1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
podejrzenie szpiczaka mnogiego, pilne
Autor Wiadomość
wampir49 


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 22

 #1  Wysłany: 2012-06-22, 20:22  podejrzenie szpiczaka mnogiego, pilne


Witam, babcia już ledwo staje na nogi, lekarze od marca poszukują bezskutecznie przyczyny jej stanu.
Ogólne zmęczenie, poty, babcia cały czas śpi, już nie chce nic jeść, jest blada.
Jest podejrzenie szpiczaka mnogiego, nie ma miejsca w szpitau na teraz..najwcześniej pod koniec następnego tygodnia.
Wożę babcie po lekarzach, dzisiaj byliśmy w szpitalu, strasznie przeżywam to co się dzieje, cały czas jestem przy babci i cały czas patrzę na to co się dzieje, to jest nie do opisania dla kogoś kto nie był przy takim czymś jak z dnia na dzień pogodna , energiczna osoba staje się warzywem... eh........
naistotniejsze wyniki moim zdaniem
Morfologia:
erytorycyty 2,7
hemoglobina 9,2
jakieś p-lcr 11

rozmaz krwi:
limfocyty 54

OB 110
jakieś crp 3,23 bardzo podwyższone

białka
albubiny 26
gamma globuliny 58
beta1 - 3%
beta2 1,8
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-06-22, 20:34  


A jakieś inne, mniej istotne Twoim zdaniem, wyniki też są? Możesz wpisać całość z jednostkami?
Jakie badania babcia miała robione?

Na jakiej podstawie jest podejrzenie szpiczaka?

wampir49 napisał/a:
jakieś crp 3,23 bardzo podwyższone

CRP 3,23 mg/l jest akurat w normie.
_________________
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #3  Wysłany: 2012-06-22, 20:35  


wampir49 napisał/a:
naistotniejsze wyniki moim zdaniem


tu na Forum wklepujemy całość wyników nie możesz podawać cząstkowych i wybranych wyników badań jakie miała robione Twoja babcia , czy było robione to co napisałeś ? jeżeli masz jeszcze jakieś wyniki to wklep je ale w całości i dokładnie

pozdrawiam cieplutko i witam na forum .
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
wampir49 


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 22

 #4  Wysłany: 2012-06-22, 20:55  


Aktualnie wróciłem od babci, spisałem i zamieściłem na forum tylko te które sa znacznie podwyższone i niepokojące, jutro będe u babci i zamieszczę w takim razie całość, dziękuję za zainteresowanie tematem.

Nabrałem pokory do babci stanu ponieważ w 2004 r. na nowotwór zmarła moja mama w niecałę 2 tygodnie,tak nagle.Przeżywaliśmy dramat a teraz jakby miało się to powtórzyć to jest to coś szokującego.
Babcia jest jedyną osoba którą jeszcze mam i się przejąłem.
Babcia robiła dosyć sporo wyników, jakieś rtg stawów, miednicy, klatki piersiowej no i niby wszystko jest ok.Była u jakiegoś specjalisty reumatologa, dawał jakieś leki na nogi ale po ostatniej wizycje przestraszył się wyników krwi i pogarszającym się stanem babci.
Powiedział że jak już te leki nie pomagają to już nic nie pomoże i dał skierowannie do szpitala z podejrzeniem szpiczaka mnogiego.

Są jeszcze 2 sprawy mianowicie:
1) ja własnie w marcu przechodziłem zapalenie cewki i jąder, miałęm podejrzenie chlamydii i brałem antybiotyki właśnie wtedy babcia zaczęła źle się czuć, ja myślałem że bakterie chlamydii przeszły na babcie bo początkowe objawy były bardzo podobne do zakazęnia chlamydią czyli osłabienie, bóle stawów ,podwyższone ob także ale babcia nie chciała się przebadać pod kątem chlamydi w tym także lekarz ogólny mojej babci powiedział że to jest niepotrzebne.

2) babcia od jakiegoś czasu bierze leki na nadciśnienie, w marcu miała zmieniane leki na nadciśnienie..na ulotce..sporo informacji o skutkach ubocznych leków...objawy uboczne leku takie same co występują u babci..babcia boi się odstawić lek i lekarz także powiedział że lek nie ma nic wspólnego więc już sam nie wiem..mam nadzieje że nie potwierdzi się czarny scenariusz ze szpiczakiem, jutro wstawię wszystkie wyniki krwi i moczu
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #5  Wysłany: 2012-06-22, 21:06  


wampir49 napisał/a:
jutro wstawię wszystkie wyniki krwi i moczu

I oto chodzi .
Jak wstawisz wszystkie wyniki łatwiej będzie moderatorom Ci pomóc w zrozumieniu.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #6  Wysłany: 2012-06-22, 21:29  


wampir49 napisał/a:
1) ja własnie w marcu przechodziłem zapalenie cewki i jąder, miałęm podejrzenie chlamydii i brałem antybiotyki właśnie wtedy babcia zaczęła źle się czuć, ja myślałem że bakterie chlamydii przeszły na babcie bo początkowe objawy były bardzo podobne do zakazęnia chlamydią czyli osłabienie, bóle stawów ,podwyższone ob także ale babcia nie chciała się przebadać pod kątem chlamydi w tym także lekarz ogólny mojej babci powiedział że to jest niepotrzebne.

