1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przerzut czerniaka w śliniance
Autor Wiadomość
Alexandra1976 


Dołączyła: 08 Cze 2016
Posty: 107
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2016-06-08, 23:18  Przerzut czerniaka w śliniance


Witam,odwiedzalam Was juz wczesniej ale dopiero teraz sie zalogowalam,poszukuje osob ktore mialy czerniaka slinianki tzn przerzut czerniaka na slinianke
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2016-06-09, 11:08  


Alexandra1976,
Czy możesz napisać coś więcej? Gdzie jest/było ognisko pierwotne? Czy w ogóle stwierdzono, odnaleziono ognisko pierwotne? Jaki to rodzaj czerniaka? Czy było jakieś leczenie ( wycięcie zmiany pierwotnej)przed rozpoznaniem tego przerzutu? Jakie badanie ujawniło przerzut?
Czekamy na informacje, pozdrawiam serdecznie.
 
Alexandra1976 


Dołączyła: 08 Cze 2016
Posty: 107
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2016-06-09, 15:08  


Ognisko pierwotne na skroni lewej Melanoma Malignum,pT2a,Breslow=2mm ,Czerniak rorwinął się na podłożu znamienia melanocytarnego złożonego skórno-naskórkowego,data histo 2014-05-27,w tym roku 10 lutego wyczułam sobie guzek za uchem po tej samej stronie co było znamie.Jeszcze miałam nadzieję,że to jakiś kaszak....niestety ....jestem po Limfadenektomi nadgnykowej lewej ,wycięciu płata powierzchniowego przyusznicy i wycięciu ślinianki podżuchwowej lewej,do jutra mam czas żeby odpowiedzieć LEKARZOWI CZY ZGADZAM SIE NA RADIOTERAPIĘ ...

[ Dodano: 2016-06-09, 15:31 ]
To jest tak w wielkim skrócie bo nie napisałam że miałam docinany margines,wynik histo marginesu: w badanym materiale(wrzecionowaty fragment skóry 3,0x1,3cm z tkanką podskórną 0,5cm)utkania nowotworowego nie znaleziono,obecny odczyn resorpcyjno-zapalny
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #4  Wysłany: 2016-06-09, 15:54  


Alexandra1976,
Gdzie się leczysz?
Czy możesz wkleić/przepisać cały wynik limfadenektomii?
 
Alexandra1976 


Dołączyła: 08 Cze 2016
Posty: 107
Pomogła: 1 raz

 #5  Wysłany: 2016-06-09, 16:32  


Leczę się w C.O w Bydgoszczy
ROZPOZNANIE KLINICZNE C43,3-CZERNIAK ZŁOŚLIWY INNYCH I NIEOKREŚLONYCH CZĘŚCI TWARZY
MIEJSCE POBRANIA
I-PŁAT POWIERZCHOWNY PRZYUSZNICY LEWEJ II-WĘZŁY CHŁONNE PODŻUCHWOWE LEWE WRAZ ZE ŚLINIANKĄ PODŻUCHWOWĄ
typ materiału:mała histopatologia
ROZPOZNANIE PATOMORFOLOGICZNEI
I-Infiltaratio neoplasmatica(melanoma malignum)parotis guz o średnicy1,5cm usuniety zostal w calosci,w materiale tkankowym o wymiarach 5x4x3cm,II-Structurae histologicae glandulae salivaris sine infiltrationis neoplasmatis.Lymphonodulitis chronica reactiva zbadano 14 węzłów chłonnych,slinianka o sr.5cm.tkanka tłuszczowa(z węzłami chłonnymi)o wymiarach5x4x4cm

...chciałam dodać skan ale jeszcze nie ogarniami musialam sie meczyc na pieszo z łACINĄ :)
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #6  Wysłany: 2016-06-09, 17:38  


Szczerze doradzam Ci z kontakt z Warszawą ( Klinika Nowotworów Tkanek Miękkich Kości i Czerniaków przy COI) a dokładnie z prof. Piotrem Rutkowskim. Kontakt mailowy:
miesaki@coi.waw.pl
rutkowskip@coi.waw.pl

Opisz zwięźle historię rozpoznania i dotychczasowego leczenia i zapytaj o opinię dot. radioterapii.
Ja wiem jedno - ta limfadenektomia powinna była być zrobiona razem z docięciem blizny po pierwotnym rozpoznaniu.
Napisz, mam nadzieję, że dostaniesz wkrótce odpowiedź.
Pozdrawiam ciepło.
 
