1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
Autor Wiadomość
ania1983 


Dołączyła: 30 Maj 2016
Posty: 16

 #1  Wysłany: 2016-05-30, 12:42  guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)


Witam serdecznie
Moja chrzestna 62 lata jest diagnozowana w kierunku nowotworu płuc .
Właściwie czekamy jeszcze na badanie PET i na wyniki histopatologiczne .

Bardzo proszę o rozjaśnienie nam obrazu choroby.Lekarze mówią ze nie jest dobrze .
Chciałabym zasiągnąć porady czy na prawdę sytuacja jest tak bardzo poważna .
Czy jest możliwość ,że lekarze nie bedą chcieli operować cioci gdyż przechodziła 2 zawały ,wylew i z tego co wiem to spirometria też za dobrze nie wyszła.
Bardzo prosze o wszelkie sugestie .

przesyłam również dokumentacje












[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-05-30, 13:01 ]
Zamieszczając wyniki badań, karty wypisowe ze szpitala itp., proszę usuwać dane lekarzy.

[ Dodano: 2016-05-30, 16:07 ]
Witam ponownie .
Rozmawiałam z szpitalem Banacha i w pobranym materiale z Bronchoskopii nie wykryto komórek nowotworowych.

Może mi powiedzieć w za jakim nowotworem przemawiają obecne wyniki badań ?
Czy jest możliwość ze guzki mogą być łagodne ?

[ Dodano: 2016-05-30, 16:10 ]
apropo bronchoskopii -czekamy jeszcze na wyniki biopsji ,pewnie w niej bedzie zawarta informacja co to za rak itp .

[ Dodano: 2016-05-30, 16:30 ]
I jeszce mam jedno pytanie .W opisie Tomagrafii jest informacja o wciągnietej brodawce i zwiekszeniu tkanki litej .Czy to może sugerować dodatkowo jakies grożne zmiany w piersi ?
Badanie PET mamy zaplanowane na 17.06 ,czy warto jeszcze zrobic teraz mamografie ?


str. 1.jpg
tomografia
Pobierz Plik ściągnięto 2448 raz(y) 110,35 KB

str. 2.jpg
tomografia
Pobierz Plik ściągnięto 2404 raz(y) 109,27 KB

zdj1.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2599 raz(y) 518,53 KB

zdj 3.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2488 raz(y) 793,52 KB

zdj4.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2459 raz(y) 283,18 KB

zdj5.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2282 raz(y) 409,8 KB

zdj6.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2167 raz(y) 662,89 KB

zdj 7.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 352 raz(y) 795,17 KB

zdj8.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 344 raz(y) 838,69 KB

 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2016-05-30, 17:56  


ania1983,

Witam Cie na forum.

Jest rzeczywiście zmiana w płucach. Bez badania histopatologicznego nie da się powiedzieć co to za rodzaj zmiany.

Według badań obrazowych sugerowany jest niestety rak. Obraz TK sugeruje proces rozrostowy -tu (tumor).

ania1983 napisał/a:
Czy jest możliwość ,że lekarze nie bedą chcieli operować cioci gdyż przechodziła 2 zawały ,wylew


Według karty ze szpitala jest mowa o operacji ale na pewno będzie ciocia musiała mieć na to zgodę kardiologa, anestezjologa czy taką operację poważną w znieczuleniu może przejść.

ania1983 napisał/a:
w pobranym materiale z Bronchoskopii nie wykryto komórek nowotworowych.


Niestety zdarza się, że został pobrany zbyt skąpy materiał do badania albo nie trafiono w chore miejsce i wynik bronchoskopii nie pokaże stanu właściwego, robi się ponowne pobranie jeśli wszystko sugeruje raka.

ania1983 napisał/a:
Może mi powiedzieć w za jakim nowotworem przemawiają obecne wyniki badań ?
Czy jest możliwość ze guzki mogą być łagodne ?


Bez wyniku hist.pat nie ma co gdybać. Raczej nie przemawia to za łagodną zmianą.

ania1983 napisał/a:
jakies grożne zmiany w piersi ?


