1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
POWIEKSZONE WEZLY CHLONNE
Autor Wiadomość
belcia78 


Dołączyła: 20 Lis 2012
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2013-02-22, 10:52  POWIEKSZONE WEZLY CHLONNE


O wezłach czytam od ponad 2 lat. Od tego okresu mam je powiekszone. Sa to wezly na szyi - 8 mm, w pachach 12-16 mm i pachwinach 10-17 mm. Nigdy nic nie pisalo o wezlach w dolach nadobojczykowych w USG. Wczoraj po 4 miesiacach przerwy bylam na kontrolnym USG i pani znalazła wezly w dole nadobojczykowym. Oczywiscie wedlug niej niepodejrzane - tak jak pozostale. Nie wiem czy byly tam zawsze i ona je znalazla czy pojawily sie nagle. Tzn ja sie macam co jakis czas i nic nowego nie czuje. Jestem zalamana - powiekszenie innych wezlow jakos dalo sie wytlumaczyc ale wezly w dolach zawsze powinny budzic niepokoj. Psychicznie wysiadam. Konsulatacja u onkologow byla i to u kilku - nie chcieli nic wycinac - bo wezly w badaniu palpacyjnym i usg sa niepodejrzane. Pani od wczorajszego USG zdziwiona moim zamartwianiem sie - kazala przyjsc do kontroli za rok. Przytocze USG wczorajsze: "Wzdluz naczyn szyi obustronnie oraz w dolach nadobojczykowych widoczne sa pojedyncze wezly chlonne o zachowanych w roznym stopniu zatokach tluszczowych. Wymiary najwiekszych wynosza do okolo 10x4 mm. Obraz przemawia za wezlami odczynowymi. Rowniez w dolach pachowych oraz pachwinach widoczne sa stluszczale wezly chlonne, bez cech patologii. Wymiary najwiekszych wynosza do okolo 12x6 mm. Proponuje kontrole za rok. "

Doradzcie co robic. Rtg robione 2 miesiace temu ok. USG i TK brzucha ok.
 
vanceon 


Dołączył: 16 Cze 2012
Posty: 85
Pomógł: 5 razy

 #2  Wysłany: 2013-02-22, 11:26  


Witamy na forum.

Jeśli te węzły chłonne są od około 2 lat i największe doszły do rozmiarów 12x6mm to raczej nie ma się czym przejmować. Tym bardziej jeśli tak twierdzi pani na USG i onkolodzy, że nie są one podejrzane. Aczkolwiek warto byłoby zwracać na nie uwagę i często sprawdzać palcami czy nic się nie powiększa i czy inne węzły też nie ulegają powiększeniu. Lekarzem ani specjalistą nie jestem - ale mówię tak jak mi się wydaje. Wymiary tych węzłów jak na 2 lata są baaaardzo małe.
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #3  Wysłany: 2013-02-22, 12:15  


belcia78,

dlaczego wmawiasz sobie chorobe nowotworowa? Jestes juz kolejna osoba tutaj...

Bylas u kilku onkologow, nic nie stwierdzili, USG - wezly odczynowe. Ile razy bylas na USG juz, tak za kazdym razem wezly odczynowe.

Ewidentnie masz problem z zamartwianiem sie i wyszukiwaniem sobie raka na sile (piszesz, ze ''wysiadasz'') - moze wizyta u psychologa pomoze?

Naprawde, tutaj jest forum dla ludzi, ktorzy maja rozpoznane powazne schorzenia onkologiczne.

Idz na spacer.

Pozdrawiam
 
malaperelka 


Dołączyła: 12 Maj 2012
Posty: 88
Pomogła: 5 razy

 #4  Wysłany: 2013-02-22, 14:00  


belcia78, lekarze wykluczyli u Ciebie chorobę nowotworową a Ty nadal się jej doszukujesz. Proponuję konsultację z psychologiem, abyś mogła odzyskać spokój.
_________________
Pozdrawiam,
A.
 
mirinda_p 



Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 35
Pomógł: 2 razy

 #5  Wysłany: 2013-02-24, 21:52  


Lekarzem nie jestem. Ale wiem, że węzły chłonne nie powinny być powiększone, a bynajmniej nie przez tak długi okres. Może warto zrobić jakieś badanie np. BAC czy KT? i szukać przyczyny ich powiększenia? Może jakiś stan zapalny??? Ja też miałem odczynowe węzły bez patologicznych zmian.

[ Dodano: 2013-02-24, 22:00 ]
tam-tam-taram napisał/a:
Naprawde, tutaj jest forum dla ludzi, ktorzy maja rozpoznane powazne schorzenia onkologiczne.


Ok. Ale dlaczego nie mamy pomagać też osobom, które boją się i mają wątpliwości? Strach przed chorobą jest taki sam. Przecież ta osoba szuka, pyta, dlatego warto podzielić się swoim doświadczeniem.
_________________
A miało być inaczej.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #6  Wysłany: 2013-02-25, 07:11  


absenteeism napisał/a:
dlatego po raz 246098 prosimy o uszanowanie tego, że jesteśmy Forum Onkologicznym i jeśli pacjent nie jest pacjentem onkologicznym, to nie jesteśmy w stanie zająć się również nim - proponuję zerknąć, ile codziennie jest nowych wątków i postów, my naprawdę je wszystkie czytamy, a nasza doba ma też tylko 24h


http://www.forum-onkologi...2,45.htm#168912
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
mirinda_p 



Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 35
Pomógł: 2 razy

 #7  Wysłany: 2013-02-25, 11:07  


Przepraszam, macie rację, nie doczytałem tego.
_________________
A miało być inaczej.
 
wlad 


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 30
Pomógł: 3 razy

 #8  Wysłany: 2013-02-25, 14:28  


belcia78, morfologia byla robiona ?
jak tak to pokaz wyniki... jak nie to sobie zrob...
rozmieszczenie tych wezlow chlonnych sugeruje, ze sa to jakies pozapalne wezly chlonne, pozostalosci po niezaleczoncy roznorakich infekcjach...
ale z drugiej strony mowisz, ze pojawily sie jakies nowe, a to by swiadczylo o tym, ze jednak wciaz toczy sie jakis proces zapalny w Twoim organizmie...
tutaj na pewno to badanie krwi o ktorym wspominalem na poczatku byloby bardzo pomocne...
jezeli wyniki beda w jakis sposob niepokojace, to wtedy proponuje sprobowac umowic sie na wizyte u hematologa...

mirinda_p - moze i warto takie badania wykonac, tylko co skoro lekarze odmawiaja pokierowania na nie ? ; >


tak przy okazji...
prawda jest taka, ze pacjent powinien byc od poczatku kierowany przez lekarza rodzinnego do kolejnych badan, tak dlugo az nie odnajdzie sie przyczyn wystepowania wskazanych niepokojacych objawow, lub nie uzasadni sie ich wystepowania naukowo... jak wiadomo o ile pacjent nie przyjdzie do lekarza na czworaka, to konczy sie zwykle na "taka Pani Pana uroda"...

zreszta zarowno w zyciu jak i tutaj na forum tez sa przyklady kiedy to ludzie sa na wlasna reke zmuszeni szukac przyczyn swoich delogliwosci (po postawionej takiej jak wyzej "diagnozie" przez lekarza rodzinnego), i czasem faktycznie okazuje sie to niczym niepokojacych, ale czasem tez niestety powaznym schorzeniem...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group