1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
proszę o interpretację wyników badanie PET
Autor Wiadomość
bernadka 


Dołączyła: 16 Maj 2011
Posty: 8

 #1  Wysłany: 2011-05-16, 14:10  proszę o interpretację wyników badanie PET


PET;w badaniu uwidoczniono kilka ognisk podwyższonego wychwytu radioznacznika w rzucie segmentu V płuca prawego (SUV max.26.36) oraz w rzucie segmentuVII, nadprzponowo (SUV max.3.82).Podobny, płaski obszar nieco podwyższonego gromadzenia radioznacznika lokalizujący się przykręgusłupowo w segmęcie X płuca prawego(SUV max.2.99).W centralnej części miąższu lewego płata tarczycy ognisko podwyższonego wychwytu radioznacznika(SUV max.3.44). Poza tym uwidoczniono fizjologiczną dystrybucję radioznacznika w pozostałych segmentach ciała objętych badaniem.TK; W badaniu lokalizacyjnym TK, w obszarach podwyższonego gromadzenia radioznacznika w miąższu płuca prawego obserwuje się obecność nieregularnych, podopłucnowych zagęszczeń, dość silnie wysycanych (pomiar wielkości zmian niemiarodajny z powodu nieregularnych zarysów).W obrębie kości obręczy biodrowej i barkowej oraz w obrębie mostka,żeber i prawie wszystkich kręgów widoczne obszary przebudowy sklerotyczno-litycznej (nie korespondujące z lokalizacją podwyższonego gromadzenia radioznacznika).Lewy płat tarczycy powiększony w płaszczyznie poprzecznej do około 2.4x3.2 cm o jednorodnej pensyjności Poza tym obraz TK bez istotnych onkologicznie odchyleń od normy.WNIOSKI;Obraz PET TK moze odpowiadać aktywnej lokalizacji choroby zasadniczej w miąższu płuca prawego, w różnicowaniu uwzględnić należy przewlekły proces zapalny o charakterze swoistym.Zmiany kostne widoczne w badaniu morfologicznym nie wykazują cech podwyższonego metabolizmu glukozy, mogą odpowiadać przebudowy na tle choroby zasadniczej i wtórnych procesów naprawczych o przeprowadzonym leczeniu- zmiany nieaktywne.Obszar podwyższonego wychwytu radioznacznika w miąższu powiększonego lewego płata tarczycy do dalszej diagnostyki radiologicznej(USG i ewentualnie BACC). [/b]

[ Dodano: 2011-05-17, 06:44 ]
witam! jestem nowa na forum napisałam wczoraj o interpretację wyniku badania PET nie wiem czy w dobrym dziale .prosiła bym o odpowiedz dopiszę jeszcze moją chistorię choroby w 2006 roku zdiagnozowany został chłoniak złośliwy B komorowy od grudnia 2006 do czerwca 2007 miałam chemioterapię od czerwca 2007 jeżdżę na badania kontrolne markery są dobre ,teraz miałam robione badanie PET i bardzo proszę o interpretację mojego wyniku ,lekarz prowadzący kazał jak będą dobre wyniki się zgłosić w sierpniu ale ja nie wiem jakie one są mój lekarz rodzinny jest na urlopie bardzo proszę o interpretację tych wyników z góry bardzo, bardzo dziękuję.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #2  Wysłany: 2011-05-17, 19:29  


Witaj bernadka,

Wynik Twojego PETa niestety sugeruje, że coś się dzieje w płucach. Albo jest to proces nowotworowy, albo proces zapalny.

bernadka napisał/a:
WNIOSKI;Obraz PET TK moze odpowiadać aktywnej lokalizacji choroby zasadniczej w miąższu płuca prawego, w różnicowaniu uwzględnić należy przewlekły proces zapalny o charakterze swoistym.


Sytuację tą trzeba pilnie wyjaśnić.

Należy również zbadać tarczycę:

bernadka napisał/a:
Obszar podwyższonego wychwytu radioznacznika w miąższu powiększonego lewego płata tarczycy do dalszej diagnostyki radiologicznej(USG i ewentualnie BACC)


Wniosek jest taki, że powinnaś zdecydowanie przesunąć wizytę na wcześniej. Nie jest wcale powiedziane, że zmiany w płucach są onkologiczne, ale istnieje takie niebezpieczeństwo i trzeba to jak najszybciej sprawdzić.

Czy oprócz PETa miałaś robione inne badania?Masz jakieś dolegliwości?Nie miałaś czasem zapalenia płuc ostatnio?A może miałaś kontakt z kimś chorym na gruźlice?

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
bernadka 


Dołączyła: 16 Maj 2011
Posty: 8

 #3  Wysłany: 2011-05-17, 19:48  


od grudnia do marca miałam zapalenie zatok i gardła tak zdiagnozowała pani doktor przy badaniu płuca i oskrzela były czyste a czy miałam kontakt z osobą z gruzlicą to nie wiem
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #4  Wysłany: 2011-05-17, 19:59  


bernadka, proponuję przesunąć wizytę na onkologii. Trzeba to wyjaśnić koniecznie

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
bernadka 


Dołączyła: 16 Maj 2011
Posty: 8

 #5  Wysłany: 2011-05-17, 20:31  


dziękuję bardzo na pewno pojadę za dwa tygodnie do lekarza prowadzącego,jeszcze raz bardzo dziękuję
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #6  Wysłany: 2011-05-17, 20:57  


bernadka, nie zaniedbaj tego.

pozdrawiam ciepło

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
bernadka 


Dołączyła: 16 Maj 2011
Posty: 8

 #7  Wysłany: 2011-05-18, 05:18  


dodam jeszcze że w 2006 roku miałam taharoskopię płuca prawego z pudrarzem w 2010miałam robiony tomograf było wszystko dobrze ,czy to może być wychwycone w tym badaniu, wizyta do doktora na pewno będzie ale proszę powiedzieć czy to co napisałam może mieć związek ze zmianami.

