1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guzek płuca
Autor Wiadomość
aloy751 


Dołączyła: 13 Lip 2015
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2015-07-13, 16:22  Guzek płuca


Witam. Właśnie odebrałam wynik z KT które zlecił urolog, ale nie spodziewałam się nowych wiadomości, a już napewno nie na temat płuc. Proszę o informacje co powinnam z tym zrobić, bo nie wiem w którym kierunku mam iść i od czego zacząć, co to dla mnie oznacza? za każdą radę dziękuję.

Fragment TK:
W segmencie 6płuca prawego, przykręgosłupowo obszar słabego upowietrzenia miąższu płucnego najpewniej zagęszczenia o typie matowej szyby. W segm.10 tego płuca guzek 2,5 mm. U podstawy płuc niewielkiego stopnia zmiany bliznowate.

To o płucach ale mam oczywiście cały opis KT który mogę udostępnić. Czekam na odpowiedź z niecierpliwością. Pozdrawiam.
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 481
Pomogła: 72 razy

 #2  Wysłany: 2015-07-13, 16:34  


Aloy, witaj na forum. Dlaczego urolog zlecił TK ? Taka informacja jest potrzebna. Jeśli chodzi o opis badania na pewno wypowiedzą się osoby bardziej kompetentne niż ja.
Pozdrawiam
_________________
małgośka
 
aloy751 


Dołączyła: 13 Lip 2015
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2015-07-13, 18:12  


byłam na kontrolnej wizycie u urologa i mam czasami bóle w lewym boku i to było głównym powodem mojej wizyty, a najlepiej będzie jak wstawie zjęcie KT to wyjaśni, i może pomoże w odpowiedzi na moje pytania z tymi nerkami to też nie wiem co teraz zbyt dużo jak na jeden raz dla mnie.

TK:
Nerka lewa o wym. 62x36 mm, warstwa miąższowa nieregularna gr. od 3 mm do 13 mm z obecnością kilku zwapnień w miąższu, wielkości 3 mm. Lewa tętnica nerkowa wąska szer. 2,5 mm. Nerka prawa o wym. 105x61 mm o nierównych, pozaciąganych zarysach, warstwa miąższu tej nerki grubości do 20 mm, z ubytkami miąższu, śr. do 8 mm - prawdopodobnie zmiany pozapalne. Poza tym warstwa miąższowa tej nerki z kilkoma zwapnieniami wielkości do oraz ogniskiem płynowym w jej dolnym biegunie, o wym. 17x6 mm - najpewniej po zdrenowanej torbieli brak obrazów z 2002r. do porównania. Kielichy nerkowe poszerzone do 16 mm. W obu nerkach obecność miedniczek ekstrarenalnych, szerokości 17 mm po stronie prawej i 12 mm po stronie lewej. Wydzielanie zakontrastowanego moczu zachowane jednoczasowe. Moczowód lewy w fazie opóźnionej niezakontrastowany - nieznaczne opóźnienie wydalania po tej stronie?
Trzustka o budowie zrazikowej nieco powiększona w zakresie głowy do około 35 mm, trzonu 22 mm, ogona 33 mm, bez wydzielających sie zmian ogniskowych. Wątroba, śledziona, nadnercza nie wykazują zmian. Układ żółciowy w normie. Przy dolnym biegunie śledziony widoczne śledziony dodatkowe śr. 8 mm oraz 7 mm.
Aorta z obecnością zwapnionych oraz nieuwapnionych blaszek miażdżycowych. Pęcherz moczowy w normie.
Stan po usunięciu macicy z przydatkami.
Powiększonych węzłów chłonnych w zakresie badania nie stwierdza się.
W segmencie 6 płuca prawego, przykręgosłupowo obszar słabszego upowietrzania miąższu płucnego - najpewniej zagęszczenia o typie matowej szyby. W segm. 10 tego płuca guzek śr. 2,5 mm. U podstawy płuc niewielkiego stopnia zmiany bliznowate.
Niewielkie esowate skrzywienie kręgosłupa. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci niewielkich zaostrzeń krawędzi trzonów, oraz nadbudowykostnej krawędzi wyrostków międzystawowych L5/S1, ze zwężeniem lewego otworu międzykręgowego na tym poziomie.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2015-07-13, 19:42 ]
Bardzo prosimy o stosowanie akapitów w poście, a także spacji po kropkach czy przecinkach. Dziękujemy.

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2015-07-13, 18:58  


Czy jakiś lekarz sugerował problem onkologiczny odnośnie płuc?

Zagęszczenia o typie matowej szyby mogą być np. objawem zapalenia płuc. A guzek 2,5mm nie jest na ten moment podejrzany onkologicznie, jedynie do kontroli.

Usunięcie macicy i przydatków miało miejsce z powodu nowotworu?
_________________
 
aloy751 


Dołączyła: 13 Lip 2015
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2015-07-13, 19:23  


Moja mama zmarla na raka jajnika lewego ,a ja mialam zawsze jakies problemy,miesniaki,krwotoki ,zapalenie jajników, przydatkow,nadżerki i zostalo wszystko wywalone ,ale nie stwierdzono komórek rakowych.Moja siostrzenica natomiast miała raka jajnika lewego ,tez jest po totalnym usunieciu narządów rodnych i po chemioterapii .Nie byłam na żadnej konsultacji jeszcze z tym wynikiem,nie wiem od którego lekarza zacząć?wynik otrzymalam pocztą elektr.bo nie ma mnie w Polsce,a niestety do pracy musiłam jechać, dzieki za odpowiedź!, trochę się uspokoiłam ale co teraz mam zrobić gdzie sie z tym udac
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2015-07-13, 19:34  


Do lekarza który kierował na badanie.
_________________
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #7  Wysłany: 2015-07-13, 21:50  


Nie masz przypadkiem nadciśnienia dużego???
W jakim wieku jesteś?
_________________
patolog
 
aloy751 


Dołączyła: 13 Lip 2015
Posty: 5

 #8  Wysłany: 2015-07-14, 07:40  


Leczę się na nadciśnienie,po wzięciu tabletek Lacipi 4mg,Corectin 2,5mgl ,juź mi tak nie nie leci w górę,150/100,a czasami 110/90,a czasami 120/80 Mam 57lat,Pozdrawiam
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #9  Wysłany: 2015-07-14, 13:40  


Masz istotne zwężenie tętnicy nerkowej - nadciśnienie tętnicze może być z tego powodu , oraz zmiany pozapalne w nerkach. Proponuje się udać do specjalisty chorób nerek (dla niewtajemniczonych nefrolog się taki lekarz nazywa.)

Nie kombinuj samodzielnie.
_________________
patolog
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group