1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
PROŚBA W WYJAŚNIENIU OPISU BADANIA RTG TATY PROSZĘ O POMOC
Autor Wiadomość
fefkunia86 


Dołączyła: 26 Lis 2011
Posty: 40

 #46  Wysłany: 2011-12-05, 22:54  


Wiem, że problem to zajęta tętnica płucna. Czytałam, że jest możliwość przeprowadzenia chemii, a później operacji. Tej myśli się trzymam. Mam możliwość załatwienia tacie TK jamy brzusznej jutro lub pojutrze. Tato się zmartwił, że znów będzie naświetlany. Ja chciałabym by profesor miał pełne badania taty jednak trochę się przestraszyłam, że może rzeczywiście to nie bezpieczne. Czy ta zmiana 20mm w wątrobie wygląda wam na guz? Przypomnę tylko, że tata przed diagnozą pozwalał sobie na pewne rzeczy. Czy takie coś w wątrobie to możliwe stłuszczenie?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #47  Wysłany: 2011-12-05, 23:06  


Wszystko jest możliwe, obraz jest niejednoznaczny i tyle.
Jeśli jest konieczność wykonania kolejnej tomografii, to plusy (diagnoza) górują nad minusami (duża dawka promieniowania).
_________________
 
fefkunia86 


Dołączyła: 26 Lis 2011
Posty: 40

 #48  Wysłany: 2011-12-05, 23:08  


Dziękuję w takim razie załatwiał tomografie dla taty i modlę się o niego bo stracił nadzieję.

[ Dodano: 2011-12-06, 18:52 ]
Tato idzie do szpitala tym razem do Ciechanowa. Ciągle ma gorączkę chociaż raz spada raz rośnie dziwna ta gorączka. Martwi mnie ta chrypka, ale bierze sporo leków takich wziewów może to przez to. Denerwuje się też mocno więc może to ma wpływ. Dużo tego może.... Dziś poprawił mu się humor odwiedził go brat bliźniak, więc sobie pogadali. Choć nagle tato stracił siłę mówi, że boli go między łopatkami, ostatnio się zgarbił bardzo. Mówi do mnie, ze nie może wziąć pełnego oddechu, ale jak mamę ochrzaniał to zauważyłam, że nie ma z tym problemów :) . Ogólnie od diagnozy strasznie pogorszył się jego stan, a przecież tydzień temu też to miał, ale w dużo lepszej formie był. Myślę, że to psychika. Echhh straszne choróbsko. Mi osobiście poprawił sie humor widząc dzisiaj swoich dwóch tatów :) . Jutro zrobią mu tomografię i zobaczą o co chodzi z tą gorączką. Czy mógłby się wypowiedzieć jakiś lekarz na temat wątroby czy na prawdę bardzo prawdopodobny jest ten przerzut?
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #49  Wysłany: 2011-12-06, 20:29  


fefkunia86 napisał/a:
Ciągle ma gorączkę chociaż raz spada raz rośnie dziwna ta gorączka.

Jeśli spada sama, bez przeciwgorączkowych i potem rośnie - w równych odstępach czasu, to prawdopodobnie Tata ma zakażenie bakteryjne i wymagać będzie antybiotykoterapii. Jeśli wzrosty gorączki następują nieregularnie - należałoby wykluczyć neutropenię. W każdym wypadku należy o tym powiedzieć lekarzowi prowadzącemu.

fefkunia86 napisał/a:
Martwi mnie ta chrypka, ale bierze sporo leków takich wziewów może to przez to.

Po wziewach zawierających sterydy należy płukać jamę ustną, w przeciwnym razie istnieje ryzyko rozwoju grzybicy (stąd może być chrypka).

fefkunia86 napisał/a:
nagle tato stracił siłę mówi, że boli go między łopatkami, ostatnio się zgarbił bardzo.

Koniecznie powiedz o tym lekarzowi prowadzącemu. To może być objaw złamania kręgu/kręgów kręgosłupa w związku z przerzutem.

A przerzut do wątroby jest w tej sytuacji niestety dość prawdopodobny. Na pewno należy to zweryfikować.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
fefkunia86 


Dołączyła: 26 Lis 2011
Posty: 40

 #50  Wysłany: 2011-12-06, 21:05  


Co do tych wziewów to bardzo prawdopodobne bo ma je od tygodnia i może rzeczywiście to grzybica. Co do tych łopatek to nie mówił, że go boli bardzo itd. Tylko, że go zabolało jednorazowo. Boże mam nadzieje, że to nie przerzut.... Przecież to wszystko się wzięło znikąd. Nie wiem już sama. Jutro jedzie do szpitala... Mam nadzieję, że tam zrobią wszystkie potrzebne badania zastanawiam się czy wobec tego po tomografii brzucha nie załatwić badania PET.

