1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy
Autor Wiadomość
Kasia2007 


Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 71
Skąd: Śląsk

 #1  Wysłany: 2012-04-02, 18:40  Podejrzenie mesothelioma -> rak płaskonabłonkowy


Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=


Mój tata ma 58 lat zawsze był pracowity i pełen energii nie chorował do grudnia 2011 r. Zaczął go boleć kręgosłup w lędzwiowym odcinku, sam nie wiedzial z czego takie bóle, w końcu wybrał się do naszej przychodni.

Pani doktor dała mu skierowanie na leczenie jakimiś lampami i masaże, nic to jednak nie pomoglo. Potem brał zastrzki przeciwbólowe i dalej nic, w końcu poprosił o skierowanie na rentgen z którego wynikało, że prawdopodobnie zbiera się woda na opłucnej, został skierowany do szpitala chorób płuc.

W szpitalu przyklejali mu takie plastry Transtec i zrobili TK.
Poniżej opisze troszke co udalo mi se wyczytać z wyniku tej tomografii:
W TK klatki piersiowej stwierdzono guzowate zgrubienie opłucnej po stronie lewej oraz płyn w lewej jamie oplucnowej.
Po konsultacji zakfalikowany do VATS do kliniki chirurgi klatki piersiowej w Zabrzu

Rozpoznanie : zgrubienie opłucnej sciennej płuca lewego. Podejżenie Mesothelioma C45 0

Wiem że ten guz ma ok 5 cm na 6 cm. Więcej informacji nie posiadam tata jest teraz w domu zmienia te plastry co 4 dni, strasznie się poci, czasem ma gorączke, jest zamknięty w sobie, mało sę odzywa jest nerwowy.
Proszę o pomoc w diagnozie co sądzicie o tym, czy mamy sę spodziewać najgorszego Pozdrawiam.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-04-02, 19:57 ]
Post wydzielony do osobnego wątku, zgodnie z Regulaminem Forum.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-04-02, 19:24  


Kasia2007 napisał/a:
Poniżej opisze troszke co udalo mi se wyczytać z wyniku tej tomografii:
W TK klatki piersiowej stwierdzono guzowate zgrubienie opłucnej po stronie lewej oraz płyn w lewej jamie oplucnowej.

To jest cały wynik tomografii?
_________________
 
Kasia2007 


Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 71
Skąd: Śląsk

 #3  Wysłany: 2012-04-02, 19:33  Podejrzenie mesothelioma


Niestety to nie jest cały wynik tomografii, zrobiłam 2 zdjęcia telefonem kom. wyniku reszty nie zdążyłam, bo tata jak pisałam jest bardzo nerwowy i nie pokazuje tego wyniku ,niestety nie mieszkam z rodzicami i nie mam możliwości zdobyć więcej informacji. Dziękuję za zainteresowanie i zrozumienie
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2012-04-02, 19:35  


Kasia2007 napisał/a:
Rozpoznanie : zgrubienie opłucnej sciennej płuca lewego. Podejżenie Mesothelioma C45 0

Czy postawiono ostateczne rozpoznanie po VATS?

Kasia2007 napisał/a:
Więcej informacji nie posiadam

A czy jest szansa, byś je zdobyła?
Bo niestety na podstawie tych informacji, jakie zamieściłaś, niewiele możemy powiedzieć - oprócz tego, że objawy faktycznie wskazują na międzybłoniaka złośliwego opłucnej.
Jednak takie podejrzenie musi zostać potwierdzone badaniem histopatologicznym z wykorzystaniem badań immunohistochemicznych.

Piszesz, że tata jest w domu - tzn. nie dostał skierowania na onkologię, czy np. czeka na wyniki badań?
_________________
 
Kasia2007 


Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 71
Skąd: Śląsk

 #5  Wysłany: 2012-04-02, 19:50  


Tata jutro jedzie do kliniki chirurgi klatki piersiowej w Zabrzu celem zrobienia VATS ,z tego co wyczytałam to będą brać płyn lub wycinek do badania .
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2012-04-02, 21:36  


Aha, to jeszcze nie było VATS.

Kasia2007 napisał/a:
będą brać płyn lub wycinek do badania .

