1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Powrót do domu - jak do niego się przygotować?
Autor Wiadomość
sylwiax 


Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 37
Pomogła: 3 razy

 #31  Wysłany: 2014-05-08, 15:21  


Wyrazy współczucia
 
marysia5 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 975
Pomogła: 107 razy

 #32  Wysłany: 2014-05-08, 15:22  


::rose::
_________________
marysia5
 
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #33  Wysłany: 2014-05-08, 16:23  


Bardzo mi przykro ::rose::
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #34  Wysłany: 2014-05-08, 19:09  


::rose::
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #35  Wysłany: 2014-05-09, 10:29  


::rose:: ::rose::
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
Zięć 


Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 24
Pomógł: 6 razy

 #36  Wysłany: 2014-05-09, 17:20  


Dziękuję wszystkim za kondolencje - powiem szczerze, że w tym wszystkim jedyne co pozwala na odzyskanie choćby odrobiny pogody ducha to fakt - że Mama już nie cierpi, że tam gdzie poszła jest jej lepiej. Chociaż wydaje się, że poprostu wyjechała, że zaraz wróci to z tyłu głowy racjonalna część umysłu mówi, że to nigdy się już nie stanie. Nie usłyszymy już jej głosu, nie usłyszymy śmiechu, nie dotkniemy dłoni i nie przytulimy na zbliżający się dzień Matki. Jest to tak niewyobrażalnie ciężkie doświadczenie, że żadna choroba trwająca choćby najdłużej, żadna świadomość nieuchronnego końca nie jest w stanie człowieka do tego przygotować...
 
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #37  Wysłany: 2014-05-09, 19:07  


Zięciu drogi ale przecież Mama żyje, żyje w Waszej pamięci i żyć będzie tak długo, jak długo o niej pamiętacie.

Jesteś wspaniałym człowiekiem i dzięki Tobie wierzę, że jeszcze całkiem ten świat nie spsiał.
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
Zięć 


Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 24
Pomógł: 6 razy

 #38  Wysłany: 2014-05-12, 17:17  


Zoja 62 napisał/a:
Zięciu drogi ale przecież Mama żyje, żyje w Waszej pamięci i żyć będzie tak długo, jak długo o niej pamiętacie.

Jesteś wspaniałym człowiekiem i dzięki Tobie wierzę, że jeszcze całkiem ten świat nie spsiał.


Wierzę w Życie po życiu, wierzę i czuję Jej obecność każdego dnia - ale to nie pomaga w tym aby ten dzień przeżyć lżej, łatwiej, mniej boleśnie...
Co do mojej wspaniałości nie przesadzajmy- każdy kto Kocha - poświęciłby dla najbliższej osoby WSZYSTKO aby tylko jej pomóc. Kochałem i Kocham moją Teściową jak Matkę - tak zresztą zawsze o niej myślałem jako o Mamie. Żałuję, że nie mogłem zrobić nic więcej, że nie mogłem wyrwać jej z objęć tej wstrętnej choroby. Szkoda że ta niemoc w obliczu choroby jest tak wielka...
Niestety muszę się jednak zgodzić z faktem, że ten świat "psieje". Odwrócili się od nas (ode mnie i od Żony) prawie wszyscy "przyjaciele". Życie brutalnie zweryfikowało komu można ufać, pokazało że radości dzielić można razem, smutkami zajmuj się sam. Jak to mówi powiedzenie "Boże chroń mnie od przyjaciół - bo z wrogami sam sobie dam radę"
 
 
jolapol 


Dołączyła: 25 Lip 2012
Posty: 272
Pomogła: 69 razy

 #39  Wysłany: 2014-05-12, 17:54  


niestety, tak w życiu jest . Moja teściowa zmarła tydzień temu. Dwa lata walczyła z nowotworem trzustki, ponad miesiąc temu dostała udaru. Prowadziła bogate życie towarzyskie, miała liczne kuzynostwo, często się odwiedzali. Od udaru teściowi zastaliśmy tylko my- wszyscy , którzy z nimi się bawili , nagle mieli pilniejsze sprawy. Za to na stypie stawili się w komplecie... Teraz znów siedzi sam. Przykre, że w ciężkich chwilach tak bardzo się zawodzimy
 
Johanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd: Łódź
Pomogła: 112 razy

 #40  Wysłany: 2014-05-13, 18:30  


Zięć napisał/a:
"Boże chroń mnie od przyjaciół - bo z wrogami sam sobie dam radę"

W pełni zgadzam się z Tobą :( Gdy wszystko jest bezproblemowe, poukładane, o tak, wtedy wokół nas sami życzliwi i oddani znajomi. Jeśli jednak jest inaczej, dopada nas "zaraza" to jakoś niewielu ma czas na, chociażby rozmowę telefoniczną. Ech...
Życzę dużo siły w tak trudnym dla Was czasie.
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
NIL DESPERANDUM
 
Zięć 


Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 24
Pomógł: 6 razy

 #41  Wysłany: 2014-05-14, 10:21  


Johanka napisał/a:
Jeśli jednak jest inaczej, dopada nas "zaraza" to jakoś niewielu ma czas na, chociażby rozmowę telefoniczną.

To było u nas najczęściej - jak była zabawa i wspólnie spędzany czas w "beztrosce" - to wszyscy byli na telefon. Jak spotkaliśmy się po 2 miesiącach walki z "przyjaciółmi" - to każdy jeden tylko poklepać po ramieniu potrafił a następnego dnia ani przez następne 3 miesiące nie raczył nawet zadzwonić zapytać czy człowiek nie potrzebuje jakiegokolwiek wsparcia - choćby rozmową i głupim zapytaniem "czy coś Ci pomóc?", powiedzeniem "będzie dobrze".
Życie do tej pigułki żalu i bólu po stracie dodało "bonusa" - człowiek przekonał się czym różni się kolega od Przyjaciela - i tego jak być Przyjacielem dla drugiego Człowieka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group