Zgadzam się z lekarzem, przy zachowywaniu higieny w domu takie zakażenie nie jest prawdopodobne. Poza tym infekcja bakteryjna powoduje inne zmiany w obrazie krwi niż szpiczak, lekarz potrafi to rozpoznać z pewnym prawdopodobieństwem.
Leki na nadciśnienie też nie powodowałyby nieprawidłowości w morfologii. Absolutnie nie powinna ich babcia odstawiać.
_________________
 
 
wampir49 


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 22

 #7  Wysłany: 2012-06-23, 11:59  


wyniki babci

Morfologia krwi:
leukocyty 4,8 (w sumie jest bardzo dobrze to może nie szpiczak?)
erytrocyty 2,7
hemoglobina 9,2( w kwietniu było 11)
hematokryt 27
mcv 99
hch 34
hchc 34,2
płytki krwi 176
limfocyty% 45
inne (eo,bazo,mono) 11
neutrofile% 45
limfocyty 2,2
neutrofile 2,10
rdw-cv 15
pdw 9
mpv 9
p-lcr 11

Rozmaz krwi:
gran segmentowe 45
gran kwasochłonne 1
limfocyty 54
OB 110

Wyniki moczu:
przejrzystość - przejrzysty
barwa: jasnożółta
ciężar właściwy 1,011
ph 6,5
glukoza: nieobecna
ketony: nieobecne
urobilinogen: nieobecny
bilirubina: nieobecna
białka - nieobecne(to może wykluczać szpiczaka?)
Osad:
nabłonki płaskie: nieliczne
leukocyty: 1-3
erytrocyty świeże 1-3
erytrocyty częściowo wyługowane 1-3
bakterie - nieliczne

Jakieś dodatkowe badania:
krew w kale nieobecna
żelazo 59
białko całkowite (icd-9:177) 13,1
crp( icd-9:i81) 3,23 na kartce napisane że norma niby do 0,50

Proteinogram białek surowicy icd9: 179
albuminy 26,80
afa-1 gobuliny 3,10
alfa-2 globuliny 58,60

obraz elektroforezy sugeruje obecność białka M.
wksazane wykonanie immunofiksacji białek w surowicy i moczu
beta1: 3%
beta2: 1,90 %

czy podejrzenie szpiczaka jest słuszne?
w dodatku dzisiaj na nosie u babci pojawił się jakiś mały guzek ale może to jakiś pryszcz..:/

[ Dodano: 2012-06-23, 13:30 ]
wyczytalem ze wysoki poziom tych alfa2 globulin jest przy ostrym zapaleniu trzustki, babcie cos boli przy zebrze albo zebro z lewej strony, hm albo przerzuty moze jakies?
 
Linda 



Dołączyła: 28 Maj 2012
Posty: 60
Pomogła: 9 razy

 #8  Wysłany: 2012-06-23, 13:45  


Wpisujesz wyniki badań bez podania norm. Normy mogą się różnic w zależności od laboratorium i stosowanej metody, nie są czymś uniwersalnym. Oprócz tego, ze jakiś parametr odbiega od normy (co podkreślasz pogrubiając wynik) to ważne jest również jak bardzo jest poza tą normą.Dlatego wpisuj wyniki z normami.

Wklejam Ci link ze strony opisującej jakie badania powinny być wykonane przy diagnostyce szpiczaka.
http://www.janssen-cilag...._7&product=none

Myślę, ze trzeba postarać się aby diagnostyka potwierdzająca/wykluczająca szpiczaka została przeprowadzona jak najszybciej. Sądzę również, ze to własnie na tym trzeba teraz się skupić (czyli jak zrobić to jak najszybciej).
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #9  Wysłany: 2012-06-23, 15:10  


Linda napisał/a:
Wpisujesz wyniki badań bez podania norm.

Normy jak normy, bardziej istotne są jednostki (o czym pisałam już wcześniej w poście), których też brak.

wampir49 napisał/a:
babcie cos boli przy zebrze albo zebro z lewej strony

Ale które żebro?
_________________
 
wampir49 


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 22

 #10  Wysłany: 2012-06-24, 09:01  


lewe żebro, kręci, z babcią coraz gorzej a do szpitala pod koniec tygodnia, nie wiemy czy dożyje
 
Linda 



Dołączyła: 28 Maj 2012
Posty: 60
Pomogła: 9 razy

 #11  Wysłany: 2012-06-24, 12:38  


A może w jakimś innym szpitalu specjalistycznym znajdzie się miejsce wcześniej? Nawet gdyby był oddalony od miejsca zamieszkania, to warto poszukać.
 
wampir49 


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 22

 #12  Wysłany: 2012-06-26, 08:46  


Babcia jest już na oddziale hematologi od niedzieli, robią badania, już wykryli jakąś nieprawidłowość w sercu i jest zdziwienie że lekarz rodzinny nie zauważył tego na ekg ani nie chciał dać skierowania do kardiologa a leki na nadciśnienie przepisywał po których było coraz gorzej, pobrali także szpik i czekamy na wyniki.
Na moje oko babcia jest nadal coraz słabsza.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #13  Wysłany: 2012-06-26, 12:57  


Babcia bierze leki na nadciśnienie bez kontroli kardiologa? Tak nie powinno być.
Nic dziwnego, że babcia jest słabsza, przecież jeszcze jej nie leczą.
_________________
 
 
wampir49 


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 22

 #14  Wysłany: 2012-06-27, 10:19  


bo to typ lekarza który sądzi że zna się na wszytkim..:/za długo to wszystko trwało, babcia na szczescie poszła do innego ponieważ ten rodzinny był na urlopie i ten drugi lekarz zasugerował że to może być szpiczak mnogi i napisał skierowanie

[ Dodano: 2012-06-27, 18:44 ]
babci już podają lek o nazwie talizer, jest taka slaba ze nie da sie dogadać,caly czas spi, to normalne po tym leku?
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #15  Wysłany: 2012-06-28, 06:16  


Czyli potwierdzono już szpiczaka?
Tak, senność i osłabienie są normalne w tej sytuacji.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group