1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podejrzenie BIAŁACZKI czy niepotrzebne zmartwienie?
Autor Wiadomość
Lucy37 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 343
Pomogła: 84 razy

 #1  Wysłany: 2012-11-15, 12:53  Podejrzenie BIAŁACZKI czy niepotrzebne zmartwienie?


Witam serdecznie.

Chciałabym zapytac doświadczone osoby co sądzą o moich wynikach krwi. Jutro idę do lekarki, ale nie sądzę bym się czegos konkretnego dowiedziała. Od 1,5 miesiąca jestem non stop przeziebiona, katar, kaszel, bolace gardło, osłabienie, silne poty. GŁównie śpię. W morfologii wyszło mi za dużo limfocytów, martwię się, bo moja mama 4 lata temu zmarła na przewlekłą białaczkę limatyczną. Dodatkowo jestem po silnym urazie psychicznym i jakoś to wszystko nieprzyjemnie mi ze sobą koreluje(mama zachorowała na białaczkę po dużym stresie psychicznym). Ale może podam wyniki:

Leukocyty-8,6
Erytrocyty-4,5
Hemoglobina-13,3
Hematokryt-40
Płytki krwi-284

i w rozmazie ręcznym:
Gran segmentowane-37 (40-70)
Gran kwasochłonne-1 (1-5)
Monocyty-1 (3-8)
Limfocyty-61 (20-45)

żelazo-73 (50-170).

Od roku 2008 mam też podwyższone wskaźniki stanu zapalnego Ob kształtowało się na poziomach 80, 60, 58, dziś mam 43.
Białko CRP-30, 22, 28, dziś 27.
Przez te 4 lata nikt nie zdiagnozował ewentualnego źródła zapalenia, odwiedzałam, laryngologów, ginekologów, miałam posiewy przeróżne, badania ASO. Nic, nie wiadomo. Ale do tej pory morfologia zawsze była ok.

Czy to jakiś wstęp do choroby?Moja mama przy zachorowaniu miała anemię i splenomegalię, powiększoną śledzionę i wątrobe.

Będę wdzięczna za jakieś wskazówki i sugestie, co zrobić, gdzie się udać. Tylko nie do lekarza rodzinnego, ta pani diagnozuje mój stan zapalny już 4 lata i mówi, że CRP jest teraz niższe, bo w ub roku miałam 28, a dziś mam 27, dodam, że norma jest do 5 ;)
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #2  Wysłany: 2012-11-15, 13:31  


Zmień lekarza rodzinnego, bez tego ani rusz.
_________________
 
 
Lucy37 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 343
Pomogła: 84 razy

 #3  Wysłany: 2012-11-15, 13:41  


no tak, pora zmienić :roll:
 
wlad 


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 30
Pomógł: 3 razy

 #4  Wysłany: 2012-11-15, 23:13  


ja bym Ci poradzil wizyte u dobrego hematologa.
popros rodzinnego by Cie pokierowal, albo umow sie odrazu prywatnie, bo ze skierowaniem bedzisz czekala kilka miesiecy.
wez oczywiscie ze soba wszelkie mozliwe wyniki badan krwi jakie udalo Ci sie przez ten okres czasu uzbierac. hematolog na pewno powie Ci cos wiecej na ich temat, i jezeli bedzie taka koniecznosc, to skieruje na dalsze badania.

pozdrawiam
 
Lucy37 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 343
Pomogła: 84 razy

 #5  Wysłany: 2012-11-15, 23:21  


Przeglądnęłam dziś całą dokumentację mojej mamy. Ależ jej wyniki zjeżdżały po chemiach, drastycznie...Leczyła się w Wojewódzkiej Poradni Hematologicznej w Katowicach, dzwoniłam tam dziś, terminy są na 15 stycznia, czyli zakładam, że nie takie znów odległe, miewałam dłuższe do innych specjalistów. Znalazłam też lekarza z tej poradni, przyjmuje prywatnie.

dziękuję za odzew, czyli te limfocyty nie są za fajne? :roll:
 
wlad 


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 30
Pomógł: 3 razy

 #6  Wysłany: 2012-11-16, 00:43  


z tego co wiem, to takich zestawien nie bada sie pod kątem jednego, czy nawet kilku pojedynczych wskazników odbiegajacych od normy, bardziej tutaj chodzi o zaleznosci jakie wynikaja miedzy ubytkami w jednej grupie a nadmiarem w drugiej. i to tez nie na podstawie jednej "porcji" wynikow, tylko obserwujac to w jakims przedziale czasowym...
 
Lucy37 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 343
Pomogła: 84 razy

 #7  Wysłany: 2012-11-16, 09:22  


Dzień dobry,

dziś już nic się nie dowiem, lekarka odwołała przyjęcia |wht?!| .

