1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podejrzane objawy i prośba o pomoc/wsparcie
Autor Wiadomość
macienty 


Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 27
Pomógł: 2 razy

 #1  Wysłany: 2012-11-04, 20:14  Podejrzane objawy i prośba o pomoc/wsparcie


Witajcie Kochani!

Nie sądziłem, że istnieje w polskim internecie tak wspaniałe miejsce jak to forum, które łączy ludzi, którym towarzyszą wielkie tragedie a jednocześnie są dla siebie olbrzymim wsparciem. Z tego, co poczytałem tu przed rejestracją, widzę, że panuje tu niemal rodzinna atmosfera, stąd dziękuję bardzo ludziom, którzy z anielską troską pochylają się nad dramatami innych.

Postanowiłem napisać na forum prosząc o poradę - naczytałem się sporo o Waszych przypadkach z czerniakiem, jednak mało kto opisuje samą genezę decyzji o wycięciu znamion. Ja posiadam dwa wielkie znamiona na plecach - są ze mną od kiedy pamiętam i nigdy nic w nich się nie zmieniało - rozmiar bez zmian, barwa, kształt, grubość - wszystko kontrolowane i niebudzące podejrzeń. Profilaktycznie nigdy nie ściągam koszulki w upalne dni i przyglądam im się raz na jakiś czas, żeby wyłapać ewentualne niepożądane zmiany.

Jakiś czas temu jednak (mniej więcej od 2-3 dni) czuję specyficzne mrowienie w okolicach jednego znamienia - nie jest to pieczenie, swędzenie - tylko mrowienie. Zamieszczam link do zdjęcia - przedstawia ono znamię, które samo w sobie nie mrowi, rzecz dotyczy tylko okolicy - mrowienie pojawia się jakieś 3-4 cm niżej, lekko w lewo od osi pionowej i ciągnie się paskiem w dół pleców.

Tutaj pojawia się moja serdeczna prośba o poradę - w środę idę do dermatologa (prof. Zygmunt Adamski), w prawdzie w zupełnie innej sprawie, ale zamierzam przy okazji zapytać o co chodzi i poprosić o jak najszybsze wychlastanie tych potencjalnych zabójców :( czy w Waszym, Kochani, przypadku pojawiały się takie przypadłości, czy może być to początek procesu nowotworowego? Jeśli to ma jakieś znaczenie, dodam, iż mam 22 lata i zawsze pilnowałem i pilnuję, żeby znamiona nie były narażone na czynniki im zagrażające.

Zdjęcie


Mam nadzieję, że nie narażę Waszej cierpliwości i usłyszę Wasze opinie.

PS. To forum wycisnęło ze mnie wiele łez i poczucia niesprawiedliwości życiowej, gdy widzi się ludzkie, niezawinione cierpienie w strasznej chorobie i obiecuję, że będę się za Was wszystkich modlił, byście jak najszybciej pozbyli się utrapień.

Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek formę pomocy i życzę miłego wieczoru,

Macienty.
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #2  Wysłany: 2012-11-04, 20:50  


Macienty,

absolutnie nikt tutaj nie zdiagnozuje Cie przez internet.

Najlepiej isc do dermatologa z dermatoskopem, ktory dokladnie obejrzy to znamie.

Pytasz, czy mrowienie moze oznaczac proces nowotworowy?
Otoz mrowienie nie jest oznaka nowotworu - tutaj musza byc przeprowadzone wielokrakie badania, a najwazniejszy jest wynik hist-pat.

Tylko lekarz moze stawiac diagnoze.

Musisz sie uzbroic w cierpliwosc i jak bedziesz miec wynk hist-pat - daj znac.

PS.
Bardzo dobrze, ze kontrolujesz swoje cialo. Oby tak dalej!

