1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
prosze o pomoc- odbijanie!!!
Autor Wiadomość
beata.j 


Dołączyła: 26 Mar 2012
Posty: 6

 #1  Wysłany: 2012-03-26, 09:58  prosze o pomoc- odbijanie!!!


Witam serdecznie .moj problem polega na tym,ze codziennie od 7 mieicy non stop mi sie odbija. .martwie sie czy to nie rak żoładka,wczenie nigdy nie miałam takich objawów ciaglego odbijania,miałam robione usg jamy brzusznej,. jest ok.lekarz uwaza ze to refluks i wysłał mnie na gastroskopie w celu potwierdzenie refluku,ale ja oczywiecie pisze czarne scenariuze,duzo przeszłam w zyciu z choroba moje córeczki i tak bardzo boje sie o siebie,zebym miała zdrowie na jej wychowanie.prosze o wasze opinie odnosnie tego odbijania,wiem ze od diagnozy jet lekarz i badania,pytam tylko co o tym myslicie.?pozdrawiam
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #2  Wysłany: 2012-03-26, 10:29  


beata.j, myślę że powinnaś mieć tą gastroskopie , przez internet nie stwierdzimy czy to rak czy nie, jak lekarz skłania się w stronę refluksu, -sprawdzaj to.

nie diagnozuj się sama , bo masz jeden objaw, i nie widź tak czarno... zrób gastro i jak będzie coś nie tak to lekarz na pewno zleci inne badania. masz dziecko zajmij sie - wyjdź na spacer itd, przestań o tym myśleć ...wiem że łatwo powiedzieć , ale naprawdę zacznij się martwić jak będziesz miała dowody na piśmie w postaci wyników.

pozdrawiam i trzymaj się cieplutko
_itsme_
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2012-03-26, 10:30  


Lekarz prawidłowo skierował Cię na gastroskopię - idź na badanie, wtedy będzie wiadomo coś więcej. Na podstawie samego objawu odbijania się raczej nie diagnozuje się raka żołądka.
_________________
 
Reszka.78 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 948
Pomogła: 136 razy

 #4  Wysłany: 2012-03-26, 11:23  


Witaj.
Tak jak piszą przedmówczynie, bardzo dobrze, że lekarz skierował Cię na gastroskopię. Jest wielce prawdopodobne, że masz właśnie refluks.
Swego czasu także ciągle mi się odbijało, dosłownie co kilkanaście minut. Powodem okazał się stres. W stresie często ludzie łykają powietrze. Z tego co piszesz masz/miałaś powody do stresu, więc możliwe, że także taka jest przyczyna dolegliwości.
Zrób wszelkie badania i nie pisz czarnych scenariuszy - wiem, że to nie łatwo, oj wiem doskonale.
Tak jak pisze Plamiasta. Nie myśl o tym, wyjdź na spacer, weź ziołowe środki na uspokojenie - nie zaszkodzą, a pomogą się wyciszyć.

Pozdrawiam serdecznie :)
 
bogna-bb1 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 73
Skąd: nieopodal Gdańska
Pomogła: 15 razy

 #5  Wysłany: 2012-03-26, 11:40  


Ja mam refluks i da się z tym całkiem normalnie żyć, trzeba uważać już przez całe życie ale na pewno nie jest to rak. Nie denerwuj się i idź na gastroskopię to tylko 2-3 minuty badania i już będziesz wiedziała czy to refluks czy helibakter pylori, bakteria, którą wytrzepie się zwykłym antybiotykiem składającym się z trzech różnych.
_________________
ruda
 
beata.j 


Dołączyła: 26 Mar 2012
Posty: 6

 #6  Wysłany: 2012-03-26, 14:08  


Dziekuje Wam i pozdrawiam.Napisze co tam po gastroskopii,zapewne troche trzeba na nia czekac.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group