1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Autor Wiadomość
Albatros 


Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Pomógł: 1 raz

 #16  Wysłany: 2016-03-15, 09:22  


Pisz maila do Profesora Rutkowskiego z warszawskiego Centrum Onkologii. Opisz pokrótce swoją historię, przepisz oba wyniki. Na maila na pewno odpisze ale też dołącz numer telefonu bo profesor lubi oddzwaniać :-). Jest to chyba najlepszy spec od czerniaków w Polsce.

rutkowskip@coi.waw.pl

I koniecznie musisz jeszcze raz sprawdzić gdzieś swoje preparaty. Taki rozrzut w diagnozie jest aż niewiarygodny. Trzymam kciuki żeby się okazało dobrze.

Pozdro
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #17  Wysłany: 2016-03-15, 10:47  


Zrób tak jak Ci radzi Albatros , napisz maila i podaj obydwa wyniki

Taka pomyłka wydaje się być aż niewiarygodna :shock:
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #18  Wysłany: 2016-03-15, 15:21  


Na pewno napiszę słyszałem o prof.Rutkowskim.
Od kilku tyg boli mnie ramię na początku myślałem ,ze to przez pracę, ból pojawia się i znika samoistnie, trwa parę minut oczywiście mam już czarne wizje , Nie wiem też czy trafiłem do odpowiedniego lekarza, dla mnie to "leczenie" jest dziwne, nie zlecił ani docięcia blizny, ani oznaczenia węzła w gabinecie nie trzymał mnie nawet 5 min.
Straciłem zaufanie do patomorfologów ..a co jeżeli teraz wynik okaże się całkowicie inny niż pozostałe i w który mam wierzyć. Czy jakieś prześwietlenie pokaże mi co się dzieje z moim ramieniem? Jeżeli tak to jakie
 
Wiosna 



Dołączyła: 19 Lip 2013
Posty: 150
Pomogła: 36 razy

 #19  Wysłany: 2016-03-16, 09:06  


Witaj ccc11,
Nie wiem , dlaczego pomyłka wydaje się moim przedmówcom ,,niewiarygodna', wszak ludźmi jesteśmy.Pomyłki się zdarzają.
Wyniki mojego męża też sporo się różniły (nie aż tak, jak u Ciebie) ale nabrałam podejrzeń, kiedy nie chciano mi wydać materiałów i bloczków do ponownego przebadania.
Najpierw odesłano mnie po skierowanie od lekarza (to zrozumiałe , tu nie miałam podejrzeń) a jak wróciłam i pokazałam papierek - lekki popłoch wśród personelu, szepty , potem wmawianie mi, że nie mogą mi wydać tych bloczków dopóki nie zobaczy ich lekarz z Lublina, który przyjeżdża w każdy poniedziałek i zatwierdza ( ??? ).
Ponieważ był wtorek i według tego, co usłyszałam, musiałabym czekać aż tydzień, nie zgodziłam się.
Dobre pół godziny wykłócałam się z personelem, one zaklinały się że nie wydadzą,bo nie moga, ja że mam prawo ,co to za pomysły z tym lekarzem, itp.
W końcu stanęło na tym, że dostanę bloczki jutro. OK.
Nie wiem, co było przyczyną, mogę sobie gdybać, ale ludzie - to tylko ludzie.

Mam nadzieję, że u Ciebie wynik ostateczny okaże się dobry i nigdy więcej nie będziesz musiał tu zaglądać . :)
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #20  Wysłany: 2016-04-13, 07:27  


Witam.
No i mam kolejny wynik potwierdzający niestety czerniaka..

Melanoma malignum typus Nodulare (MN)

Breslov :4,2mm

Clark: V

Aktywność mitotyczna: 25/1mmkw

Owrzodzenie:Obecne

:cry: Jestem załamany jutro mam wizyte u lekarza nawet nie wiem o co zapytać .
Węzeł chłonny w pachwinie powiększony jest nadal od kilku tyg niebolesny minimalnie przesuwalny względem podłoża Blizna dość pogrubiała i lekko zaciemniała do tego te dziwne bóle w kosci ramiennej od kilku dobrych tygodni ,mam już czarne wizje odkąd mam ten wynik coraz bardziej wsłuchuje się w swój organizm i zauważam to coraz nowsze nieprawidłowości podpada to już pod hipochondrię.. Powiedzcie mi proszę o co mam zapytać lekarza i o jakie sierowania ewentualnie poprosić :cry:
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #21  Wysłany: 2016-04-13, 08:09  


Witaj
Niestety dużo nie pomogę ktoś bardziej" doświadczony "tutaj tobie doradzi.
Dobrze ,ze byłes taki dociekliwy i drążyłeś temat .
Z tego co pewnie już tu przeczytałeś to najlepszym specjalistą jest prof. Rutkowski.
Kontakt znajdziesz na forum.
Trzymam za ciebie kciuki .
Pozdrawiam :)
D