Jest zmiana w piersi i według radiologa jest sugestia żeby zrobić mamografię.

PET już niebawem, możecie poczekać z mamografią, żeby uniknąć kolejnego naświetlana. Ewentualnie jak obraz z PET -a będzie mało jasny można zrobić wtedy mamografię, może nawet będzie to konieczne. Na razie również nie wiadomo co to za zmiana w piersi.

pozdrawiam.
 
ania1983 


Dołączyła: 30 Maj 2016
Posty: 16

 #3  Wysłany: 2016-05-30, 21:00  


Dziękuję serdecznie za odpowiedż

Wiem że to rak .Ale jeżeli chcą operować to musi być jakiś niedrobnokomórkowy prawda?
Bo jak by był drobnokomórkowy to wtedy rzadko się operuje .

Pociesza mnie fakt na chwilę obecną oczywiście ze nie ma widocznych przerzutów i zajętych węzłów .Modlę się aby w PET też nic innego nie świeciło .

Mam też pytanie odnośnie tej zmiany w piersi ,czy jest możliwość żeby guzki w płucu miały charakter przerzutowy np .od raka piersi ?

Ale to chyba radiolodzy są w stanie to ocenić na podstawie obrazu w Tomagrafii prawda?
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #4  Wysłany: 2016-05-30, 21:08  


Cytat:
Wiem że to rak .

Tego jeszcze nie wiadomo, wygląda to na zmianę złośliwą. Ale czy to rak czy jakiś inny nowotwór to okaże się po pobraniu materiału diagnostycznego i ostatecznym wyniku histpat.
 
ania1983 


Dołączyła: 30 Maj 2016
Posty: 16

 #5  Wysłany: 2016-05-30, 22:40  


Wynik hist-pat będę miała dopiero po badaniu PET.Pani dr prowadząca powiedziała ze wynik trafi bezpośrednio do niej i ona wszystko wyjaśni i omówi razem z wynikami PET .Po czym konsultuje to jeszcze Prof -nie wiem czy moge podawac nazwisko iwówczas oczywiście zakładam najbardziej optymistyczny scenariusz będzie operacja na Płockiej w szpitalu .
Ciocia 1.06 ma mieć echo serca i konsultacje kardiologa .
Tak się zastanawiam nad prywatną wizytą u tego Profesora czy może poczekać już na konsultacje w szpitalu.?
Przeraża mnie też odległy termin PET 3 tygodnie ponad i to na CITO
To czekanie jest najgorsze a nie wiadomo czy ten skorupiak w tym czasie sie nie rozmnaza
 
ania1983 


Dołączyła: 30 Maj 2016
Posty: 16

 #6  Wysłany: 2016-05-31, 23:44  


Dobry wieczór.Nie mogę spać .Ciągle siedzi mi w głowie ciocia i jej chorobą
Pocieszam się tym, że jeszcze nie jest tak źle gdyż te guzki są małe .Tomografia nie wykazała innych zmian np.powiekszonych węzłów czy płynu w płucach .
Najważniejsze jest to że chcą operować a to oznacza radykalne leczenie .

Jutro ciocia ma echo serca .Za tydzień konsultacje kardiologiczną.
Liczę na to że nie bedzie żadnych przeciwwskazań i serducho się ma dobrze.
W środę mammografia .Zmotywowalam ciocie aby w czasie oczekiwania na PET zdiagnozować ta zmiane zauważoną w tomografi .Mam nadzieje ze tutaj bedzie wszystko dobrze.
Ciasteczka moja ma bardzo czerwone spody dłoni i te spody zaczęły teraz bardzo piec.
Lekarz w szpitalu powiedział że te czerwone dłonie plus jakby łuszczyca się skóra i bardzo sucha były i są oczywiście objawem raka.
Czy może tak być ?
Jestem taka bezsilna .Chciałabym już działać a trzeba czekać i to czekanie mnie dobija .
 