[ Dodano: 2011-12-07, 17:14 ]
Witam!
Nie jest dobrze. Wyniki znacznie się pogorszyły tyle wiem od mojej cioci, która pojechała z ojcem do szpitala. Wiem, że opat ma znacznie podwyższony nic mi więcej nie chciała powiedzieć. Mama była z nimi, ale jest na tyle roztrzęsiona, że nie pamięta. Tato zrobił się ponoć żółty, ale nie tak zupełnie mocno. Boże co ja pisze.....jutro tomografia i usg brzucha. Rozmawiałam z ojcem wcinał sobie jabłko i mówił, że nic go nie boli tylko go wkurza ta gorączka. Obecnie wynosi 37,5. Lekarze mówią, że nie jest dobrze... ale tylko na podstawie badań krwi. Gorączkować tato zaczął po bronchoskopii.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #51  Wysłany: 2011-12-11, 16:47  


Witaj fefkunia86, co u Was ? Jak tata ?
fefkunia86 napisał/a:
jutro tomografia i usg brzucha.

Czy tata miał już zrobione te badania ?
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
fefkunia86 


Dołączyła: 26 Lis 2011
Posty: 40

 #52  Wysłany: 2011-12-11, 23:38  


Tato obecnie pod bardzo troskliwą opieką swojej siostry, a mojej cioci. Ma podawany antybiotyk który obniża mu gorączkę. Rano ma zawsze 36,6 pod wieczór niestety mu rośnie, ale nie przekracza już 38. Miał robione badania krwi CRP spadło mu o 100, obecnie 800. Wykonano także badanie na markery nowotworowe wszystko w normie oprócz CA125. Dostaje kroplówki z elektrolitami jak to ciocia określa. Dostał kolorków dobrze wygląda trochę blady lekko żółty, ale ja też mam taki kolor :) . Miał robioną tomografię całe badanie było bardzo długie i bardzo dokładne w wątrobie nie ma zmian przerzutowych podobno to naczyniak. Znaleziono nawet u taty małą nieczynną nerkę prawą. Mniej kaszle praktycznie wcale. Pobrano mu krew w celu wyhodowania jakiejś bakterii. Oddycha normalnie chrypka przeszła. Enzymy wątrobowe miał wysokie, ale podobno od antybiotyków i leków na serce które bierze. Mocz w porządku. Byliśmy u Pana profesora powiedział nam, że jest to rak nie operacyjny. Wg niego to niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy nowotwór. Powiedział także, że rokowania nie są dobre. Mimo wszystko tato dobrze wygląda, schudł znacząco od mojego ślubu i wesela. Dziś oglądałam płytę i pomyślałam sobie, że to nie możliwe by go zabrakło. Będziemy walczyć ile tchu i sił starczy. Nie układało się między nami dobrze, ale to mój tato. Przez chwilę sobie pomyślałam, że to Bóg słysząc jak mówimy z siostrą o tacie zły rzeczy chcę nas ukarać, albo pomyślał, że jest nam nie potrzebny. Otóż jest i to bardzooo. Tato zaangażował się w budowę mojego domu... marzę by dokończył projekty wdrożył swoje pomysły........
Tato od dziś bierze pestki kazałam mu nie więcej niż 5 dziennie. Przy czym mój wujek pożarł dziś z 15 i zadowolony że mu język znieczula ehhh... Jutro przychodzi Essiac. Zainteresowałam się także terapią wodorowęglan sodu. Gdy tylko przyjdą wyniki bronchoskopii tato zaczyna leczenie w Ciechanowie po konsultacjach w wawie. Oprócz tego modlimy się gorąco. Dodajemy sobie otuchy czytałam ostatnio o facecie który miał drobnokomórkowego raka w dużym stadium a żył 10 lat.
Tatuś jest kochany i wierzę, że będzie walczył.

[ Dodano: 2011-12-11, 23:49 ]
mam pytanie odnośnie badania kręgosłupa o jakie badanie prosić ewentualnie jakie sugerować? scyntygrafię? w jakim terminie można zrobić po tomografii? tato miał w piątek tk
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #53  Wysłany: 2011-12-12, 09:00  


fefkunia86 napisał/a:
badania kręgosłupa o jakie badanie prosić ewentualnie jakie sugerować? scyntygrafię? w


Scyntygrafia jak najbardziej.

fefkunia86 napisał/a:
w jakim terminie można zrobić po tomografii?