Alexandra1976 


Dołączyła: 08 Cze 2016
Posty: 107
Pomogła: 1 raz

 #7  Wysłany: 2016-06-09, 22:27  


Pisałam,odpisał że radioterapia jest czesto stosowana jako leczenie uzupełniające,kazał zapisac się na wizytę i wziąć bloczekz wycięteg oprzerzutu czerniaka do oznaczenia mutacji BRAF,jak napisałam że muszę podjąć dezyzję do piątku czy zgadzam się na radio to odpisał że proponuje poddać się radioterapii bo czas ktory minął od operacji i tak wyklucza mnie z innego leczenia uzupełniającego,tak boję się radioterapii bo wiem jakie są skutki popromienne.....dlatego szukałam podobnego przypadku jak ktoś się czuł I JAKIE OKALECZENIE wchodzi w grę bo nie mam żadnej gwarancji że RADIO wogóle zadziała na czerniaka,napisał jeszcze że mam zrobić tk głowy jamy brzusznej..i chyba nie studiował moich wyników bo dodałam PETA i na razie wszędzie czysto i czuję się również rewelacyjnie dlatego biję się z myślami bo wiem że nikt NIE PODEJMIE ZA MNIE TAK TRUDNEJ DECYZJI....PEWNIE PO RADIO NIE BEDE W STANIE WROCIC DO PRACY ..PROWADZE SALON FRYZJERSKI

[ Dodano: 2016-06-09, 22:46 ]
...JESZCZE JEDNO missy po docięciu marginesu miałam napisane na karcie pozabiegowej IN SITU NIE WYMAGA WIZYT ...CHOCIAŻ NIE CHCIAŁAM DO TEGO WRACAĆ czasu nie cofnę...JA I TAK JEZDZILAM CO POL ROKU NA WIZYTE ZA KAZDYM RAZEM INNY LEKARZ NIKT NIE DAL MI SKIEROWANIA NA JAKIES BADANIA OPROCZ USG PIERSI BO ZACZELAM Z GUZKAMI NA PIERSIACH I OKAZAŁY SIE NIEGROŻNYMI TORBIELAMI...MOZE CHOCIAŻ INNYCH OSTRZEGĘ ŻEBY POWALCZYLI BARDZIEJ O SIEBIE....MOJĄ CZUJNOŚĆ UŚPILI...A UWIERZ MI TROCHĘ WiEM O CZERNIAKACH

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-06-09, 23:40 ]
Proszę nie pisać dużymi literami.

 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #8  Wysłany: 2016-06-10, 00:03  


tak w ogóle to gdzie się leczysz?
Nie pomogę w podjęciu decyzji, "podrzucę" jedynie kilka pdfów, w których możesz się zaznajomić ze skutkami ubocznymi radioterapii głowy, pamiętaj jednak, że te objawy mogą ale NIE MUSZĄ wystąpić, każdy pacjent reaguje indywidualnie. Po prostu nastaw się, że u Ciebie będzie dobrze i że co najwyżej zmieni Ci się odczuwanie smaków (i jedz na co masz ochotę) i lekko przebarwi skóra (co w przyszłości zamaskujesz makijażem) :)
Moja mama miała radioterapię mózgu (co prawda paliatywną, więc trochę inaczej), ale poza tym, że 1-2 tygodnie po zakończeniu wypadły jej włosy, to nie odczuwała żadnych dolegliwości wczesnych, panie które poznałam na oddziale również dobrze znosiły naświetlania.

Wiem jakie "bolesne" dla kobiety jest kiedy traci włosy (zwłaszcza że prowadzisz salon fryzjerski, na pewno zwracasz na włosy dużą uwagę) i że peruka w pełni tych naturalnych włosów nie zastąpi, ale na pewno wiesz też jakie są teraz możliwości, jakie ładne peruki można kupić, a potem zrobić super krótką fryzurkę :)

artykuł "Powikłania po radioterapii nowotworów głowy i szyi"
https://www.google.pl/url...5,d.bGs&cad=rja