ania1983 


Dołączyła: 30 Maj 2016
Posty: 16

 #7  Wysłany: 2016-06-02, 13:28  


Witam serdecznie .Ciocia była dzisiaj na mammografii i Pani radiolog na razie bez opisu -on dopiero za tydzień -powiedziała cioci że nie widzi nic niepokojącego .
Cieszymy sie bardzo .
Wczoraj kardiolog robiący echo serca powiedział tylko że wyszło średnio .Tak mnie to denerwuje ,gdyz mógł już nic nie mówic .Echo było prywatnie i jak nie dokupisz dodatkowo konsultacji kardiologa to Ci nic nie mówią .
Ciocię bardzo pieką dłonie i na łokciach sucha skóra
Bardzo prosze o rade gdzie mozna do jakiego lekarza pójsc aby jakos temu zaradzić .
Ciocia sie bardzo boi ,mówi że inaczej już teraz myśli i żałuje ze zrobiła te badania bo mogłaby sobie żyć i żyć .
Bardzo prosze o informację czy na badanie PET trzeba sie jakoś specjhalnie przygotować bo ciocia wie tylko tyle że ma je za 2 tygodnie .

Jeszcze nie ma hist-patu .Mam tutaj pytanie czy jak jestem upoważniona do wszelkiego kontaktu medycznego w sprawie cioci to mogę osobiście dowiadywać sie o te wyniki ?
Bo jak pisałam wcześniej to wiem od lekarki prowadzacej ze trafi on do jej rak i potem cala konsultacja razem z wynikiem Peta bedzie .
[/i]
 
Spinqa84 


Dołączyła: 07 Mar 2016
Posty: 79
Skąd: Kraków
Pomogła: 7 razy

 #8  Wysłany: 2016-06-02, 15:47  


Pytasz o przygotowanie do CT PET - dziwne, że nikt nie podał Wam żadnych zaleceń... Pamiętam tylko tyle, że nie można było przed badaniem pić kawy/herbaty, soków i napojów gazowanych, żuć gumy, a rano Tato pojechał na badanie na czczo. Myślę, że najlepiej zadzwonić do pracowni i zapytać, tam podadzą "komplet" wszystkich wymagań ;)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #9  Wysłany: 2016-06-02, 18:14  


ania1983 napisał/a:
Mam tutaj pytanie czy jak jestem upoważniona do wszelkiego kontaktu medycznego w sprawie cioci to mogę osobiście dowiadywać sie o te wyniki ?


Jeżeli ciocia upoważniła Ciebie jako osobę do przekazywania wszelkich informacji to powinnaś nie mieć żadnych problemów.

ania1983 napisał/a:
......echo serca powiedział tylko że wyszło średnio .Tak mnie to denerwuje ,gdyz mógł już nic nie mówic .


No wiesz, po to idzie się do lekarza, żeby poznać prawdę, chyba nie chciałabyś, żeby lekarz kłamał.
Ciocia jest po 2 zawałach, to raczej normalne, że serce jest w jakimś stopniu uszkodzone, jego wydolność też jest osłabiona i można było się z tym liczyć, że po takich przejściach wynik Echa serca wyjdzie średnio w porównaniu do osób, które nigdy zawału nie miały.

ania1983 napisał/a:
Ciocię bardzo pieką dłonie i na łokciach sucha skóra
Bardzo prosze o rade gdzie mozna do jakiego lekarza pójsc aby jakos temu zaradzić .


Np. dermatologa.
ania1983 napisał/a:
Bardzo prosze o informację czy na badanie PET trzeba sie jakoś specjhalnie przygotować


Jeśli ciocia nie dostała jakiś wytycznych co do badania, to możecie zadzwonić w miejsce, w którym ciocia ma badanie i dopytajcie się, jak przygotować się do badania, poczytaj google, tam jest wiele info. o tym badaniu.

pozdrawiam.
 
ania1983 


Dołączyła: 30 Maj 2016
Posty: 16

 #10  Wysłany: 2016-06-29, 14:03  


Witam .
Wynik histopatologiczny (nie mam niestety fizycznie )brak obecności komórek nowotworowych i charakter łagodny .
Wynik PET-CT -WNIOSEK :wzmozony matabolizm guzka w prawym plucu -do weryfikacji mikroskopowej ,drugi guzek o charakterze pozapalnym .
Nie ma nigdzie powiększonych węzłow chlonnych ,przerzutów ,stan zapalny w żołądku i pojedyncze guzki zwapniałe w tarczycy -do diagnostyki pod kątem USG
Tyle zdołałam zapamiętać z tego co mi przeczytała ciocia .
Wkleje wynik wieczorem ,bede miala do wglądu .

