1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
proszę o pomoc, interpretacja wyników ze szpitala
Autor Wiadomość
kalafiorka83 


Dołączyła: 28 Gru 2012
Posty: 72
Pomogła: 2 razy

 #46  Wysłany: 2014-05-16, 11:21  


to nie były przerzuty- zmiana nierakowa ślinianki przyusznej.
Tata miał też tomografię płuc 28.04 i termin wizyty na zeszły wtorek.
Zadzwoniono do nas w zeszły czwartek, by przygotować tatę na przyjęcie na oddział w poniedziałek , bo chcę wyciąć mimo wszystko ten guzek.
Zabieg miał mieć wczoraj. Niestety zabieg odwołano- jedyne , czego udało mi się dowiedzieć to ,że z powodu serca.
Tata w międzyczasie miał też konsultację płucną - ale mówi,że niczego się nie dowiedział ( mi zdaje się jednak inaczej)
Bardzo miły lekarz ( ten od guza ślinianki) poinformował mnie, że tata jest teraz na oddziale kardiologicznym z powodu słabego serca, przestraszył mnie informacją ,że cyt ." wie Pani ten guz ślinianki nie jest niczym , w co teraz należy ingerować przy wszystkich stanach chorobowych jakie ma pacjent ( rak prostaty, płuca ,serce), wie Pani to jest stan średnio -ciężki "
Oniemiałam -tata mówi,że czuje się dobrze ,choć słychać ,że ciężko oddycha a tu stan średnio ciężki ?
Nie mogę się niestety się dodzwonić do lekarzy z kardiologi... tata mówi,że nie ma jeszcze informacji i ucina rozmowę...
Dodam ,że jak go odwoziliśmy to czuł się dobrze, apetyt miał za dwóch a i po spacerach nie miał już takiej duszności jak zwykle.
Ostatnio był u lekarza ogólnego ( zaczął popluwać krwią) i ten też nic nie zauważył...
Powiedział tylko ,że chyba za trzy dni go wypiszą i że podawane ma kroplówki wzmacniające....
Jeśli się niczego nie dowiem postaram się być u niego w weekend( z pracą mam tak ostatnio ,że nie po tych ciągłych urlopach nie wiem jak będzie jak poproszę o kolejny)
 
kalafiorka83 


Dołączyła: 28 Gru 2012
Posty: 72
Pomogła: 2 razy

 #47  Wysłany: 2014-05-21, 11:30  


Dziś dowiedziałam się , że leczenie kardiologiczne już ustawione (tata miał za wysokie tętno), ale niestety okazało się i nie wiem jak do końca to interpretować.
Pani Kardiolog (bardzo miła kobieta, życzę każdemu takiego lekarza) powiedziała, że są oznaki płynu w osierdziu i że guz zatyka przejście także tata jakby oddycha jednym płucem? Dziś ma mieć konsultację z onkologiem płucnym, ale z tego co jej wiadomo odmówiono podania chemii... i zakończono leczenie? Tata nie wygląda źle, po ustawieniu leków na serce oddycha mu się lżej ale ten płyn w osierdziu i zatykający płuco guz... przecież wszystko po radioterapii było "usunięte" czy ja to źle zrozumiałam. Wyniki i wypis będę miała jak zdecydują czy tatę wypisują z kardiologi i wraca czy zostaje przeniesiony na płucny... pogubiłam się w myślach. Czuje się lepiej, wyniki miał dobre a raptem wznowa? czy guz pierwotny? co oznacza ten płyn w osierdziu ?
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #48  Wysłany: 2014-05-21, 11:40  


Kalafiorko,
nie sposób odpowiedzieć na Twoje pytania bez wglądu w opis badania obrazowego wykonanego zarówno po radioterapii, jak ostatniego - z końca kwietnia.
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #49  Wysłany: 2014-05-21, 11:42  


kalafiorka83 napisał/a:
co oznacza ten płyn w osierdziu ?

Jest to prawdopodobnie tzw. wysięk nowotworowy.Serce wtedy jest obciążone,organizm szybko się męczy.Jeśli będzie tego coraz więcej Tato będzie musiał mieć odbarczony worek osierdziowy tzn.ściągnięty płyn.
_________________
ewka
 
kalafiorka83 


Dołączyła: 28 Gru 2012
Posty: 72
Pomogła: 2 razy

 #50  Wysłany: 2014-05-21, 13:33  


dodam jeszcze,że p.Kardiolog powiedziała ,że z tego co się orientuje odmówiono tacie chemioterapii - mam nadzieję ,że ta konsultacja da jeszcze tacie szansę na dalsze leczenie.
Kolejne informację będę miała dopiero jutro ok.10:00, nie wiem jak do tej pory wytrzymam, tata też niewiele mówi co się z nim dzieje- słyszę tylko ,że jest lepiej bo łatwiej mu oddychać.
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #51  Wysłany: 2014-05-21, 13:43  


Obecność płynu w osierdziu może być spowodowana procesem nowotworowym, ale także niewydolnością serca, nerek, w zespole pokardiotomijnym. Mamy za mało informacji, dlatego prosiłam o zamieszczenie wyników badań obrazowych w tym wątku -merytorycznym.
Na pytania, czy to guz pierwotny, czy wznowa, także nie odpowiemy bez "dopełnienia formalności" przez autorkę wątku.
 