https://cozl.eu/cozl_media/Poradniki/radioterapia_poradnik.pdf

Od siebie dodam tylko: mimo że metody leczenia czerniaka cały czas bardzo dynamicznie się rozwijają, to mimo wszystko ich dostępność i skuteczność jest ograniczona, trzeba się zastanowić - czy może warto wykorzystać każdą dostępną na daną chwilę możliwość, póki te możliwości są? Czy lepiej teraz leczyć miejscowo? a może czekać czy/aż się rozprzestrzeni i próbować działać ogólnoustrojowo? Nikt niestety nie jest w stanie przewidzieć co się wydarzy, żadna z opcji nie daje żadnej gwarancji, ale pewne jest jedno - warto walczyć o życie :)
 
eweluta 



Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 241
Pomogła: 105 razy

 #9  Wysłany: 2016-06-10, 06:46  


Droga Olu nam wspaniały doktor Sitarz z CO w Bydgoszczy powiedział "Gdybym Ja miał czerniaka poddał bym się każdej terapi , bo cóż Ci z wygladu ,włosów, (choć wiem jakie to ważne dla kobiety) jesli w grę wchodzi zdrowie lub życie ".Podejmnij właściwą decyzję .
_________________
Eweluta.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #10  Wysłany: 2016-06-10, 11:49  


Alexandra1976,
Mogę Ci tylko napisać, że pójście za radą prof.Rutkowskiego nie będzie złą decyzją.
Trzymaj się, pozdrawiam ciepło, m.
 
Alexandra1976 


Dołączyła: 08 Cze 2016
Posty: 107
Pomogła: 1 raz

 #11  Wysłany: 2016-06-10, 16:29  


Właśnie dziś czekałam na telefon od radiologa,który dał mi czas do dzisiaj,miałam podjąć decyzję czy się zgadzam na radioterapię,a on miał się skonsultować z konsylium od czerniaków.Po konsultacji mailowej u prof.Rutkowskiego,sama też przewróciłam internet i byłam zdecydowana na radioterapię.Zadecydowali jednak,że nie będą mnie naświetlać.Nie wiem czy to dobrze czy nie.teraz mam wizytę za3 miesiące...nie wiem została mi witamina B17?
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #12  Wysłany: 2016-06-10, 17:19  


Gdzie sie leczysz?
Skoro profesor Rutkowski początkowo napisał Ci żebyś zapisała się na wizytę do CO w Warszawie, to ja bym tak zrobiła (potrzebujesz skierowanie od swojego lekarza, nawet rodzinny może to wypisać), profesor przyjmuje w poniedziałki. Weź bloczek (na wyniku histpatu masz nazwę placówki, w ktorej bloczek był przebadany i jest przechowywany, możesz go wypożyczyć) i w drogę :)
Warto się konsultować kiedy chodzi o zdrowie i życie, wiadomo, że trzeba ufać swojemu lekarzowi, ale nie bezgranicznie, nikt nie jest nieomylny i nikt nie wie wszystkiego, żeby być najlepszym potrzebne jest doświadczenie, a to doświadczenie jest w Warszawie
 
Alexandra1976 


Dołączyła: 08 Cze 2016
Posty: 107
Pomogła: 1 raz

 #13  Wysłany: 2016-06-10, 17:34  


Leczę się w Bydgoszczy właśnie dzwoniłam do Warszawy no i okazało się,że bez skierowania ani rusz ale ogarnę w poniedziałek,jak długo czeka się na wizytę do C.O w Warszawie?W poniedziałek jeszcze jadę Do Bydgoszczy to ogarnę również bloczki :-D
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #14  Wysłany: 2016-06-10, 18:52  


Gdzieś na forum ktoś pisał niedawno, ze wizytę ma na lipiec wyznaczoną..Może ja czegoś nie rozumiem ale jak przy Breslow 2 mm mogli Ci wpisać in situ?? Z tego co czytałam to miałaś robione tylko USG piersi. Może trzeba by było zrobić sobie USG jamy brzusznej i RTG albo najlepiej TK nawet prywatnie. pozdrawiam :)
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #15  Wysłany: 2016-06-10, 19:39  


arawis napisał/a:
Z tego co czytałam to miałaś robione tylko USG piersi.
Alexandra pisała, że miała PET i na razie wszędzie czysto, więc chyba ma aktualne wyniki :)
Olu, wrzuć wynik jeżeli możesz i napisz, kiedy było badanie :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group