[ Dodano: 2016-04-13, 08:24 ]
Znalazłam kontakt do Warszawy :)
tel. sekretariat prof. Piotr Rutkowski 22 643 93 75
e-mail;miesaki@coi.waw.pl
rutkowski@coi.waw.pl

Próbuj napisać ,dzwonić.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #22  Wysłany: 2016-04-13, 08:25  


ccc11,
Na Twoim miejscu zrobiłabym SZYBKO usg węzłów pachwinowych i brzucha oraz rtg kości ramiennej. Usg prywatnie, bo zanim się doczekasz... Rtg zrób na NFZ (skierowanie od lekarza rodzinnego), na skierowaniu MUSI być napisane: Czerniak, bóle kości ramiennej, podejrzenie przerzutu. Pardon, za brutalne sformułowanie, być może nie ma tam przerzutu, tylko hipochondria ;) ale lekarz radiolog opisujący musi wiedzieć dokładnie, czego ma wypatrywać. Na usg nie potrzeba skierowania, ale musisz powiedzieć ultrasonografiście, ze rozpoznano czerniaka i rozszerzasz diagnostykę w kierunku ewentualnych przerzutów.

Wszystko rób w trybie pilnym, a nawet bardzo pilnym, jednocześnie pisząc do prof. Rutkowskiego (adres masz w poście Albatrosa powyżej) - profesor prawdopodobnie zaprosi Cię na pilną konsultację, dobrze by było, żebyś miał wyniki ze sobą.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #23  Wysłany: 2016-04-13, 13:53  


Najważniejsze, że posłuchałeś intuicji i przebadałeś preparat jeszcze raz, dzięki czemu możesz teraz rozpocząć szybkie leczenie, najlepiej u najlepszych specjalistów, nie ma już miejsca na kolejne błędy
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #24  Wysłany: 2016-04-13, 14:50  


Dziękuję za informacje .
Ból jest na tyle dziwny co jak dla mnie podejrzany nie jest on stały są to napadowe bóle na początku myślałem ,ze to od spania bo ciągle śpię na prawej stronie .
Teraz zastanawiam się co zrobić z pierwszym "patomorfologiem" ,który stwierdził ,że to znamię było łagodne..gdyby nie moja dociekliwość żyłbym w nieświadomości.
Powiedzcie mi proszę o co chodzi z tą mutacją jakiegoś genu wiem tylko tyle ,że to dla osoób z zaawansowanym czerniakiem z przerzutami pomimo ,że nie mam jak na razie stwierdzonych przerzutów to wolałbym mniej więcej znać się na temacie
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #25  Wysłany: 2016-04-13, 15:02  


Z tego samego preparatu oznacza się czy jest mutacja V600 w genie BRAF, na tej podstawie decyduje się jaką terapię zastosować - czy leki z zakresu farmakogenetyki (inhibitory kinazy genu BRAF np. Zelboraf) czy immunoterapię (np. Ipilimumab).
 
Misia1982 


Dołączyła: 03 Lut 2016
Posty: 80
Pomogła: 5 razy

 #26  Wysłany: 2016-04-13, 21:46  


Bardzo mi przykro że diagnoza została potwierdzona. Jeśli jutro masz wizytę Prof. Rutkowski szybko zleci na cito dodatkowe badania, pisałeś wcześniej że miałeś robione TK klatki piersiowej i miednicy , jak wyszły ?
niestety postać masz zaawansowaną , najpierw musisz mieć wykluczenia przerzutów odległych dopiero później wg schematu będziesz miał docięcie blizny i oznaczenie wartownika.
Jeśli terminy na badania będziesz miał odległe to rób prywatnie. W tym stadium nie ma co czekać.
Trzymam kciuki za dalsze badania i daj znać co dalej.
_________________
Misia
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #27  Wysłany: 2016-04-14, 00:08  


" w szczycie płuca lewego niecharakterystyczne mało owalne zacienienie o wym.44/8 mm" j.brzuszna ok. lekarz stwierdził ,że bez potwierdzającego badania w kierunku czerniaka na dzień dzisiejszy dajemy temu "spokój" ,że mam się zgłosić z wynikiem po ponownym przebadaniu materiału.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #28  Wysłany: 2016-04-14, 09:39  


ccc11,
Czy to dr Rutkowski zlecił ponowne przebadanie bloczków?
Czy piszesz o jakimś innym lekarzu? Przecież wizytę masz mieć dzisiaj - to skąd już opinia lekarska na temat dalszego postępowania?
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #29  Wysłany: 2016-04-14, 11:34  


Zaszyły jakieś nieporozumienia więc wyjaśniam ,że nie miałem wizyty u dr.Rutkowskiego a u innego lekarza w swojej miejscowści, pierwsze badanie było zalecone tuż po 2 przebadaniu materiału
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #30  Wysłany: 2016-04-14, 11:38  


Wczoraj napisałeś:
Cytat:
jutro mam wizyte u lekarza

Stąd moje zdziwienie. To jaką wizytę masz dzisiaj?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group