1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: missy
2016-12-11, 15:50
Powiekszone węzły chlonne i zmiany tarczycy
Autor Wiadomość
martulek040808 


Dołączyła: 11 Gru 2016
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2016-12-11, 15:05  Powiekszone węzły chlonne i zmiany tarczycy


Witam wszystkich.

Od roku miewam stany podgorączkowe i mam powiekszone węzły chlonne w znacznym stopniu podżuchwowe i drobne pod pachami i w pachwinach. Zaczęło się wszystko rok temu, nagle obudziłam się w nocy po spożyciu alkocholu i spuchla mi cała szyja wówczas powiekszyly mi się węzły i już tak zostały, pozniej zaczęłam goraczkowac bez większej przyczyny i zaczęły mi się pojawiać kolejne węzły pod pachami itd.

Miałam wtedy robione usg, które później przepisze, rtg klatki piersiowej które nie wykazało zmian, w morfologi miałam za dużo krwinek białych, całą diagnostyka została przerwana ze względu na ciążę.
Jestem obecnie cztery miesiące po porodzie i czuję się coraz gorzej. Węzły się nie wchlonely, mam problemy żołądkowe i dalej mam stan pod goraczkowy do tego mam ostry ból kręgosłupa w okolicach odcinka piersiowego, Boję się, że to może być coś poważnego, ale jednocześnie strasznie zrazilam się do lekarzy i tego odsylania od jednego do drugiego.

Miałam robione badania na choroby zakaźne, toksoplazmoze, cytomegalie itd nic nie wykazały. Dodam jeszcze, że w dziecinstwie mialam wyciety węzeł chlonny podżuchwowy, wówczas zrobiła się struktura guzowata z polami martwicy wielkości ponad 3 cm ( choroba kociego pazura), lekarz od chorób zakaźnych wykluczył możliwość nawrotu choroby.
Wymazy gardła itd nic nie dało odpowiedzi skąd te węzły. Nie wiem co dalej robić.

Oto opis Usg :gruczoł tarczycy niesymetryczny prawy płat nieco większy. Dolne bieguny platow powyżej wciecia mostka, miąższ normoechogeniczny niejednorodny, w obu platach zmiany ogniskowe 2-5 mm hipoechogeniczne i bezechowe. Slinianki podżuchwowe niesymetryczne prawa wieksz obie o echogeniczności niejednorodnej, miejscami obniżonej. Obustronnie powiekszone węzły chlonne, wszystkie owalne z hipoechogeniczną szeroką warstwą korową i wąską lub niewidoczną warstwą rdzenną. Największe w okolicach kątow żuchwy. Po prawej i lewej stronie 23 na 9 mm. Mniejsze węzły o podobnych cecgach do 14 mm w wymiarze dwubiegunowym wzdłuż mięśni m-o-s.

W ciąży wykonano też cytometrie z krwi i wyszedł niski odsetek komórek T cd8 przy podwyższeniu komórek t cd 4, do rozważenia węzeł do pobrania do badania. Nie pobrano węzła że względu na ciążę.
Nie wiem gdzie się teraz udać, czy może już nic z tym nie robić? Gdzie nie poszłam to naprzemienniejeden lekarz zaniepokojony inny patrzył jak na hipohondryczke.
Nie wiem czy takie zmiany są normalne czy podejrzane nie wiem ogólnie co robić, a czuję się coraz gorzej
 
tymbark92 


Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 22

 #2  Wysłany: 2018-02-15, 20:38  


Co Ci było?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group