Pozdrawiam
 
posreg 


Dołączył: 17 Paź 2012
Posty: 3
Pomógł: 1 raz

 #3  Wysłany: 2012-11-04, 21:09  


macienty, tak jak wyzej napisano, przez internet nikt Ci diagnozy nie wystawi

ale..
ja udajac sie do dermatologa z podobnymi znamionami juz mialem przewertowane cale forum, okreslony stopien zaawansowania choroby, oczywiscie mysli najczarniejsze i tak dalej, okazalo sie ze jedno z nich faktycznie do usuniecia, ale w wynik hist-pat wyszlo czysciutko

lec do dermatologa przede wszystkim nie panikujac, bo ja nerwow zjadlem co niemiara, okazuje sie niepotrzebnie, jesli dermatolog pod dermatoskopem powie ze nie ma sie czego obawiac, to tak zrobic :)

pozdrawiam
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #4  Wysłany: 2012-11-05, 01:02  


Nie jestem specem i nie będę stawiał diagnozy przez internet tak jak inni ale na oko wygląda w porządku ale to na oko i najlepiej jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości to do dermatologa do zbadania i on zadecyduje co dalej :) pozdrawiam i powodzenia

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-11-05, 07:28 ]
"Na oko" diagnoz się raczej nie stawia :)

_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
macienty 


Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 27
Pomógł: 2 razy

 #5  Wysłany: 2012-11-05, 07:45  


Witajcie Kochani!

Ślicznie dziękuję za odpowiedzi, uspokoiłem się trochę :) w środę lecę do dermatologa i podzielę się, cóż usłyszałem :)

życzę miłego dnia! :)
 
888ONA888 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 155
Pomogła: 10 razy

 #6  Wysłany: 2012-11-05, 08:54  


witaj.. mam podobne znamię do Twojego i na ostatnim badaniu u dermatologa jakieś 2 tygodnie temu pani dermatolog uznała je jako jedyne normalne znamię :) reszta nieco odbiega od tzw normy,oczywiście do kontroli.. Jednak jeśli Twoje znamię Cie niepokoi to jak najbardziej wizyta u dermatologa jest dobrym rozwiązaniem.. oczywiście wizyta u dobrego dermatologa.. ja dopiero niedawno takiego znalazłam, podejrzewam że gdyby nie moja babcia to do dziś chodziłabym z tym paskudztwem..

Oczywiście to że Twoje znamię jest podobne do mojego nie znaczy że jest takie same, ale nie stresuj się na zapas.. będzie dobrze :) pozdrawiam..
_________________
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #7  Wysłany: 2012-11-05, 10:42  


Dzień Dobry. Jakiekolwiek wątpliwości odnośnie znamion, może rozwiać badanie lekarza fachowca, który z "gadziną" miał do czynienia. Życie podpowiada, by nie pozostawać tylko przy jednym fachowym spojrzeniu.
Masz bardzo odpowiedzialne podejście do tematu. Wszystko będzie w najlepszym porządku.
Pozdrawiam serdecznie.
obertas
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
posreg 


Dołączył: 17 Paź 2012
Posty: 3
Pomógł: 1 raz

 #8  Wysłany: 2012-11-10, 00:31  


macienty, i jak po srodowej wizyce u dermatologa :) ?
 
macienty 


Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 27
Pomógł: 2 razy

 #9  Wysłany: 2012-11-10, 12:27  


W szpitalu zeszło mi aż do wczoraj :) Znamiona oglądały 3 panie dermatolog (bardzo mocno dziękuję Wam za wszystko, jesteście wspaniałe!) przez dermatoskop i wszystkie zgodnie stwierdziły, że te olbrzymie znamiona nie budzą najmniejszych zastrzeżeń. Dostałem namiary na Centrum Diagnostyki Znamion w Poznaniu (ul. Ogrodowa 10), gdzie ordynuje pan dr Tomasz Fedorowicz, który jest onkologiem specjalizującym się w znamionach właśnie i "jeżeli mocno stresuję się tymi znamionami, powinienem się udać do pana dra i on mi powie czy i co należy z nimi zrobić". Zaleceniem była obserwacja dermatologiczna co 6 miesięcy i ochrona przed promieniowaniem UV. W poniedziałek postaram się skontaktować z w/w doktorem i pochwalę się co dalej :) Dla osób zainteresowanych podaję nr telefonu do p. dra Fedorowicza: 691 755 572.

Pozdrawiam Kochani i życzę miłego dnia :)
Przepraszam, że tak późno się chwalę, ale 3 dni w szpitalu wygenerowały potężną obsuwę organizacyjną, którą staram się nadgonić i dopiero teraz zerknąłem na forum.. :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group