kalafiorka83 


Dołączyła: 28 Gru 2012
Posty: 72
Pomogła: 2 razy

 #52  Wysłany: 2014-05-23, 19:23  


Clexan 2 x 60mg sc ( nadmienię ,że już pytałam o ten nieszczęsny lek we wszystkich możliwych aptekach bo dowiedziałam się niestety już po wyjeździe z wawy ,że jest on nieosiągalny i wypisywanie go to skazywanie na śmierć - słowa aptekarki- nic będę dzwonić w poniedziałek do .doktor co z tym można zrobić- mam nadzieję ,że brak zastrzyków nie odbije się na taty zdrowiu :uuu: )
Aptekarka w razie czego doradziła rozpisanie go na mniejsze recepty i próbę zdobycia(ale mówiła ,że zdobycie jednego opakowania trwa średnio ok. 3-4 tygodni :( ..









[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-05-23, 21:01 ]
Bardzo prosimy o umieszczanie dokumentacji w formie załączników do posta, nie linków do zewnętrznych serwisów hostujących.



1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1793 raz(y) 295,36 KB

2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1554 raz(y) 561,4 KB

3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1473 raz(y) 242,9 KB

4.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1802 raz(y) 261,05 KB

 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #53  Wysłany: 2014-05-23, 20:43  


Czy chodzi o lek http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=538
 
kalafiorka83 


Dołączyła: 28 Gru 2012
Posty: 72
Pomogła: 2 razy

 #54  Wysłany: 2014-05-23, 21:16  


tak chodzi o ten lek
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #55  Wysłany: 2014-05-23, 21:22  


Lek ten, tylko dawka nie ta.
Z Clexane faktycznie jest ogromy problem od dłuższego czasu.
_________________
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #56  Wysłany: 2014-05-23, 21:29  


http://www.poradnikzdrowi...wego_41908.html

[ Dodano: 2014-05-23, 21:30 ]
Pod powyższym linkiem informacja o zamiennikach.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #57  Wysłany: 2014-05-23, 21:38  


Najprościej przestawić pacjenta na Fraxiparine czy Fraxodi, co prawda to trochę inna heparyna, ale zawsze.
_________________
 
kalafiorka83 


Dołączyła: 28 Gru 2012
Posty: 72
Pomogła: 2 razy

 #58  Wysłany: 2014-05-23, 21:54  


mam jeszcze jedno pytanie, choć myślałam ,że już o wszystko zapytałam lekarza ( dwie Panie doktor z coi - nie da się wyrazić jak empatyczne i zarówno rzeczowe) , onkolog powiedziała,że faktycznie w październiku zeszłego roku po tomografii tata miał świetne wyniki- a tu takie "zaskoczenie" , w ciągu pół roku aż taka zmiana, czy coś przeoczyłam? czy mogłam jakoś inaczej pomóc?
P. doktor kazała zapisać się do hospicjum domowego - nic więcej zrobić nie mogła , choć i tak zrobiła - umówiła tatę na wizytę w sierpniu , by nie poczuł się "opuszczony" przez szpital i nie tracił wiary....

[ Dodano: 2014-05-24, 09:52 ]
i jeszcze jedno pytanie ( do poniedziałku nie ma kontaktu z lekarzem )
controloc - dwakowoanie - tabletki są po 20mg - czy nie powinno być 1 x 20mg rano na czczo ?


Wolę pytać- tata przyjął rano 1 tabletkę 20mg
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #59  Wysłany: 2014-05-24, 15:52  


kalafiorka83 napisał/a:
ontroloc - dwakowoanie - tabletki są po 20mg - czy nie powinno być 1 x 20mg rano na czczo ?


tak powinno być , rano na czczo jedna tabletka ,pól godz przez jedzeniem , po prostu ktoś pominął w wypisie 1x
pozdrawiam
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
kalafiorka83 


Dołączyła: 28 Gru 2012
Posty: 72
Pomogła: 2 razy

 #60  Wysłany: 2014-05-27, 10:16  


absenteeism dziękuję - zadzwoniłam do kardiolog i zapytałam o zamiennik podała właśnie Fraxiparine
Rodzinny wypisał na nią receptę - zachodzę do apteki a tu okazuje się ,że doszło Clexane ( całe 6 opakowań , które zamawiałam) więc nie wiem do końca czy dobrze zrobiłam , ale kupiłam to clexane i zaczęłam podawać tacie. Mam w tej chwili dwie niezrealizowane recepty na Fraxiparine. Aptekarka powiedziała ,że tym razem cudem udało się tak szybko , ale na dłużej jeśli nie ma przeciwwskazań przestawić tatę na ten niewykupiony lek. Tata bierze clexane, czy nie będzie to szok dla organizmu, jeśli po tym miesiącu przestawi się na fraxiparine ?
Dodam ,że mam za sobą dwa zrobione zastrzyki- guzki ani siniaki się nie zrobiły. Zawsze robiłam je sobie tylko więc dziwnie mi , bo nie czuję ,czy dobrze je robię.
Dziś tylko muszę załatwić pielęgniarkę , by podała tacie eligard - bo sama się boję podać takiego leku...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group