1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza wizyta w Centrum onkologii w Warszawie
Autor Wiadomość
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #31  Wysłany: 2013-01-29, 12:59  


Dziękuje bardzo. Jeszcze się spytam jak będą do mnie dzwonić ze szpitala. :)
 
Gati 


Dołączyła: 14 Kwi 2013
Posty: 1

 #32  Wysłany: 2013-04-14, 18:01  


Cześć,
Przede mną pierwsza wizyta w CO i oczywiście same znaki zapytania.
Dostałam skierowanie do poradni chirurgii onkologicznej. Wizytę mam 16. 04
wiem tylko, że mam być rano i kierować się do rejestracji pierwszorazowej, wejście E.
Poza skierowaniem mam wyniki RTG i rezonansu magnetycznego.
Chciałabym wiedzieć jak dokładnie wygląda proces rejestracji czyli co, gdzie, jak.. i jak wygląda pierwsza wizyta, czego mogę się spodziewać, czy będę miała przeprowadzane jakieś badania czy będzie to może "wizyta rozpoznawcza". jestem świeżakiem w tym temacie i chciałabym zebrać jak najwięcej cennych informacji.

Pozdrawiam
 
ElToroBlanco 


Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: B-B
Pomógł: 1 raz

 #33  Wysłany: 2013-04-19, 11:49  


Witam wszystkich,
przede mną także pierwsza wizyta w poniedziałek u prof.P. Rutkowskiego. Mam nadzieję, że pójdzie wszystko sprawnie ii gładko, oczywiście podzielę się spostrzeżeniami :)
_________________
Biały Byk
leiomyosarcoma G3
 
 
ulamak 


Dołączyła: 24 Kwi 2013
Posty: 2

 #34  Wysłany: 2013-04-24, 12:31  


i jak było? Wszystko ok?
 
ElToroBlanco 


Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: B-B
Pomógł: 1 raz

 #35  Wysłany: 2013-04-24, 14:48  


Witam,
moja pierwsza wizyta przebiegła dość sprawnie, ale dzięki odpowiedniemu przygotowaniu. Kolejno: wejście "E", wzięcie numerka, rejestracja dla pierwszorazowych wizyt - pokój 21, a potem konieczna cierpliwość przy gabinecie nr.30 Ja przyjechałem ok.10-tej, przy rejestracji stałem 40 minut, a przy gabinecie kilka godzin, ale wiedziałem co mnie czeka. Sama wizyta dzięki przygotowanej dla mnie dokumentacji przez mojego lekarza ( skierowanie, diagnoza, wyniki TK, biopsji , wycinki i inne ) trwała krótko, ale była wielce efektywna. W razie pytań służe pomocą, jutro jadę znowu na pierwszą "chemię" :)
_________________
Biały Byk
leiomyosarcoma G3
 
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #36  Wysłany: 2015-05-02, 07:11  


Ja pierwszą wizytę mam za sobą 28 kwietnia. Lekarza, do którego byłam umówiona, nie było. Zastępował go inny. Z wyników miałam rtg i rezonans stopy . Mam guza na stopie. Lekarz przeczytał tylko opis rezonansu i rtg. Badań na płytach nawet nie oglądał. Wziął ode mnie te płyty z badaniami i wyznaczył termin następnej wizyty na 12 maja . Boję się, że jeśli będą mnie tak odsyłać to może być za późno. Czy to jest może normalne przy pierwszej wizycie Wpisano mi termin i godzinę wizyty w kontrolkę? Czy mam dodatkowo rejestrowac sie w rejestracji. Teraz będę jechała autobusem i mam pytanie czy lepiej jechać z dworca wschodniego czy zachodniego. Na centralny autobus nie jedzie. I moźe ktos wie ile mniej więcej zapłacę za taksówkę z dworca wschodniego na Roentgena? Wizytę mam na 11 w Warszawie będę ok godz. 10 nie chciałabym się spóźnic
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #37  Wysłany: 2015-05-02, 10:17  


nadzieja_27 napisał/a:
Teraz będę jechała autobusem i mam pytanie czy lepiej jechać z dworca wschodniego czy zachodniego.

