1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
proszę o pomoc w walce z rakiem płuc
Autor Wiadomość
Ajwon 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 85
Pomogła: 2 razy

 #271  Wysłany: 2013-04-15, 14:59  


Hej..Jak tam sytuacja u taty?
 
młoda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 376
Skąd: Kraków
Pomogła: 47 razy

 #272  Wysłany: 2013-04-16, 08:56  


Ajwon, dziękuje za pamieć. U nas raz lepiej, raz gorzej, widać że choroba postępuje, tata jest osłabiony, z apetytem też różnie. Chociaż wczoraj miał jakiś dobry dzień, zjadł ok. 5 posiłków i do tego owoce (3 jabłka + 3 mandarynki), leżał tylko godzinkę, a tak to na chodzie, był na polku. mam nadzieję, że dzisiaj też będzie się czuł w miare dobrze.

dzisiaj jadę do lekarza z hospicjum, aby przepisał tacie mocniejsze plastry przeciwbólowe, teraz miał Transtec 35, ale średnio pomagało, dopiero jak przykleiliśmy 2 plastry to tata nie musiał brać tramalu, czy ketonalu. Tak więc wspólnie z doktorem ustaliliśmy, że spróbujemy zwiększyć dawkę do Transtec 70g.
Za mną i tatą rozmowy ciężkie, bo pani z Zus-u, która była na wizycie odnośnie kwalifikacji taty do renty, zapytała : a sika Pan już do pampersów? czy jeszcze nie? Dodała że stan ciężki itd. i tak zrodziło się milion pytań, jak to pameprs, kiedy, on nie będzie, że go fajna przyszłość czeka, że jest hujnia itd. Ale jakoś udało mi się mu przetłumaczyć co nie co. Swoją drogą to podejście niektórych ludzi mnie po prostu osłabia.

Miałabym do Was jedno pytanie, bo u taty od dłuższego czasu występuje krwioplucie, nie jakieś ogromne, ale krew występuje w ślinie którą tata odpluwa np. rano, ostatnio także w ciągu dnia. Tata boi się że dostanie krwotoku i nawet boi się odkaszleć mocniej. Czy są jakieś leki np. na zwiększenie krzepnięcia ( o ile w ogóle można przy nowotworach stosować) czy konkretnie na to krwioplucie?

Dziękuje wszystkim za pomoc.
Dużo słonka życzę:)
 
Ajwon 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 85
Pomogła: 2 razy

 #273  Wysłany: 2013-04-16, 09:19  


Matko. Ja nie wiem jak może jakaś baba walić takimi tekstami. Chyba bym ją zbeształa.
Niestety ja nie mam doświadczenia z krwiopluciem więc nie pomogę:(
 
młoda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 376
Skąd: Kraków
Pomogła: 47 razy

 #274  Wysłany: 2013-04-16, 09:28  


niestety nie było mnie przy tej rozmowie. Ale taktu i wyczucia dosłownie zero.

Tata jak był w szpitalu to podawali mu CYCLONAMINE. Dokładnie po bronchoskopii bo wtedy krwioplucie miał dość obfite. Nie wiem czy teraz też by mogło coś pomóc? Wiem że są to leki przeciwkrwotoczne, ale czy za bardzo nie zwiększają krzepliwości krwi?
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #275  Wysłany: 2013-04-16, 09:35  


młoda napisał/a:
Wiem że są to leki przeciwkrwotoczne, ale czy za bardzo nie zwiększają krzepliwości krwi?

Nie. Mechanizm działania cyclonaminy polega na wzmocnieniu i uszczelnieniu naczyń krwionośnych.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
młoda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 376
Skąd: Kraków
Pomogła: 47 razy

 #276  Wysłany: 2013-04-16, 09:36  


A czy powodem może tego krwioplucia może być np. niedobór witaminy K? Z tego co się orientuje antybiotykoterapia oraz nadużywanie leków może przyczynić się do niedoboru tej witaminy,a tata leków łyka pełno. Jak sądzicie?