Na podstawie badania płynu nie można postawić rozpoznania międzybłoniaka - konieczny jest do tego wycinek.
_________________
 
Kasia2007 


Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 71
Skąd: Śląsk

 #7  Wysłany: 2012-04-02, 21:46  


Ślicznie dziękuję za pomoc odezwę się jak będe miała więcej informacji i wynik z VATS

[ Dodano: 2012-04-03, 22:27 ]
Witam ,jutro tata będzie miał pobrany wycinek do badania .Mam pytanie jak długo czeka się na wynik .
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #8  Wysłany: 2012-04-03, 22:21  


Kasia2007, najdłużej do 2 tygodni, wszystko zależ od laboratorium.

pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #9  Wysłany: 2012-04-03, 22:23  


Jeśli będzie wykonana immunohistochemia (a powinna być), to może to potrwać nawet 4-5 tygodni.
_________________
 
Kasia2007 


Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 71
Skąd: Śląsk

 #10  Wysłany: 2012-04-04, 18:05  


Witam byłam dzisiaj u taty, miał zabieg pobierali mu ten wycinek do badania, czekałam z mamą 3 godz chciałam być przy nim jak się wybudzi z narkozy ,ucieszył się jak nas zobaczył ,pod pachą ma tą dziurke pozaklejaną i doprowadzony z niej taki wężyk ( nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa ) żeby płyn z jamy opłucnowej spływał .Powstrzymywałam się od płaczu choć było mi strasznie ciężko był taki słaby, blady, bezbronny - jak nie on .Nigdy tak się nie bałam jak teraz .Powiedzcie mi proszę jak długo taki płyn z opłucnej spływa, czy jest szansa że w święta tata będzie z nami w domu ? Pozdrawiam
 
Kasia2007 


Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 71
Skąd: Śląsk

 #11  Wysłany: 2012-04-09, 17:02  


Witam odebrałam taty w sobotę ze szpitala,szczęsliwy że wyszedł że jest w domu ,ale żle się czuje ma zachrypnięte gardło i wczoraj miał gorączkę strasznie się poci może to przez te plastry przeciwbólowe ,jest osłabiony .Za dwa tygodnie ma się zgłosić do przychodni w szpitalu w którym pobierali mu ten wycinek ,może będą wtedy już wyniki .Wypisu ze szpitala nie widziałam ,wiem że tata go przeczytał i gdzieś go schował , może dlatego żebyśmy my go nie czytali ,nie wiem .W tym roku po raz pierwszy święta były nijakie smutne :( Teraz czekamy i modlimy się ,zawsze jest nadzieja .Trzeba być dobrej myśli ,choć w głębi duszy ogromny strach .

[ Dodano: 2012-04-10, 15:32 ]
Witam na wypisie taty ze szpitala pisze : z próbki wychodowano Staphylococcus epidermidis co to znaczy? ,pomóżcie proszę i czy to ma coś wspolnego z nowotworem ?
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #12  Wysłany: 2012-04-10, 19:22  


Kasia2007 napisał/a:
Staphylococcus epidermidis

to bakteria gronkowiec złocisty
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #13  Wysłany: 2012-04-10, 19:26  


Pomyłka, Staphylococcus epidermidis to gronkowiec skórny.

(gronkowiec złocisty to Staphylococcus aureus)
_________________
 
Kasia2007 


Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 71
Skąd: Śląsk

 #14  Wysłany: 2012-04-10, 19:28  


Dziękuje za odpowiedz ,ale mam jeszcze pytanie czy ta bakteria ma coś wspólnego z międzybłoniakiem złośliwym opłucnej? Czy jest to jakoś powiązane? .Tata cały czas gorączkuje, poci się, jest osłabiony a na wynik wycinka musimy jeszcze tydzień czekać .Boję się o niego .
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #15  Wysłany: 2012-04-10, 20:29  


absenteeism napisał/a:
Pomyłka, Staphylococcus epidermidis to gronkowiec skórny.

(gronkowiec złocisty to Staphylococcus aureus)


Przepraszam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-04-10, 21:51 ]
Ale przecież nie ma za co :)

_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group