1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podejrzenie raka wątroby-nadzieja umiera ostatnia
Autor Wiadomość
Marynka 


Dołączyła: 18 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Katowice
Pomogła: 1 raz

 #16  Wysłany: 2012-09-07, 13:56  


Ja nie wiem. Oczywiście życzę dużo dobrych wiadomości! Czy tata bedzie operowany w celu usunięcia guzów czy chcecie sie starać o przeszczep?
 
magda88 


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 104
Pomogła: 4 razy

 #17  Wysłany: 2012-09-07, 14:04  


Marynka napisał/a:
Ja nie wiem. Oczywiście życzę dużo dobrych wiadomości! Czy tata bedzie operowany w celu usunięcia guzów czy chcecie sie starać o przeszczep?

Chirurg powiedział, że resekcja niesie za sobą zbyt duże prawdopodobieństwo, że tata po operacji zapadnie w śpiączkę, ponieważ część wątroby, która pozostanie nie będzie w stanie znieść takiego obciążenia ze względu na marskość.

[ Dodano: 2012-09-07, 14:04 ]
Marynka napisał/a:
Oczywiście życzę dużo dobrych wiadomości!
Nie dziekuję, żeby nie zapeszać. ;) Wam też życzę powodzenia!
 
Marynka 


Dołączyła: 18 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Katowice
Pomogła: 1 raz

 #18  Wysłany: 2012-09-07, 14:11  


Ja juz niestety wiem że tata nie bedzie operowany :uuu: pozostaje nam chemia paliatywna...
Gdy guz jest nieoperacyjny, zostaje tylko taka opcja....

Będę śledziła Twój watek.

pozdrawiam

ps jesteś z katowic? my tez byliśmy na Francuskiej i na ligocie
 
magda88 


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 104
Pomogła: 4 razy

 #19  Wysłany: 2012-09-07, 14:14  


Marynka napisał/a:
Ja juz niestety wiem że tata nie bedzie operowany :uuu: pozostaje nam chemia paliatywna...
Gdy guz jest nieoperacyjny, zostaje tylko taka opcja....

Będę śledziła Twój watek.

pozdrawiam

ps jesteś z katowic? my tez byliśmy na Francuskiej i na ligocie


Z kim rozmawialiście na Francuskiej? Lekarz prowadzący nie zaproponował Wam terapii nexavarem?

My jesteśmy z Gliwic, Tata był diagnozowany w Knurowie - mają tam nowy oddział onkologii ze świetną diagnostyką. Przyjmuje tam dr Szelc - wieloletni pracownik CO w Gliwicach. Polecam. Przyjęcia na oddział ekspresowe, gdzie w Gliwicach Tata ze skierowaniem czekałby do października.
 
Marynka 


Dołączyła: 18 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Katowice
Pomogła: 1 raz

 #20  Wysłany: 2012-09-07, 14:28  


Oczywiście że czekamy na nexavar- ale on nie wyleczy....
My uderzyliśmy do szpitala na raciborskiej i tam bedziemy sie leczyć. Tata musi jednak powtórzyc badania- tomograf, krew.

A nexavar to właśnie chemia paliatywna. Na francuskiej bylismy u dr Króla i to on Tate tam skierował.
 
magda88 


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 104
Pomogła: 4 razy

 #21  Wysłany: 2012-09-07, 14:34  


Marynka napisał/a:
Oczywiście że czekamy na nexavar- ale on nie wyleczy....
My uderzyliśmy do szpitala na raciborskiej i tam bedziemy sie leczyć. Tata musi jednak powtórzyc badania- tomograf, krew.

A nexavar to właśnie chemia paliatywna. Na francuskiej bylismy u dr Króla i to on Tate tam skierował.


Nie zawsze paliatywna. Przejrzałaś może wątek manii? Czy musicie pisać pismo do NFZ o refundację nexavaru? Jakie są rokowania w przypadku Twojego taty? Jakiej wielkości są zmiany?
 
Marynka 


Dołączyła: 18 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Katowice
Pomogła: 1 raz

 #22  Wysłany: 2012-09-07, 14:39  


Wiesz nie wiem jakie sa rokowania, tego Ci nikt nie powie. my sie dopiero bedziemy starać o ten lek. Nikt nic nie mówił o piśmie do NFZ. Zaczelismy od chirurgii ale chirurg wybił z głowy operację Teraz bylismy na onkologii i zobaczymy.
 
magda88 


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 104
Pomogła: 4 razy

 #23  Wysłany: 2012-09-07, 14:44  


Marynka napisał/a:
Wiesz nie wiem jakie sa rokowania, tego Ci nikt nie powie. my sie dopiero bedziemy starać o ten lek. Nikt nic nie mówił o piśmie do NFZ. Zaczelismy od chirurgii ale chirurg wybił z głowy operację Teraz bylismy na onkologii i zobaczymy.


