1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
proszę o interpretację wyniku
Autor Wiadomość
misiagesia 


Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2013-01-24, 17:05  proszę o interpretację wyniku


proszę o wyjaśnienie wyniku taty:

Podejrzenie npl,
Wynik badania: naciek odźwiernika i puszki dwunastnicy - Rak płaskonabłonkowy. G1.

Tata od października 2012 (od tego czasu tata schudł 40 kg) nie jadł - dożywianie kroplówkami. Wcześniej stwierdzono Helicobacter pylori, następnie przepuklinę żołądka, przeprowadzona była kilkukrotna gastroskopia, wykluczono, helicobacter, przepuklinę, ciężko lekarzom było określić co to jest.
W grudniu kolejna gastroskopia i biopsja, podejrzewano raka odźwiernika. W końcu w styczniu tata trafił do kolejnego szpitala, ostrzegano nas że usunięty zostanie żołądek, dwunastnica, część wątroby i trzustki. Jednakże podłączono mu jelito do żołądka, nic więcej. Wychodząc ze szpitala kilka dni temu, otrzymał takie rozpoznanie kliniczne. Wiemy że z wynikiem ma się zwrócić do onkologa. Co nas teraz czeka, jak zinterpretować wynik. Z góry dziękuję!!
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #2  Wysłany: 2013-01-24, 17:36  Re: proszę o interpretację wyniku


Aby móc Tobie odpowiedzieć - potrzeba nam dokładnego odpisu z karty informacyjnej ze szpitala i również wyników badań ostatnich przed i po leczeniu szpitalnym.

Cytat:
W końcu w styczniu tata trafił do kolejnego szpitala, ostrzegano nas że usunięty zostanie żołądek, dwunastnica, część wątroby i trzustki. Jednakże podłączono mu jelito do żołądka, nic więcej

Domyślam się, że lekarze zrobili jakieś zespolenie ( jakie)... :?ale?:
Dlatego bardzo proszę o uzupełnienie informacji.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2013-01-24, 22:23  


misiagesia napisał/a:
Wynik badania: naciek odźwiernika i puszki dwunastnicy - Rak płaskonabłonkowy. G1.

Wynik jakiego badania?

Proszę o zapoznanie się z tym postem: Jak zadać na Forum pytanie by uzyskać POMOCNĄ odpowiedź?
_________________
 
misiagesia 


Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 4

 #4  Wysłany: 2013-01-31, 22:48  


Kochani zwracam się ponownie! Pomóżcie, mam już wyniki


[img]

Wyniki niestety nie są po kolei, ale myśle że można dojść do tego co i jak. Proszę, szukamy jakiegokolwiek ratunku!! Ja jeszcze nadzieje mam, ale moje siostry już chyba nie, mówią tylko o śmierci!! A ja chce o niego walczyć!!

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-01-31, 23:22 ]
Bardzo prosimy o wstawienie dokumentacji w formie załączników do posta oraz ich chronologiczne przedstawienie - to naprawdę ułatwia nam pracę.
Jak wstawić załącznik - http://www.forum-onkologiczne.com.pl/forum/faq.php


 
misiagesia 


Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2013-02-06, 14:28  


Witam ponownie. Po ostatnim tk wiemy, że tata ma przerzuty do otrzewnej - oprócz jelit, wątroby, żołądka (od którego się zaczeło) dwunastnicy i chyba trzustki. Od poniedziałku na kilkanaście dni trafił do hospicjum. Leczenie paliatywne, na chwilę obecną nie zostanie poddany naświetlaniom - za słaby. Siostra odkryła leczenie - Terapia dr Gersona. Czy ktoś coś o tym słyszał??
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #6  Wysłany: 2013-02-06, 14:38  


misiagesia napisał/a:
Siostra odkryła leczenie - Terapia dr Gersona. Czy ktoś coś o tym słyszał?

Zobacz tutaj.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
misiagesia 


Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 4

 #7  Wysłany: 2013-02-06, 16:51  


Dzięki Richelieu, ja przy moim obecnym zabieganiu - rodzi e w hospicjum, moje 5-miesięczne dziecko w szpitalu, starsza siostra po operacji (na szczęście stwierdzono, że nie jest to rak) - nie mam czasu na szukanie po forum, że taki wątek jest.

A zmieniając temat - ja źle sprecyzowałam temat wątku. Szukam pomocy - jak można pomóc mojemu tacie?? Jest jakiś sposób, jakieś leczenie, jakiś wybitny specjalista?? A z innej beczki - mając w rodzinie kolejnego raka - mama -rak piersi, tata - pisane powyżej, siostra ojca - jak jajników i okolicznych węzłów chłonnych, wujek ojca - rak chyba wątroby, moja prababcia ze strony mamy - rak wątroby - chyba są wskazania do jakichś badań genetycznych u mnie, moich sióstr i chyba naszych dzieci??
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #8  Wysłany: 2013-02-06, 21:34  


Mogą być takie wskazania, ale powinnaś omówić to z lekarzem, który może skierować Cię na odpowiednie badania.
Jeśli wynik testów (np. mutacji BRCA 1 /BRCA 2) nie wykaże genetycznych obciążeń możesz przedyskutować z lekarzem ryzyko obciążenia tzw. rodzinnym rakiem, nie wykazywanym w znanych testach - niektóre z zachorowań mogą (nie muszą) wynikać np. z jakichś mutacji, których mechanizmów jeszcze dokładnie nie odkryto i nie opisano ich wpływu na powstawanie rozwój choroby.
Siłą rzeczy w takim przypadku otrzymasz raczej generalne wskazania i zalecenia, a nie precyzyjne wytyczne.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group