[ Dodano: 2013-04-16, 09:38 ]
JustynaS1975 napisał/a:
Nie. Mechanizm działania cyclonaminy polega na wzmocnieniu i uszczelnieniu naczyń krwionośnych

czyli nie powinno być przeciwwskazań? Zapytam lekarza z hospicjum, jednak też nie chciałabym też w ciemno rzucać nazwy jakiś leków o których działaniu niezbyt wiele wiem;)
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #277  Wysłany: 2013-04-16, 09:56  


Przeciwwskazaniem do stosowania cyclonaminy jest uczulenie na ten lek. Oczywiście tez może wchodzić w jakieś interakcje z innymi lekarstwami, czy skutek leczenia może ulec zmianie jeśli stosuje się cyklonaminę z innymi lekarstwami. O innych lekarstwach trzeba powiadomić lekarza.
I rada: kto pyta nie błądzi ;) . Nie bój się pytać lekarza; Ty masz na celu pomóc Tacie (pomóc na ile się da skutecznie). :tull:

PS. I na pewno cyklonaminę stosuje się przy nowotworach.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
młoda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 376
Skąd: Kraków
Pomogła: 47 razy

 #278  Wysłany: 2013-04-16, 09:57  


JustynaS1975, dziękuje Ci bardzo:)
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #279  Wysłany: 2013-04-16, 14:46  


Trzymam kciuki,sa dni lepsze gorsze,ale musimy miec ta nadzieje,ja wierzylam,a teraz sie ciesze,choc niewiem jak dlugo.Modlilam sie co wieczor.Moze moje slowa dotarly tam do gory.Trzymajcie sie i nie traccie nadziei.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #280  Wysłany: 2013-04-16, 15:13  


Młoda, tak jak pisze Justyna
JustynaS1975 napisał/a:
I rada: kto pyta nie błądzi ;) . Nie bój się pytać lekarza; Ty masz na celu pomóc Tacie (pomóc na ile się da skutecznie).
zgłoście najlepiej to lekarzowi.
Po bronchoskopii, Twój tata dostawał cyclonaminę z uwagi na mechaniczne uszkodzenie naczyń krwionośnych (w końcu jest to badanie nieco inwazyjne). Teraz jednak nie piszesz czy Twój tata odpluwa świeżą krew czy raczej skrzepy. Postaraj się poobserwować tatę i zgłosić problem do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie!
 
młoda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 376
Skąd: Kraków
Pomogła: 47 razy

 #281  Wysłany: 2013-04-17, 07:42  


Hej kochani, byłam wczoraj u lekarza z hospicjum, bardzo delikatnie zasugerował że jest kiepsko, żeby tacie niczego nie żałować, że wizyta w poradni onkologicznej (w przyszłym tygodniu) nie przyniesie raczej pozytywnych wieści. Przepisał Cycloaminę, leki na spanie i plastry.

majkelek napisał/a:
czy Twój tata odpluwa świeżą krew czy raczej skrzepy

kilka dni temu mówił że odpluwa takie małe skrzepy, jednak wczoraj mówił że jest to ślina z krwią. Ciężko to zaobserwować bo tata przy mnie nigdy takiego krwioplucia nie miał, przeważnie występuje ono rano podczas porannej toalety.

Wydaje mi się że jest coraz gorzej, tata wczoraj nie pamiętał nawet co jadł na śniadanie, wydaje mi się że zaczyna się trochę zapominać:( czy to może być wynik leków (tata stosuje od kilku dni plastry Transtec 70? czy przerzuty do mózgu dają takie objawy?

Nie mogę w to uwierzyć i się z tym pogodzić, że nic się nie da zrobić...:(
 
ELLA1 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 104
Pomogła: 3 razy

 #282  Wysłany: 2013-04-17, 08:00  


Trzymaj sie Kochana , jestem w takiej samej sytuacji bardzo Cię rozumiem i siły życzę.
Przerzuty do mózgu mogą dawać takie objawy u nas tak jest , ale najlepiej zrobić TK głowy wtedy będzie wiadomo .
Pozdrawiam
Ela
 
espérance 



Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 166
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 19 razy

 #283  Wysłany: 2013-04-17, 08:09  


młoda, dużo siły kochana ! :tull:
_________________
"Nie bądź burakiem - walcz z płuca rakiem" POPIERAM ----> http://www.mamhakanaraka.pl
 
beti* 



Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 229
Skąd: woj. łódzkie
Pomogła: 16 razy

 #284  Wysłany: 2013-04-17, 09:14  


:tull:
_________________
Beata
 
butterfly 


Dołączyła: 13 Lis 2012
Posty: 93
Pomogła: 18 razy

 #285  Wysłany: 2013-04-17, 11:24  


Młoda, u mojego Taty było podobnie, z czasem zaczął zapominać (ale zdawał sobie sprawę z tego, że jest coś nie halo, bo ma kłopoty z pamięcią, sam to mówił). Obawialiśmy się wtedy, że są już przerzuty do mózgu. Jednak kontrolne TK głowy pokazało, że tam jest czysto. Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że niektóre leki mogą wpływać na pogorszenie koncentracji i kłopoty z pamięcią.
Jednak Tato do końca wypowiadał się logicznie, poznawał nas itd.

Trzymaj się
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group