[ Dodano: 2011-05-18, 06:38 ]
jeszcze zapytam czy markery mogą być dobre jak są te zmiany, jakie badania wykonać jadąc do pani doktor ,bo chciała bym być przygotowana nadmienię że moja doktor przyjmuje dwa dni w tygodniu od 17 a badania tam robią do godz 17 i musiała bym tydzień czekać ,a ja jak jadę to 230 km od swojej miejscowości pozdrawiam.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #8  Wysłany: 2011-05-18, 16:52  


bernadka, z jakiego konkretnie powodu była wykonywana ta torakoskopia?

Co do tomografii z 2010 roku. Powinna takie zmiany wychwycić, o ile wtedy już były. Mogły się przecież pojawić już po badaniu.

Jeśli chodzi o badania, które mogłabyś zrobić, to proponowałabym taki zestaw: morfologia z rozmazem, OB, CRP, LDH.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
bernadka 


Dołączyła: 16 Maj 2011
Posty: 8

 #9  Wysłany: 2011-05-18, 17:01  


tarakoskopia była robiona z powodu wody w płucach a z lewego płuca miałam punkcję były też brane wycinki z prawego płuca które nie wykazały nowotworu płuc.

[ Dodano: 2011-05-19, 15:28 ]
witam ponownie dzisiaj moja pani doktor wcześniej wróciła z urlopu poszłam dostałam skierowania na badania jestem już po prześwietleniu płuc wyniki będą w środę dostałam również na badania krwi ob, morfologia pełny wymaz,crp,tsh,ldh które będą pobrane w środę na czwartek będą wyniki .
 
bernadka 


Dołączyła: 16 Maj 2011
Posty: 8

 #10  Wysłany: 2011-05-31, 13:43  


dzisiaj odebrałam wyniki prześwietlenie płuc zdjęcie klatki piersiowej wykazuje pola płucne bez zmian ogniskowych ,przepona wolna, sylwetka serca w normie.Morfologia krwi Leukocyty 5,1, Erytrocyty 4,5 Hemoglobina 14,4 Hematokryt 41 MCV 90 MCH 32 MCHC35,2 Płytki krwi 180 RDW-SD 41,7 RDW-CV 12,8 PDW 10,5 MPV 9,8 P-LCR 23,0 PCT 0,2 Neutrofile 3,09 Limfocyty 1,37 Monocyty 0,36 Eozynofile 0,24 Bazofile 0,0 Neutrofile 61,0 Limfocyty 27,0 Monocyty 7,1 Eozynofile 4,7 Bazofile 0,2 OB 4 LDH 153 CRP 0,55 TSH 0,907 czy to dobre wyniki mam jechać do doktorki na onkologię pozdrawiam
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #11  Wysłany: 2011-05-31, 14:48  


A coś Ci dolega? Po wynikach nie widać. Młody zdrowy organizm.
_________________
sprzątnięta
 
bernadka 


Dołączyła: 16 Maj 2011
Posty: 8

 #12  Wysłany: 2011-05-31, 16:15  


nic mi nie dolega ,na dzień dzisiejszy tylko ten wynik badania pet był jakiś niezrozumiały i nadal jestem w kropce co dalej. :)
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #13  Wysłany: 2011-05-31, 16:25  


Tylko onkolog, ostatecznie po takim wyniku PET masz prawo uznać że "nie wszystko w porządku" i pojawić się wcześniej, przecież miałaś od niego skierowanie - po coś je dał.
Powodzenia
_________________
sprzątnięta
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #14  Wysłany: 2011-06-01, 21:06  


bernadka, w połowie maja pytałaś co zrobić z wynikiem PET.

Napisaliśmy, że należy się z wynikiem udać niezwłocznie do onkologa.Rozumiem, że nie byłaś?

Wyniki morfologii są dobrze, jednak PET nie wyszedł jednoznaczny.


Nie zwlekaj dłużej i przesuń wizytę na wcześniej.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Oncotrust 
Lekarz ONKOLOG


Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Pomógł: 77 razy

 #15  Wysłany: 2011-06-02, 20:30  


W płucach już raz był "niepokój", który skończył się torakoskopią i sklerotyzacją opłucnej nazywaną przez Ciebie "pudrażem". jest to technika stosowana przy agresywnym nawracającym płynie opłucnej, najczęściej pochodzenia nowotworowego. Jaki był opis wideotorakoskopii? Wynik PET wskazuje na aktywny proces w płyucach SUV bardzo wysoki (29) w przypadku jednego ogniska - onkolog powinien poszukiwać czujnie poszukiwać procesu nowotoworowego - opis badania nie pozwala mi jednoznacznie powiedzieć czy proces wychodzi z opłucnej - trzeba by to dokładnie samemu obejrzeć - nie jest to jednak obraz charakterystyczny dla chłoniaka.
_________________
ONKONET: konsultacje onkologiczne, "drugie opinie", planowanie leczenia onkologicznego, realizacja leczenia poprzez kontakt z zespołami specjalistycznymi, prowadzenie leczenia systemowego, nadzór onkologiczny - programy rehabilitacji dla ozdrowieńców i pacjentów w remisji choroby nowotworowej
www.magodent.com.pl   www.royalmed.com.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group