1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
Autor Wiadomość
Kinga0903 


Dołączyła: 15 Cze 2017
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #16  Wysłany: 2017-07-27, 16:07  


Dziękuję Gaba już wszystko rozumiem. A jak jest z tą herceptyna? Można ją stosować dłużej niż rok na NEZ ? Czy jwjjm prywatnie wykupić dawki. Jeśli można na NFZ to jak się o nią starać? ~~
 
Kinga0903 


Dołączyła: 15 Cze 2017
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #17  Wysłany: 2017-09-25, 08:03  


Witam. Obecnie jestem po 17 dniach napromieniowaaczna dawka to 42.5 Gy. Napromieniowena została klatka piersiowa i obwód metodą 3 D . Proszę o odpowiedź czyy to wystarczy ?
 
Kinga0903 


Dołączyła: 15 Cze 2017
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #18  Wysłany: 2019-06-05, 18:53  Pertuzumab, trastuzumab i docetaksel


Witam. Proszę mi pomóc, czy orientuje się ktoś czy w programie lekowym podałam wyżej w temacie, stosowanym co trzy tygodnie, można przez cykl opuścić jeden lek np. Docetaksel i bez żadnych konsekwencji zrobić do niego przy następnym wlewie chemioterapii? Bardzo proszę o pomoc..
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #19  Wysłany: 2019-06-27, 18:40  


Kinga0903,
Mogę podpowiedzieć tylko tyle:

Cytat:
Leczenie skojarzone pertuzumabem, trastuzumabem i docetakselem powinno być prowadzone do czasu wystąpienia progresji choroby lub wystąpienia niepożądanych działań o istotnym znaczeniu klinicznym.Chore powinny otrzymać przynajmniej 6 cykli docetakselu, wcześniejsze zakończenie chemioterapii jest możliwe tylko, gdy wystąpią istotne objawy niepożądane uniemożliwiające jej kontynuację.Jeżeli leczenie docetakselem zostanie przerwane z powodu toksyczności leczenie pertuzumabem i trastuzumabem może być prowadzone do czasu wystąpienia progresji choroby lub wystąpienia niepożądanych działań o istotnym znaczeniu klinicznym

http://onkologia-online.p...04.30/b/b.9.pdf str.7

Z jakiego powodu masz/miałaś opuścić podanie docetakselu?
 
Kinga0903 


Dołączyła: 15 Cze 2017
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #20  Wysłany: 2019-07-01, 13:36  


Bardzo dziękuję za odpowiedź. Już dwie panie Doktor poinformowały mnie, że tak po prostu ma być, nie dostałam wyczerpującej odpowiedzi dlatego się tym martwiłam, dlaczego odbierać lek skoro działa, jest poprawa , jeszcze usłyszałam, że tak się robi, podaje się tylko 6 podań.
 
Kinga0903 


Dołączyła: 15 Cze 2017
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #21  Wysłany: 2020-02-21, 14:36  


Czy ktoś z Państwa słyszał o radioterapii stereotaktycznej ?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #22  Wysłany: 2020-02-21, 14:55  


Wszyscy słyszeli to już standard w terapii szyi i głowy, powoli wchodzi do miednicy małej i dalej, co chcesz naświetlać?
_________________
sprzątnięta
 
Kinga0903 


Dołączyła: 15 Cze 2017
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #23  Wysłany: 2020-02-21, 14:58  


Czyli to nie taka nowość ?Mam przerzuty raka piersi do płuc .od roku przyjmuje chemioterapię, w tym miesiącu po kolejnej TK wyszła progresja guza w V segmencie płuca z 21 mm urósł do 32 mm. Onkolog chce zostać przy chemii , a guz w płucu poddać radioterapii. Zastanawiam się czy jest sens kontynuować chemię, czy radioterapia będzie skuteczna, nad guzem są jeszcze jakieś małe guzki.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #24  Wysłany: 2020-02-21, 15:12  


Najskuteczniejsze jest wycięcie, ale jeżeli są jeszcze jakieś małe guzki to chemia jak najbardziej, może być jednocześnie z radioterapią. Co do skuteczności to niestety jak to w raku, ale można się spodziewać istotnej poprawy pozostaje zawsze pytanie na jak długo.
_________________
sprzątnięta
 
Kinga0903 


Dołączyła: 15 Cze 2017
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #25  Wysłany: 2020-02-21, 15:18  


Rozumiem , a czy to nie jest tak że chemia już nie będzie tak skuteczna skoro podczas jej stosowania guz zaczął rosnąć ..?