Wlad, masz rację, wyniki pewnie analizuje się całościowo-pozdrowienia.
 
Lucy37 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 343
Pomogła: 84 razy

 #8  Wysłany: 2012-11-19, 10:03  


Dzień dobry,

jestem po wizycie u lekarza. Na obecną chwilę mam podleczyć przeziębienie (co nie udaje się od 2 miesięcy), a za tydzień tak jak zresztą sądziłam-powtórzyć morfologię z rozmazem, Ob, CRP i TSH. Lekarka na razie nie widzi powodów do wielkiego niepokoju, mówi, że bezwzgledna limfocytoza jest ważniejsza od względnej-czyli tej wyrażonej w procentach.

U mnie to wygląda tak:

limfocytoza bezwzględna:

limfocyty-3,2 tyś/ul (1,4-3,5)
neutrofile-4,90 tyś/ul (2,50- 7,00)

limfocytoza względna z rozmazu:

Limfocyty- 61% (20-45)
Neutrofile-37% (40-70)

Porównałam wyniki morfologii sprzed roku i sprzed dwóch lat i rozmaz mój kształtował się:

Limfocyty-38%
Neutrofile-60%

Z łatwością mozna zauważyć, że stosunek limfocytów do neutrofilii istotnie się zmienił na niekorzyść. U mnie jest także podejrzenie zapalenia jelit.

Nie wiem czy ktoś czyta to co tu wypisuje, ale może przyda sie dla potomnych u których wystapi podobny problem 8-) Przyznam, że się martwię, powtórze za tydzień badania, lekarka powiedziała, ze jeśli taki rozkład będzie się utrzymywał to dostanę skierowanie na inne badania jeszcze krwi i skierowanie do hematologa.

ech... :uuu:

pozdrawiam mimo wszystko _littleflower_
 
wlad 


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 30
Pomógł: 3 razy

 #9  Wysłany: 2012-11-19, 11:12  


witam

mi lekarz tez powiedzial, ze wazniejsze sa wartosci bezwzgledne.
to, ze mialas dwa lata temu w normie wartosci procentowe, a teraz Ci skoczyly, to tak naprawde nic nie znaczy, i moze jedynie swiadczyc o tym, ze faktycznie zlapalas jakas infekcje... martwic nalezaloby sie, gdy zaobserwujesz wzrost, lub spadek danej wartosci, ktory bedzie w czasie postepowal systematycznie w danym kierunku...

sprobuj sie troche odciac od tego i nie myslec o tym do czasu powtorki badan, infekcje latwiej zawsze atakuja organizm oslabiony przez stres...

pozdrowienia
 
Lucy37 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 343
Pomogła: 84 razy

 #10  Wysłany: 2012-12-31, 11:29  


Witam serdecznie, powtórzyłam badanie krwi i wyniki obecnie prezentują się tak (odebrane dziś):

Leukocyty- 9,4
Erytrocyty- 4,3
Hemoglobina- 13
Hematokryt- 39
Płytki krwi- 297

ROZMAZ:
Gran segmentowane-46 (norma 40-70)
Limfocyty -52 (norma 20-45)

PLUS:
Ob-39 (norma do 15)
bialko CRP-34,40 (norma do 5,00)

I dalej nie wiem co mi jest. Nie mam pomysłu jaki lekarz mógłby mnie zdiagnozować :roll:
 
betsi 



Dołączyła: 03 Sty 2013
Posty: 1068
Pomogła: 107 razy

 #11  Wysłany: 2013-01-03, 16:40  


lucy- wiesz ja też jestem non-stop przeziębiona,cały czas bolące gardło,zapchany nos,węzeł po prawej stronie,kaszel,mój mąż ma chłoniaka i jak tylko mnie coś zaboli to już wszędzie mam raka :-(
 
Lucy37 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 343
Pomogła: 84 razy

 #12  Wysłany: 2013-01-04, 12:32  


Witaj Betsi.

Ale badałaś się?chocby zwykła morfologia jest OK?

Ja mam coś nie tak, może stan zapalny, z uwagi na duże OB i CRP. Ja już w ubiegłym roku miałam OB-80, to jest dużo. TO może być zapalenie jelit u mnie jeszcze, bo mam objawy dodatkowe. Zależy mi, żeby się zdiagnozować, bo nie chcę żeby się okazało za 10 lat (jeśli tyle pozyję :mrgreen: ), że to były pierwsze symptomy jakiegoś nowotworu. Znam kilka takich historii, gdzie nietypowe wyniki zwiastowały na wiele lat wcześniej niefajne choroby.

Niestety lekarze bagatelizują wiele spraw.

[ Dodano: 2013-01-04, 12:44 ]
Betsi, jeśli od razu, bez wyników wszędzie masz raka, to są zaburzenia bardziej lękowe _itsme_
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group