Wydaje mi się, że z Zachodniego. Z Zachodniego do CO jedzie autobus 136 z przystanku Rondo Zesłańców Syberyjskich, który jest przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920. I tak jedzie ok. 1 godz. (korki).
Taksówka z Zachodniego do CO ok. 50 pln.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #38  Wysłany: 2015-05-02, 11:02  


Dziękuję. Pojadę taksówką z zachodniego i mam nadzieję że tym razem będzie lekarz i czegoś się dowiem bo w takiej niewiedzy nie daje się funkcjonować normalnie
 
Mil1990 


Dołączyła: 06 Sie 2014
Posty: 23
Skąd: Mazowieckie

 #39  Wysłany: 2015-05-02, 12:02  


Cytat:
Teraz będę jechała autobusem i mam pytanie czy lepiej jechać z dworca wschodniego czy zachodniego


Moja mama zawsze jeździ tak:
1. Wysiadasz na Zachodniej.
2. Idziesz do saaamego końca tunelu, ale nie w stronę poczekalni, tylko w tę drugą.
3. Wychodzisz z tunelu i masz od razu przystanek.
4. Wsiadasz do autobusu jadącego na Metro Politechnika (182 na pewno, a innych nie pamiętam, ale jest ich około 3).
5. Wysiadasz na Metro Politechnika, przechodzisz tylko przez ulicę i masz Metro.
6. Jedziesz na Stokłosy.
7. Wysiadasz i idziesz w stronę Ciszewskiego (w prawo bodajże).
8. Dojdziesz do Centrum Onkologii na piechotę w około 10 minut. Są tabliczki, droga prosta :) Zawsze mijasz dużo ludzi, więc jak mówi słynne porzekadło: "Czubek języka za przewodnika". Razem z mamą tak właśnie szłyśmy za 1 razem :)

Oczywiście możesz jechać również taksówką z Zachodniego, ale gdybyś się zdecydowała na autobusową drogę, to właśnie w ten sposób możesz :) Czas to około 30-40 minut.

Jeśli chodzi o COI, to z pewnością jest to ogromny, specjalistyczny ośrodek, mama sama tam jeździ i poddaje się proponowanemu przez nich leczeniu. Jednak nie mogłybyśmy polegać tylko i wyłącznie na nich, mama chodzi także na konsultacje prywatne, do onkologa, który wszystko tłumaczy, odpowiada na wszystkie pytania, zna jej przypadek, całą historię choroby. Bo w centrum onkologii, przy takim natłoku ludzi, długotrwałe siedzenie w gabinecie nie jest do końca możliwe. Za pierwszym razem nasza wizyta skończyła się podobnie jak Twoja- oczy jak pięciozłotówki, nic nie rozumiemy, zatkało nas i nie wiedziałyśmy, o co pytać. Rach ciach i nie wiadomo kiedy było po wszystkim. Ginekolog, do którego mama poszła wcześniej nie umiał odczytać wyniku hist-pat, w COI też niewiele zrozumiałyśmy. Więc tak naprawdę nie wiedziałyśmy NIC o mamy chorobie. Prywatnie onkolog odpowiedziała na wszystkie pytania, dokładnie rozrysowała wszelkie możliwe działania i opcje leczenia, odczytała słowo po słowie wynik. I tak zaleciła korzystanie z usług COI i bycie pod ich opieką, ale dodatkowo chodzimy też prywatnie.

W COI zalecono, że kolejna wizyta powinna się odbyć za pół roku. Odbyło się badanie, diagnoza: "Nooo... wszystko jest czyste, jest pani wyleczona, wizyta za pół roku". Niestety strach nie pozwala, aby tak długą ilość czasu mama była bez opieki i specjalistycznych konsultacji onkologa. Lepiej chodzić częściej, niż za rzadko i mieć potem wyrzuty sumienia, że coś się zaniedbało. Dlatego nie wyobrażam sobie polegać tylko i wyłącznie na nich. Może inni mają odmienne doświadczenia.
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #40  Wysłany: 2016-01-18, 18:59  


Teraz ja spytam. Zamierzam jechać na Wawelską Centrum Onkologii. Z grubsza wiem gdzie to się znajduje. Dojadę bez problemu. Tylko nie wiem jednego. Gdzie się znajduje wejście ? Nie chce obchodzić całego budynku dookoła w poszukiwaniu wejścia.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group