1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
prośba o interpetacje wyniku scyntografi kośćća
Autor Wiadomość
beti05 


Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 6
Skąd: Trzemeszno

 #1  Wysłany: 2019-05-21, 14:00  prośba o interpetacje wyniku scyntografi kośćća


witam,po przebytym czerniaku 2014r.i 2016r.,miałam robiony MRI kręgosłupa ,wyszły zmiany zwyrodnieniowe i przepuklina,oraz lipomatosis na trzonie kegu S5,z powodu silnych bóli kręgosłupa dostałam skierowanie na scyntografię kości.
odebrałam wynik scyntografii koścca: Scyntogram kośćca bez ognisk patologicznego gromadzenia znacznika osteotropowego sugerujących meta...
moje pytanie brzmi czy na tak czułym badaniu nie powinno być więcej opisu skoro na rezonansie były opisane zwyrodnienia a tu ich nie widać? to znaczy żę wszysko się cofneło i nie ma zwyrodnień to skąd ten przewlekł ból kręgosłupa...
_________________
beti05
 
crayzy 



Dołączyła: 16 Lut 2019
Posty: 324
Skąd: Dolnyśląsk
Pomogła: 42 razy

 #2  Wysłany: 2019-05-21, 16:09  


Witam,
Opis jest bardzo minimalistyczny, jednakże należało by sprawdzić pod jakim kątem było wykonywane badania. Z opisu wynika że osoba opisująca skupiła się na ogniskach meta, które na szczęście zostało wykluczone.
Proszę dowiedzieć się czy lekarz dający skierowanie chciał aby tylko go zbadano?
Zwyrodnienia i inne nieprawidłowości to badanie także wykrywa, o ile się nie mylę ok 10-20 min od podania izotopow, zaś badanie kośćca po 2-4h od podania.
Kiedy robiono Ci badanie, ile po bodaniu izotopu?
Zmiany napewno nie zniknęły i dalej są, jeżeli badanie było robione w dwuch przedziałach czasu należało by poprosić osobę opisująca o poszerzenie opisu do zwyrodnien i stanów zapalnych.
_________________
Nadzieja umiera ostatnia :)
 
beti05 


Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 6
Skąd: Trzemeszno

 #3  Wysłany: 2019-05-22, 12:07  


badanie miałam po 2h od podania izotopu,na skierowaniu było chyba napisane o szukaniu przyczyn bólu kości nie pamiętam już dokładnie.wizytę kontrolną u onkologa mam 29.05 2019r. nie wiem co mam co myśleć... i jakie jeszcze badania robić bo z bólu kręgosłupa nie mogę już wytrzymać i ile można zażywać tabletek przeciwbólowych...może poprosić o zrobienie peta całego organizmu dla spokoju i większej świadomośći...choć nie wiem czy onkolog mnie skieruje jak nie będzie widział podstaw po takim wyniku badań...
_________________
beti05
 
crayzy 



Dołączyła: 16 Lut 2019
Posty: 324
Skąd: Dolnyśląsk
Pomogła: 42 razy

 #4  Wysłany: 2019-05-22, 15:39  


Witam,
Czyli jednak badanie było przeprowadzone pod kątem przezutow meta. Jak już wspomniałam inne zmiany np. W stawach robi się po ok 10-20 min od podania izotopu.
Szkoda bo w tym wypadku niewiele da prośbą do lekarza opisujacego.
Jednakże ważne jest to że kościec jest czysty.
Jeżeli ból utrzymuje się nadal najlepiej zrobić rezonans który pokaże gdzie jest przyczyna.
Wiadomo, że tabletki przeciwbólowe nie wylecza Cię jedynie przyniosą chwilowa ulgę, jednak nie ma co ich brać w nieskończoność.
Należy skupić się na przyczynie bólu.
Teraz tak pomyslalam, że jeżeli skierowanie było od onkologia to zapewne on bada to co do niego należy.
Jeżeli nowotwór został wykluczony, zapewnie będzie trzeba iść do lekarza ogólnego po skierowanie do ortopedy i wtedy to on zajmie się ta sprawa, bo onkolog nic się już w tej sprawie nie wypowie
Więc nie ma co czekać i jak najszybciej rej się do ortopedy.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2019-05-22, 16:44 ]
Teraz doczytałem że rezonans był robiony.
Kiedy dokładnie?
W opisie z wykonanego badania są opisane zmiany zwyrodnienie i przepuklina.. Tak więc ból świadczy o poglebiajacym się zwyrodnienieu lub np rozlaniu się przepuklina.
Ortopeda nie jestem, ale napewno on powinien to zobaczyć aby wprowadzić odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam
_________________
Nadzieja umiera ostatnia :)
 
beti05 


Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 6
Skąd: Trzemeszno

 #5  Wysłany: 2019-05-22, 18:47  


dziekuje za odpowiedz
troche sie uspokoiłam

[ Dodano: 2019-05-22, 19:53 ]
MRI z 2016r. odcinka lędzwiowego kręgosłupa i po kolei przeszłam ortopede,neurologa i neurochirurga,ten ostatni kieruje na operacje kręgoslupa ale dopiero za rok takie terminy...a do tej pory na samych lekach nie dam rady...

[ Dodano: 2019-05-22, 19:56 ]
ale dziękuje,choć jedno mnie nie martwi,że nie ma przerzutów...bo po przebytym czerniaku do końca nie można niczego być pewnym...
pozdrawiam
_________________
beti05
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group