1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: missy
2016-05-27, 20:45
Rak piersi uogólniony
Autor Wiadomość
synek91 


Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 6

 #1  Wysłany: 2016-05-27, 19:45  Rak piersi uogólniony


Dzisiaj wróciłem od lekarza i dostałem taki oto opis wyników czy ktoś mógłby coś więcej powiedzieć, jak zareagować ?
czekam z niecierpliwością na odpowiedzi... :|



skan.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1121 raz(y) 128,8 KB

 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2016-05-27, 20:03  


synek91,
Z jakiego powodu wykonano to badanie? Jakieś dolegliwości? Czy jest rozpoznana już wcześniej choroba onkologiczna? Dotyczy przewodu pokarmowego? Podaj więcej informacji, na razie mogę tylko napisać, że badanie stwierdziło obecność ognisk przerzutowych w kośćcu i wątrobie.

[ Dodano: 2016-05-27, 21:18 ]
Cytat:
Witam, dziekuję za zainteresowanie generalnie to chodzi o moja mame. Miała 5 lat temu w grudniu mastektomię jednej piersi i ogolnie chodziła na badania i było wszystko ok. Od jakiegoś zasy 6 miesiecy zaczał boleć ją kręgosłup... przypadkowo na kontroli powiedziała lekarzowi o tym że była u ortopedy i dostała skierowanie na rezonans który dzisiaj wykonaliśmy od razu wyniki które wrzuciłem... Pani przy oddawaniu wynikow powiedziała że wyglad to nie za ciekawie ...

Wkleiłam Twoją pw, żeby było jasne dlaczego przeniosłam wątek.
 
synek91 


Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 6

 #3  Wysłany: 2016-05-27, 21:19  


5 lat temu odbyła się mastektomia piersi.. do tej pory był spokój wszystkie badania miały pozytywne wyniki... az do tej pory pojawiły się silne uciski w kręgosłupie... lekarz onkolog zalecił rezonans magnetyczny na którym dopiero coś wyszło.. zlecony był również rentgen na którym nic nie było więc nie wiem po co się to zleca skoro nic nie daje... co myślicie? co dalej robić? proszę o porady
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #4  Wysłany: 2016-05-27, 21:22  


Podaj proszę jakiekolwiek informacje na temat tamtego raka piersi. Rodzaj, zaawansowanie, przebieg leczenia.
Rak piersi ma, niestety, to do siebie, że potrafi wracać po kilku, kilkunastu a nawet więcej latach - niekoniecznie jako nawrót miejscowy ( no.blizna po mastektomii), ale często jako choroba rozsiana po całym organiźmie.

[ Dodano: 2016-05-27, 21:29 ]
Obecnie podjęte leczenie musi być uzależnione od rodzaju raka piersi, dlatego prosimy o wszystkie dane na jego temat.
Niestety na tym etapie choroba nie może już być wyleczona, niemniej leczeniem paliatywnym można starać się opóźniać i spowalniać jej rozwój.
W zależności od rodzaju raka zostanie zastosowana albo chemioterapia albo hormonoterapia ( ważne też jest w jakim stanie ogólnym jest obecnie Mama). Możliwa jest też radioterapia bolesnych przerzutów do kości.
Czekam na więcej danych.
 
synek91 


Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 6

 #5  Wysłany: 2016-05-27, 21:34  


jak tylko bede wiedzial cos wiecej to dam znac... ile lat można żyć z takimi syfami... swoja droga jak dla mnie jest to zenada bo mama dostala skierowanie na listopad na rezonans, na szczescie udalo sie zalatwic bardzo szybko....
 
synek91 


Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 6

 #6  Wysłany: 2016-06-01, 14:25  


troche juz wiecej wiadomo... na temat kregoslupa lekarze nie maja jakis wiekszych obaw... jednakze odnosnie watraby jest problem.. operacyjnie lekarze powiedzieli że tego się nie zrobi tylko i wylacznie chemia wiec niedlugo wstepne badania i chemioterapia... oby wszystko bylo ok..
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #7  Wysłany: 2016-06-01, 21:12  


synek91,
W przypadku raka rozsianego po narządach wewnętrznych oraz kościach operacja nie ma sensu, nie usunie się w ten sposób choroby z organizmu bo mnóstwo komórek nowotworowych i tak po nim krąży. Powstrzymywać chorobę można jedynie leczeniem obejmującym cały organizm - np. chemia, która dociera niemal 'wszędzie'.
W przypadku przerzutowego raka piersi powinno się sprawdzić jednak obecne cechy nowotworu - nie wiem ( nie podałeś) co to był za rodzaj ten sprzed 5 lat, ale obecnie niektóre parametry mogą być inne ( hormonozależność, status HER2).
 
synek91 


Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 6

 #8  Wysłany: 2016-06-05, 23:45  


wczesniejszy to byl rak drugiego stopnia... mama ma 6 punktow na watrobie ale nie ma naciekow... od piatku chemia... a czy ktos stosowal jakies niekonwencjonalne metody?
pzdr
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #9  Wysłany: 2016-06-06, 09:50  


synek91,
Wiesz jaki schemat chemii Mama dostanie?
'Punkty' na wątrobie to przerzuty, nie wiem co masz na myśli pisząc o braku nacieków? Nacieki, zmiany ogniskowe, itd to wszystko są różne określenia przerzutów nowotworowych. O 'punktach' w wątrobie inny lekarz też mógłby powiedzieć 'nacieki'. Bardziej chodzi o formę, wygląd przerzutu ( wyraźne ognisko albo rozlewający się naciek).
Rak drugiego stopnia nic nam nie mówi :uuu: Domyślam się, że może chodzić o jego stopień złośliwości ( G2) albo st.zaawansowania? Nie masz żadnych wyników szpitalnych z tamtego leczenia?
Co do leczenia niekonwencjonalnego to przeczytaj, proszę, Regulamin forum.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group