Niestety, nam dr Szelc powiedział, że o Nexavar trzeba się prosić NFZ - specjalny wniosek.

[ Dodano: 2012-09-07, 15:49 ]
absenteeism, jak wg Ciebie wyglądają wyniki Taty? Które to stadium?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #24  Wysłany: 2012-09-07, 21:38  


magda88 napisał/a:
absenteeism, jak wg Ciebie wyglądają wyniki Taty? Które to stadium?

Podstawowe pytanie - czy nigdy nie było wykonane TK lub MRI jamy brzusznej? Jedynie USG?
Pytam, bo podstawą oceny stadium zaawansowania jest właśnie TK lub MRI, nie polega się na samym USG.
_________________
 
magda88 


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 104
Pomogła: 4 razy

 #25  Wysłany: 2012-09-07, 21:45  


Tak, TK ojciec miał robione przed przyjęciem do Szpitala. Wyniki wkleję jutro, ale z tego co widziałam niewiele odbiegały one od tego co wykazało USG, nawet wielkość zmian ogniskowych była mniejsza.
_________________
Tato - mój Anioł 01.05.1949-04.11.2015 - Kocham Cię, nie mówię żegnaj, a do zobaczenia!
 
k.agatka 


Dołączyła: 14 Sie 2012
Posty: 6

 #26  Wysłany: 2012-09-10, 22:25  


Witam,

Zainteresował mnie Wasz wątek ponieważ u mojego taty również stwierdzono raka wątroby i został zakwalifikowany do leczenia nexavarem, właściwie już rozpoczął , ale mam pytanie , czy jest szansa na wyleczenie tym nexavarem? czy lepiej starać się o przeszczep wątroby ?
 
magda88 


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 104
Pomogła: 4 razy

 #27  Wysłany: 2012-09-13, 12:39  


Witaj,

z tego co mi wiadomo szanse są znikome. Nexavar ma raczej na celu przedłużenie życia chorego. Ja od początku walczę o przeszczep wątroby dla Taty. Od poniedziałku jest na badaniach w Szpitalu klinicznym - miał już wykonane badania ogólne(ząb do usunięcia), płuc (wszystko OK), dzisiaj rezonans magnetyczny oraz tomografię komputerową (czekamy na opis badań), a jutro go wiozą na diagnostykę do Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Jak wszystko pójdzie tak jak do tej pory Tata bez problemu się zakwalifikuje. Lekarz mówił, że istnieje możliwość wystosowania trybu pilnego, ale nie chcę zapeszać i się za wcześnie nie cieszę.

[ Dodano: 2012-09-13, 12:46 ]
"Nexavar okazał się skuteczniejszy od placebo w wydłużaniu ogólnego przeżycia pacjentów.
W badaniu dotyczącym raka wątrobowokomórkowego, pacjenci przyjmujący preparat Nexavar przeżywali ogólnie 10,7 miesiąca, w porównaniu z 7,9 miesiąca w przypadku pacjentów przyjmujących placebo.
W badaniu dotyczącym zaawansowanego raka nerkowokomórkowego, pacjenci przyjmujący preparat Nexavar przeżywali ogólnie 19,3 miesiąca, w porównaniu z 15,9 miesiąca w przypadku pacjentów przyjmujących placebo (na podstawie danych zebranych od 903 pacjentów, w tym ok. 200 pacjentów, którzy zmienili placebo na Nexavar w czasie analizy). Czas do progresji choroby był dłuższy w przypadku pacjentów przyjmujących Nexavar (167 dni, około pięć i pół miesiąca) w porównaniu do pacjentów otrzymujących placebo (84 dni, około trzech miesięcy), na podstawie danych od 726 pacjentów."
 
magda88 


Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 104
Pomogła: 4 razy

 #28  Wysłany: 2012-09-14, 15:19  


Niestety, wyniki TK pokazały 2 nowe ogniska raka w wątrobie + powiększone węzły chłonne. Pan Doktor wspominał coś o jakieś nowej metodzie leczenia raka, którą stosuje się w Gdańsku. Wiecie coś na jej temat??
_________________
Tato - mój Anioł 01.05.1949-04.11.2015 - Kocham Cię, nie mówię żegnaj, a do zobaczenia!
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #29  Wysłany: 2012-09-15, 08:58  


Niestety to dość ogólnikowe stwierdzenie, więc nie bardzo.
_________________
 
Marynka 


Dołączyła: 18 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Katowice
Pomogła: 1 raz

 #30  Wysłany: 2012-09-16, 21:32  


Wydaje mi sie że w gdańsku wykonuje się termoablację. Dr. zazdrożny z tego co wiem.
Sprawdz na necie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group