Czy jest możliwość że ten guzek w płucu jest nowotworem niezłośliwym ?Pet wyklucza aby drugi guzek zauważony w Tomografii był guzkie podejrzanym gdyż jest na pisane charakter zapalny .
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #11  Wysłany: 2016-06-29, 18:42  


ania1983,

Poczekamy na wyniki, wklej je proszę (tylko usuń dane lekarzy). Może wtedy coś więcej napiszemy. Teraz mogę tylko napisać, że jeśli guzek jest opisany jako zapalny to nie jest to nic złego ani podejrzanego.

Co do drugiego guzka, jak piszesz napisano, że zmiana łagodna. Wklej wynik hist.pat. Trudno powiedzieć czy tak rzeczywiście jest czy materiał do badań został tak pobrany, że nie trafiono w zmienione chorobowo miejsce bo tak też się zdarza. Nie chcę absolutnie upierać się przy raku wolałabym, żeby diagnoza - zmiana łagodna była tą właściwą ale czy tak jest trudno powiedzieć.

Zobaczymy co na wynik PET i hist.pat powie lekarz.

Czekamy na wyniki, może coś więcej rozjaśnią sprawę.

pozdrawiam
 
ania1983 


Dołączyła: 30 Maj 2016
Posty: 16

 #12  Wysłany: 2016-07-04, 20:24  


Witam ponownie.Wstawiam wyniki PET-CT
Na piszcie co o nich sądzicie. Proszę.
Ciocia 11.07 zostanie przyjęta do szpitala i operacja ja czeka. Lekarz mówi ze trzeba działać szybko




1467656553888.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1537 raz(y) 437,56 KB

1467656706619.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1463 raz(y) 561,61 KB

 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #13  Wysłany: 2016-07-04, 22:14  


ania1983,

To co we wnioskach jest najistotniejsze, czyli podejrzany jest guzek w segmencie 3 płuca lewego, budzi podejrzenie. Trzeba pobrać materiał z tego guzka i znowu zrobić badanie hist.pat. Pozostałe guzki w płucach na tą chwilę wyglądają jako pozapalne ale trzeba je obserwować.

To tyle można wyczytać z PET-a.

pozdrawiam
 
Marcin J 


Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 665
Skąd: Trojmiasto
Pomógł: 91 razy

 #14  Wysłany: 2016-07-05, 09:03  


Lekarz ma racje, trzeba dzialac szybko.

Nie ma zadnych przerzutow dlatego tez nalezy jaknajszybciej pobrac kolejny material do badania mikroskopowego, badz usunac guz w calosci wraz z czescia tkanek zdrowych i wyslac do badania.

Radykalne chirurgiczne leczenie jest najbardziej skutecznym leczeniem raka.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
NDRP, Tesc walczyl 4 miesiace i 1 dzien. Na zawsze w naszych sercach.
 
ania1983 


Dołączyła: 30 Maj 2016
Posty: 16

 #15  Wysłany: 2016-07-07, 13:49  


Witam i dziękuję za odpowiedz.
Pocieszam się faktem ze nie ma przerzutów i lekarze chcą ciocię operować .W poniedziałek jedziemy do szpitala na Płocką
Lekarz wspominał i tym ,że raczej bedą chcieli usunąć płat płuca z guzem i wówczas tego guza wezma do badania i bedzie wiadomo co to za gad .

W Bronchoskopii caly pobrany materiał-bez cech nowotworu złośliwego .

Czy taka operacja jest bardzo niebezpieczna ?Czy dochodzi się do pełnejh sprawności po zabiegu -jaki okres ?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group