+)
aktyna mięśni gładkich (-)
indeks Ki-67: odczyn dyfuzyjny w cytoplaźmie

LISTOPAD 2008
Zabieg operacyjny : Poszerzenie zakresu biopsji chirurgicznej po usunieciu czerniaka skóry ramienia lewego. Usunięcie węzłów chłonnych wartowniczych pachy lewej (2)
Wynik:
1.Skóra z blizną po poszerzeniu - cicatrix
2. Węzeł wartowniczy pachy lewej 1- sine neoplasmate
3. Węzeł wartowniczy pachy lewej 2 - sine neoplasmate

SIERPIEŃ 2009
Operacja tarczycy ze względu na wole guzkowate olbrzymie - bez zmian nowotworowych

GRUDZIEŃ 2009
Operacja usunięcia macicy z przydatkami z racji rozpoznania raka endometrium
Wynik:
1.Macica z przydatkami - Adenocarcinoma endometrii .
2.Węzły chłonne biodr.prawe - lymphonodulitis chronica sine neoplasmate (9 węzłów)
3.Węzły chłonne biodr.lewe - lymphonodulitis chronica sine neoplasmate (6 węzłów)

Dodatkowe leczenie - radioterapia

SIERPIEŃ 2013
W badaniu mammograficznym pojawia się zmiana w lewej piersi,która po biopsji okazuje się byc nowotworem złośliwym nieinwazyjnym DCIS

LISTOPAD 2013
Operacja usunięcia guza z piersi
Wynik:
1.Kwadrant piersi lewej z guzek i kotwiczką - carcinoma intraductale - DCIS (na obszarze 13x5mm)typus micropapillare et cribriforme NG2 cum microinvasione.

STYCZEŃ 2014
Operacja - selektywne wycięcie węzłów chłonnych pachy lewej po mappingu limfatycznym
Wynik:
1.Margines boczny po poszerzeniu piersi lewej - bez zmian nowotworowych
2.Węzeł boczny wartowniczy pachy lewej 1 - bez zmian nowotworowych
3.Węzeł wartowniczy pachy lewej 2 - melanoma malignum matastaticum. Melan A(+),HMB- 45(+)

07.03.2014
Operacja - limfadenektomia pachy lewej
Wynik:
1.Węzły chłonne pachy lewej - 9 węzłów chłonnych bez zmian zapalnych. Nadto rozsiany proces zapalny z komórkami wielojądrzastymi typu ciała obcego (szwy). Pobrano 9 węzłów chłonnych oraz rozległy zapalny naciek.
2. Tkanka ujścia żyły - 5 wezłów chłonnych bez zmian złośliwych
3. Tkanka szczytu pachy - sine neoplasmate

Tak wygląda historia choroby mojej teściowej. Obecnie czekamy na TK klatki piersiowej i okolicy miednicy. Modlimy się by nie było przerzutów ale nadziea zaczyna nas pomalu opuszczac :-(

Wiele czytałam o tej szczepionce prof. Mackiewicza ale czy jest szansa ją dostac :?:
 
anutka 


Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #6  Wysłany: 2014-03-30, 10:41  


Boże... Jestem przerażona. Ile jeden człowiek jest w stanie znieść?

,,Dość wysoka aktywność mitotyczna" brzmi jak dla mnie bardzo mało precyzyjnie. Nie ma nic o Clarku?

Życzę dużo sił i dalszej wytrwałości w walce.
Pozdrawiam serdecznie
A.
 
carmen81 


Dołączyła: 27 Mar 2014
Posty: 7

 #7  Wysłany: 2014-03-30, 14:02  


anutka, niestety nie ma wzmianki o clarku ..opisałam wszystko co ma w swojej dokumentacji teściowa.
Ostatnie miesiące to już kumulacja wszystkiego :cry: . Bardzo boimy się wyników z TK
 
anutka 


Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #8  Wysłany: 2014-03-30, 15:12  


carmen81 napisał/a:
Bardzo boimy się wyników z TK
Wierzę... ale lepiej wiedzieć i leczyć niż żyć w nieświadomości. Teściowa już pokazała jak wiele jest w stanie znieść. Dobrze, że ma w Was wsparcie. Trzymam kciuki za pomyślny wynik TK.
 
carmen81 


Dołączyła: 27 Mar 2014
Posty: 7

 #9  Wysłany: 2014-03-31, 19:50  


anutka napisał/a:
lepiej wiedzieć i leczyć niż żyć w nieświadomości.

oj tak my też wychodzimy z takiego założenia ale teściowej staramy się dodawać otuchy i każdy wynik interpretować tak by całkiem się nie załamała...

Dziś umówiłam ją na środę, na wizytę u Dok.Jacka Mackiewicza.
 
anutka 


Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #10  Wysłany: 2014-03-31, 20:15  


Oooo! To daj, proszę znać po wizycie co i jak...
 
carmen81 


Dołączyła: 27 Mar 2014
Posty: 7

 #11  Wysłany: 2014-03-31, 22:42  


anutka napisał/a:
To daj, proszę znać po wizycie co i jak...

oczywiście napisze...
 
carmen81 


Dołączyła: 27 Mar 2014
Posty: 7

 #12  Wysłany: 2014-04-02, 19:12  


Jesteśmy po wizycie. Ja osobiście nie byłam ale był mąż i prognozy nie są ta złe jak podejrzewaliśmy.

Dok.J.Mackiewicz bardzo sympatyczny i rzeczowo wytłumaczył im,że z wyników wnioskuje,że czerniak wykryty we wczesnym stadium więc on raczej napewno wyklucza przerzuty ale wiadomo najlepiej jak badania to potwierdzą.

Co do szczepień to teściowa się nie kwalifikuje z racji stanu w jakim jest a to tylko na plus bo stan jest dobry a tam mogą trafic osoby,które mają już przerzuty.

Dalsze leczenie to zaleca radioterapie odnośnie tego guza w piersi. Powiedział,ze jeśli nie zlecą tego teściowej na Hirszfelda to ma się do niego zgłosic i on weźmie ją u siebie na oddział. Kazał przedzwonic bądz przesłac mu na emalia w ramach konsultacji wyniki z TK.

Bardzo podbudował teściową psychicznie :) to najważniejsze bo te ostatnie 4 miesiące były dla niej bardzo obciążające psychicznie a lekarze we Wrocławiu byli bardzo skąpi w omawianiu wyników.

Ja w tej całej sytuacji a zwłaszcza w guzie na piersi dopatruje pewnego szczęścia w nieszczesciu bo dzięki niemu wykryto ten naciek koło blizny po czerniaku i zainfekowany wezęł po pachą. Te węzły na ramieniu były bez zmian zapalnych. Może dzięki temu w pore zainterweniowano.

Cieszymy się ale wiadomo licho nie śpi i nie wiadomo,kiedy znów się obudzi więc trzeba byc czujnym.

Powiedzcie mi proszę jakie badania warto robic w ramach badań kontrolnych oprócz oczywiście usg i rtg.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group