Jeżeli są jakiekolwiek przesłanki to lekarze nie opierają sie na czasie miedzy jednym a drugim należy jak najszybciej zrobić ew powtórzyć etc.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #54  Wysłany: 2011-12-12, 13:18  


fefkunia86 napisał/a:
Tato od dziś bierze pestki kazałam mu nie więcej niż 5 dziennie. Przy czym mój wujek pożarł dziś z 15 i zadowolony że mu język znieczula ehhh...

Odnośnie pestek mam pytanie czy skonsultowałaś to z lekarzem :?ale?: ? Co lekarz na to ?

fefkunia86 napisał/a:
Będziemy walczyć ile tchu i sił starczy. Nie układało się między nami dobrze, ale to mój tato.

walczcie :okok" . Życzę Wam dużo siły !
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
fefkunia86 


Dołączyła: 26 Lis 2011
Posty: 40

 #55  Wysłany: 2011-12-12, 20:53  


Dzięki kochani. Pestki były konsultowane z lekarzem co prawda nie onkologiem, ale powiedział byle nie za dużo :) . Właśnie przyszedł Essiac i parzę dla taty. Ogólnie ja też się modle słuchajcie kochani jak remontowaliśmy chatkę odkryliśmy figurkę w krzakach z 1910roku. Szczerze powiedziawszy nie pasowała mi ona bo przed samymi drzwiami w domu bo chodnik trzeba zrobić itd,chcieliśmy ją przesunąć a teraz doceniam moją figurkę. Planuje ją odnowić i modle się przy niej :)Podoba mi sie strasznie, że jest i jestem nią zachwycona.
Tato już sobie pogaduje jak to ma w zwyczaju na polityków na kraj itd :) Miło się go słucha zawsze tak gadał. Nie ma już gorączki, nie wyhodowano także żadnej bakterii, a jutro wyniki bronchoskopii. Tatko czeka czuje się nie pewnie. Śpi na prawym boku bo mówi, że oszczędza serce by tak się nie przeniósł guz. Dziękuje Wam za wsparcie.

[dalsza część dyskusji przeniesiona tutaj]
 
fefkunia86 


Dołączyła: 26 Lis 2011
Posty: 40

 #56  Wysłany: 2011-12-12, 21:23  


Dzięki na front ruszyłam :) aaa zapomniałabym napisać w czwartek ruszamy do Centrum Onkologii na wizytę
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #57  Wysłany: 2011-12-13, 06:46  


fefkunia86 napisał/a:
Dzięki na front ruszyłam :)


To do boju ;)

fefkunia86 napisał/a:
czwartek ruszamy do Centrum Onkologii


Powodzenia ;)
 
fefkunia86 


Dołączyła: 26 Lis 2011
Posty: 40

 #58  Wysłany: 2011-12-14, 20:40  


Dziś przyszły wyniki bronchoskopii prosiłabym o przetłumaczenie carcinoma non-microcellulare in statu necrosis et suppurationis. Cztery wycinki były oznaczona taką właśnie łaciną, a dwa fragment błony śluzowej oskrzela. Mama strasznie się zaciekawiła dlaczego. Z przykrością jej tłumaczyłam dlaczego tak wyszło. Tato w domu,a wieczorami niestety ma gorączkę w ciągu dnia nie. Jutro jedziemy do Centrum (tzn Tato i mój mąż ja niestety nie mogę). Po prosiłam go by wziął listę leków, które bierze, ubezpieczenie dowód osobisty. Wiem, gdzie ma sie zgłosić o której. Może jakieś cenne rady co do Centrum Onkologii w Wawie?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #59  Wysłany: 2011-12-14, 20:58  


carcinoma non-microcellulare in statu necrosis et suppurationis = rak niedrobnokomórkowy w stanie martwicy i ropienia
_________________
 
fefkunia86 


Dołączyła: 26 Lis 2011
Posty: 40

 #60  Wysłany: 2011-12-14, 22:41  


Jakoś nie zabrzmiało to dobrze. Prosiłabym o wytłumaczenie co to oznacza w praktyce? Chodzi mi o stopień podatności na leczenie i ewentualne problemy związane z tym typem nowotworu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group