1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
powinnam się przygotować?
Autor Wiadomość
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #76  Wysłany: 2011-03-02, 18:57  


Słuchajcie... Czytajcie... I czujcie co piszę teraz... Nie jesteśmy w stanie przygotować się na ostateczne. Utrata jest bolesna, aż zatyka. Ale nie o tym chciałam do Was napisać. Chciałam Wam podziękować. Podziękować za wszystko. Chciałam też Wam obiecać, że... Że będę chciała Wam pomóc. Chociaż nie jestem osobą głaszczęcą i ocierającą łzy, a raczej wyciągającą z bagna, sama się w nim babrając. Będę walczyła o pomoc dla chorych w najbliższym otoczeniu, będę walczyła o Was... RODZINY chorych!
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
ma_ka 



Dołączyła: 14 Sty 2011
Posty: 233
Skąd: Człuchów/Miastko

 #77  Wysłany: 2011-03-02, 20:26  


Kochna Asiu, jesteś dzielna, nawet nie wiesz jak bardzo. Zgadzam sie z tobą, nigdy nie jesteśmy w stanie przygotowac sie na to ostatnie pożegnanie, nigdy. Ale tak juz doświadcza nas los. Rozumiem cię doskonale, bo sama straciłam tatusia całkiem nie dawno. Ale dasz radę, ja daje. Nie jest łatwo, wręcz ekstremalnie, surrealistycznie, ale dasz radę, tak jesteśmy stworzeni. Przytulam cię mocno do serca, łączę sie z tobą w bólu. ::rose::
_________________
Kamila
 
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #78  Wysłany: 2011-03-04, 11:05  


Nie rzucam słów na wiatr :)
Po emailu (skorzystałam z wiadomości i życzliwości DSS, chylę czoła!) do hospicjum otrzymałam odpowiedź:

"W odpowiedzi na Pani maila - proszę przyjechać do nas z dokumentacją medyczną mamy potwierdzającą leczenie onkologiczne, skierowaniem do Domowej Opieki Hospicyjnej i kartą chipową celem zgłoszenia mamy do opieki. Na miejscu ordynator Hospicjum dr (...wycięłam nazwisko) zapozna się z dokumentacją i będziemy mogli podjąć dalsze działania.

Zapraszamy w poniedziałek lub wtorek rano około 8.30 – 10.00 (w późniejszych godzinach lekarze są na wizytach w domach chorych)"


NIE DAJCIE SIĘ ZBYĆ! ŻEBY NIE MUSIAŁO BYĆ ZA PÓŹNO DLA WAS I DLA NAJBLIŻSZYCH! Trzymam kciuki za Waszą siłę i chęć walki.
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #79  Wysłany: 2011-03-04, 12:01  


Chciałam skomentować, ale się powstrzymam.

Powtórzę tylko za Asią: nie dajcie się. I dodam: nie musicie walczyć o należne Wam prawa sami. Jeśli nie czujecie się na siłach - mamy Fundację, która może tego typu sytuacje rozwiązać za Was. Dajcie sobie pomóc.

Nie ma nic gorszego niż cierpienie ludzkie będące udziałem ciężko chorego człowieka. Nie wolno pozostawiać go bez opieki. Przypomnimy o tym każdej instytucji (tu, o zgrozo, mowa była o hospicjum, które z definicji powinno stanowić wzór organizacji działającej na rzecz walki z bólem i cierpieniem), która do takiej opieki jest zobowiązana i z tej powinności się nie wywiązuje.

Niestety pomoc dla mamy Asi nie nadeszła w stosownym czasie.
Być może jednak dzięki temu wątkowi inny chory będzie mógł z takowej skorzystać.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #80  Wysłany: 2011-03-14, 22:13  


Przez kilka dni nie miałam okazji żeby do Was zajrzeć. Niestety znów przeczytałam bardzo smutne wiadomości. Wierzcie mi, przezywam z każdym z Was pogorszenie i cieszę się z polepszeń.

Moderatorzy, mam pytanie: czy gruczakorak jest/może być chorobą, która może dosięgnąć kogoś z rodziny? Powinniśmy przeprowadzić badania genetyczne? Jeżeli tak, to kto na takowe kieruje?

DSS, czytałaś moją ostatnią wiadomość na pw (tę starą już)? Chyba jestem gotowa na walkę o psychoonkologa :)
Pomożesz mi się zabrać za to?
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #81  Wysłany: 2011-03-14, 22:16  


jo_a napisał/a:
Modelatorzy, mam pytanie: czy gruczakorak jest/może być chorobą, która może dosięgnąć kogoś z rodziny? Powinniśmy przeprowadzić badania genetyczne? Jeżeli tak, to kto na takowe kieruje?

Nie, nie udowodniono do tej pory (i nic na to nie wskazuje), że rak płuc jest uwarunkowany genetycznie. Tak więc żadnych badań robić nie musicie, zresztą badań genetycznych w kierunku raka płuca zwyczajnie nie ma.
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #82  Wysłany: 2011-03-14, 22:22  


absenteeism napisał/a:
Nie, nie udowodniono do tej pory (i nic na to nie wskazuje), że rak płuc jest uwarunkowany genetycznie. Tak więc żadnych badań robić nie musicie, zresztą badań genetycznych w kierunku raka płuc zwyczajnie nie ma.


Dziękuję ab., Bo niestety palę... Strasznie się boję takiej śmierci... :)
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
anka1 



Dołączyła: 22 Lip 2011
Posty: 59
Skąd: Szczecin
Pomogła: 4 razy

 #83  Wysłany: 2011-09-11, 15:14  


jo_a, :heart:
_________________
Załamana
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group