1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podwyższony marker Ca 125 od ponad 3 lat
Autor Wiadomość
Gdańszczanka 


Dołączyła: 20 Paź 2015
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2015-10-20, 16:28  Podwyższony marker Ca 125 od ponad 3 lat


witam!

Od ponad 3 lat mam podwyższona wartość markera Ca 125, wykonanego przypadkowo bez zaleceń lekarza.
Marker skacze do wartości nawet 100 w miesiączce u spada do np 59 potem 74, 65 i tak od 3 lat.
Wskaźnik ROMA robiłam i jest b niski.
Jestem pod stała kontrola ginekologa i nic ale to nic nie mam w usg niepokojącego. Robiłam sama RM jest ok.

Choruje na refluks żołądkowy i gastrolog powiedział ze to może hyc od tego ale na 100 proc nikt nic nie wie.
Kilka lat temu miałam wycinany z powłok brzusznych guzek , z badania histopatologicznych wynikało ze to endometralny.
Może mam endometriozę ale nikt na poważnie nie zaleca mi laparoskopii bo nie ma żadnych podobno wskazań.
Moja siostra od lat leczy sie na endometriozę. U mnie jednak nie ma pewności.

Dodam, ze pozostałe markery 19,9 czy CAE, 15-3 mam w normie.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy powinnam z tym żyć czy jednak drążyć i coś robić?
Gastereontolog powiedział ze rak nie bierze urlopu wiec gdybym go miała to raczej przez te kilka lat coś mogłoby sie wydarzyc?
Jak sądzicie?

Będę wdzięczna za każda uwagę.
_________________
Niusia
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2015-10-25, 18:40  


Moim zdaniem sama wartość markera bez innych niepokojących objawów w wykonanych innych badaniach
to zbyt mało, by na siłę stawiać podejrzenie toczącego się jakiegoś procesu nowotworowego,
zgodnie z tym, co zauważył cytowany przez Ciebie lekarz (chociaż nie wiadomo, co ma oznaczać forma pytająca tego stwierdzenia):
Gdańszczanka napisał/a:
Gastereontolog powiedział ze rak nie bierze urlopu wiec gdybym go miała to raczej przez te kilka lat coś mogłoby sie wydarzyc?


Gdańszczanka napisał/a:
Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy powinnam z tym żyć czy jednak drążyć i coś robić?

Uważam, że powinnaś - jak sama wspominasz - być pod regularną kontrolą ginekologiczną
i wykonywać badania ze szczególnym zwróceniem uwagi na ewentualne symptomy mogące świadczyć o podejrzeniu procesu nowotworowego.
Jedyna wątpliwość, jaka może być brana pod uwagę, dotyczy tego, czy Twój lekarz jest takim, do którego masz pod tym względem zaufanie.


Pozdrawiam i witam Cię na forum.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group