A czy nanoknife i cyberknife to niebyły lepszemu metody o ile w ogóle takie rzeczy tym robią .
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #26  Wysłany: 2020-02-21, 18:27  


Kinga0903,
Skoro w płucu jest progresja to rozumiem, że program lekowy z pertuzumabem w skojarzeniu z trastuzumabem i docetakselem zostanie wstrzymany i onkolog myśli o innym sposobie leczenie ( inny rodzaj chemioterapii).
Co do nieoperacyjnego leczenia przerzutów w płucach to faktycznie najczęściej słyszy się o radioterapii stereotaktycznej. Nanoknife to co innego, to procedura inwazyjna, operacja przy pomocy noża elektrycznego. Natomiast nie umiem Ci niestety napisać czy jest możliwa kwalifikacja do Cyberknife.
Niemniej radioterapia stereotaktyczna to bardzo precyzyjna metoda leczenia, to naświetlania celujące dokładnie w guz nowotworowy z zaoszczędzeniem zdrowych tkanek. To bardzo istotne w Twoim przypadku bo masz już za sobą radioterapię klatki piersiowej.

Czy Twój onkolog mówił Ci już jaki schemat chemii planuje? I radioterapia miałaby być przeprowadzona przed nową chemią?
 
Kinga0903 


Dołączyła: 15 Cze 2017
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #27  Wysłany: 2020-02-21, 19:06  


Pytałam właśnie czy ta chemia ma sens, bo z tego co ja zrozumiałam to chemia ma zostać dalej taka sama, czy ja źle zrozumiałam, bo z tego co Pani wyżej pisze , to z powodu progresji.juz nie powinni mi jej podać ?

Pani doktor doktor zapoznała się z wynikiem z doskoku, ponieważ nie miałam wtedy wizyty, dlatego nic konkretnego się nie dowoedzialam, wiem tylko że jeśli radioterapia to w połączeniu z chemią.

Czy orientują się Panie jak teraz mogłabym dostać zesraw? Jest jakieś program czy to już od onkologa zależy ?
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #28  Wysłany: 2020-02-23, 14:10  


Kinga0903,
Wiem tylko, że jeśli wg konkretnych danych lekarz stwierdzi u Ciebie ewidentną progresję to aktualne leczenie zostanie zamienione na inne. Nie napiszę Ci co lekarz wybierze dla Ciebie, jest sporo schematów chemioterapeutycznych.
 
Kinga0903 


Dołączyła: 15 Cze 2017
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #29  Wysłany: 2020-02-26, 13:05  Nowa linia leczenia przedzutow raka Piersi do płuc


Jestem już po konsultacji w sprawie radioterapii i nie zostałam zakwalifikowana, teraz mam pytanie odnośnie nowej linii leczenia. Czy lek T-DM1 jest już refundowany ? Czy ktoś go stosował ? Myślę że byłaby to dobra linia leczenia .
 
quena 


Dołączyła: 21 Lis 2017
Posty: 92
Pomogła: 1 raz

 #30  Wysłany: 2020-02-29, 18:23  


Znajoma dostaje ten lek. Jeśli dobrze pamiętam rozmowę z nią, to jest refundowany od tego roku. Ona ma raka her dodatniego, ale więcej szczegółów na temat jej choroby nie znam. Nie wiem jakie warunki trzeba spelnić by lek odniósł skutek. Jest poprawa u tej koleżanki, węzły się zmniejszają.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group