1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o opinie
Autor Wiadomość
michalzielony 


Dołączył: 21 Lis 2014
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2014-12-09, 01:11  Proszę o opinie


Witam. Chciałem przedstawić wyniki mojego Taty i prosić o więcej informacji na temat nowotworu jelita grubego (esica).



20141208_223657.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 907 raz(y) 562,25 KB

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2014-12-09, 06:35  


Zapoznaj się z tym postem: Jak zadać na Forum pytanie by uzyskać POMOCNĄ odpowiedź? i uzupełnij informacje:
- skoro zdiagnozowano nowotwór (złośliwy?) jelita grubego - bo tak to opisujesz - jaki? na jakiej podstawie, kolonoskopii? podaj pełen wynik badania ; kiedy?
- czy było już prowadzone leczenie ; jakie
- czy były wcześniej jakieś badania obrazowe typu TK jamy brzusznej, USG? podaj wyniki
- czy było wykonane TK klatki piersiowej ; z jakim wynikiem
- w jakim stanie, w jakim wieku jest pacjent
i przede wszystkim:
- jakie masz konkretne pytania?
_________________
 
michalzielony 


Dołączył: 21 Lis 2014
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2014-12-18, 19:14  


Stwierdzono nowotwór jelita grubego na podstawie kolnoskopii, jakiś miesiąc temu odbyła się operacja, Tata ma 64 lata, dziś po raz pierwszy przyjmuje chemie dożylnie w rękę, w poniedziałek będzie miał wczepiany port i następna chemia już przez te urządzenie będzie 2 stycznia.

Wklejam wypis pooperacyjny i proszę o zinterpretowanie go, rozumiem, że są przerzuty na węzły chłonne ale zastanawiam się dlaczego nie zostały wycięte od razu przy operacji bo kiedyś obiło mi się o uszy, że jest taka możliwość. W poprzednich wynikach były informację, iż są widoczne zmiany meta na wątrobie, tutaj nic kompletnie o wątrobie nie jest wspomniane, nie wiem dlaczego. no i przede wszystkim, który to jest stopień zaawansowania, jakie są rokowania, czy są szanse na wyleczenie?

Pozdrawiam.



20141218_175129.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 637 raz(y) 356,04 KB

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2014-12-18, 22:24  


michalzielony napisał/a:
rozumiem, że są przerzuty na węzły chłonne ale zastanawiam się dlaczego nie zostały wycięte od razu przy operacji bo kiedyś obiło mi się o uszy, że jest taka możliwość.

Nie bardzo rozumiem - jeśli powyższe jest histpatem pooperacyjnym, to mowa w nim właśnie o wyciętych węzłach chłonnych. Wycięto ich 14 (okołojelitowych) plus 2 węzły t. odbytniczej górnej i krezkowej dolnej.

michalzielony napisał/a:
W poprzednich wynikach były informację, iż są widoczne zmiany meta na wątrobie, tutaj nic kompletnie o wątrobie nie jest wspomniane, nie wiem dlaczego.

Ponieważ histpat pooperacyjny mówi tylko o tkankach, jakie usunięto w trakcie operacji i nadesłano do badania. Nie wycinano wątroby, więc jej nie opisano.

michalzielony napisał/a:
no i przede wszystkim, który to jest stopień zaawansowania, jakie są rokowania, czy są szanse na wyleczenie?

Jest to stadium zaawansowania IV z racji przerzutów do wątroby widocznych w TK. Obawiam się, że trwałe wyleczenie może nie być możliwe, przykro mi.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group