1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pier(w)si w Polsce - akcja charytatywna
Autor Wiadomość
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #16  Wysłany: 2010-09-09, 00:23  



Komentarze dotyczące akcji
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #17  Wysłany: 2010-09-09, 00:29  


Dodam jeszcze - piękne, młode...i zdrowe. I gdzie tu nawiązanie do 'nie bój się, zbadaj się, lecz się'? Amazonki, czy kobiety po rekonstrukcji piersi bardziej przemawiają (według mnie) w takiej akcji. To jak z kalendarzem (bij-zabij, nie pamiętam nazwy), ale znani faceci (aktorzy/piosenkarze) pozują by zysk ze sprzedaży przekazać na zakup butów dla biednych dzieci - to ma sens, bo znani spowodują iż zyski będą odpowiednie -> nijak zaś to się ma do profilaktyki raka.
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #18  Wysłany: 2010-09-09, 01:29  


Absenteeism
Wlasnie przeczytalam zalinkowany przez Ciebie tekst U"ja"wnic tabu. Zdjecia sa poruszajace i ... piekne. Przez dluzsza chwile siedzialam oniemiala...
A z drugiej strony te laurki wypudrowane jak do Playboya :<:

Fakt, jedno do drugiego ma sie jak piesc do nosa.

DSS, przypomina mi to cos
Bralam udzial w biegu kobiet na 5 km, z ktorego dochod szedl na Amazonki. Panowie prowadzacy byli zenujacy - co chwile seksistowskie uwagi, dowcipy typu blondynka itd., gafa za gafa podczas wywiadow z uczestnizkami powyzej 40. lub amazonkami.
Wielka szkoda - idea byla super, tylko wykonczenie jakies takie byle jakie. Chcialam potem napisac do organizatorow, ze biorac pod uwage adresatow akcji, ich obowiazkiem winno byc staranne dobranie konferansjerow pod wzgledem znajomosci tematu i ogolnej kultury osobistej, a nie tylko ich urody. Zaluje, ze nie napisalam. W tym przypadku paniom sie chcialo. I dobrze. Mam nadzieje, ze po liscie pani nr2, poszlo im niezle w piety. :<:
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
miłka 


Dołączyła: 15 Paź 2009
Posty: 12

 #19  Wysłany: 2010-09-09, 11:56  


a ja jestem za i widzę w tej akcji raczej przekonanie kobiet do profilaktyki, która w Polsce jest bardzo zaniedbana.
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #20  Wysłany: 2010-09-10, 17:29  


Do mnie bardziej przemawia "U'JA'WNIĆ TABU".
Tekst i zdjęcia dodane do niego są przejmujące.

A tych upiększonych foteczek wcale nie skojarzyłam z profilaktyką :<:
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #21  Wysłany: 2010-09-10, 19:31  


Uuuu. Jestem pełna podziwu dla amazonek,które pozowały do kalendarza... Nie jest sztuką dać zrobić sobie zdjęcie kiedy jest się młodym,ślicznym i zdrowym-przy okazji takich zdjęć promując się.
Jest takie powiedzenie-syty nie zrozumie głodnego,tak samo jak zdrowy nie zrozumie chorego. Jest w tym spoooro prawdy.
Nikt bardziej nie dotrze do kobiet po utracie piersi-dla wielu z nich wiąże się to z brzydotą i utratą kobiecości-jak druga kobieta która to przeszła a pomimo wszystko żyje i cieszy się życiem i zapewne smak tego życia jest zupełnie inny. Choroba przewartościowuje człowieka w każdym calu!
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #22  Wysłany: 2010-09-11, 11:06  


Która z WAS jest po mastektomii?Dyskusja 70latek o antykoncepcji :mrgreen:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #23  Wysłany: 2010-09-11, 12:33  


Nie jestem po mastektomii i daj Boże abym nigdy nie była!!!
Potrafię się choć odrobinę wyobrazić co czują te kobiety patrząc na te śliczne pani mające obie piersi. A dlaczego???A dlatego że kiedy widzę roześmiane twarze zdrowych,młodych kobiet to mnie coś w żołądku ściska bo...ja nie potrafię się uśmiechnąć tak ślicznie,bo mam przy uśmiechu paskudnie wykrzywioną twarz,bo moje oko zrobiło się brzydkie i wyłupiaste. I mogę jeszcze mnożyć sporo takich bo ale po co.
Więc jestem w stanie wyobrazić sobie co czuja amazonki widząc plakaty z pięknymi "cycuszkami" na wierzchu.
Kiedy patrzyłam na siebie w lustro po operacji to przeklinałam i Boga i lekarzy,że mnie tak oszpecili. To że żyję zeszło na drugi plan. Najważniejszy był dla mnie mój wygląd. I chyba większość kobiet przywiązuje wagę do tego jak wyglada. I sporo czasu upłynęło zanim zrozumiałam że wygląd to nie wszystko,że najważniejsze jest to,że żyję,że mogę patrzeć jak moje dzieci dorastają ,że być może w niedalekiej przyszłości zostanę babcią.I że jestem przykładem na to,że będąc po takiej operacji mozna prowadzić w miare normalne życie. I że mogę się śmiać nie tylko ustami ale duszą i oczami.
A to że mam krzywą paszczę-trudno. Mądry nie zauważy a głupi pomyśli,że tak ma być :-)
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #24  Wysłany: 2010-09-11, 12:43  


Ja po solarium mam też należycie krzywy ryj.Facetowi łatwiej jedno co mnie wzruszyło to wypowiedzi TEORETYKÓW
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
nika1 


Dołączyła: 12 Paź 2010
Posty: 2

 #25  Wysłany: 2010-10-14, 12:34  popieram akcje Avonu


rzeczywiście akcja ze zdjęciami z pięknymi kobiecymi biustami najpierw wzbudza zachwyt a potem pojawia się myśl o tych kobietach, które też są piękne, ale ... już inaczej ...

Z drugiej strony każda akcja która zwraca uwagę na profilaktyke raka piersi jest cenna, może skłoni jakąś kobiete do troski o zdrowie piersi ...

ja od lat popieram akcje avonu, np. Wielki Marsz Życia- to już w sobotę :-)
Moim zdaniem jest to połączenie troski o zdrowie i miła forma spędzenia sobotniego popołudnia. Polecam szczególnie warsztaty samobadania, bo ze znajomością techniki samobadania u Polek nie jest najlepiej ...

więcej informacji na Fb: http://www.facebook.com/AvonPolska

pozdrawiam!
 
poli 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Maj 2010
Posty: 336
Skąd: Warszawa
Pomogła: 121 razy

 #26  Wysłany: 2010-10-14, 13:24  


Aniaha, pamiętam tych kretynów z estrady. Masz jeszcze czas napisac przed kolejna edycją biegu, ja się podpiszę :)

[ Dodano: 2010-10-14, 13:54 ]
P.S. Ja napisałam wcześniej, że dobrze iż takie akcje są, nie zwracając uwagi na formę i swój gust.
Bo prawdę mówiąc mi się te zdjęcia nie podobają i tak samo te z 2 kalendarza. Estetyka ani jednych ani drugich do mnie osobiście nie przemawia, czy to jednak wpływa na samą zasadność wydawania tych kalendarzy? Chyba nie.
Ja mam taki gust, jaki mam, więc kupię prędzej taki kalendarz: http://www.lodzkaliska.pl.../swietlika.html , ktoś inny kupi ładne cycki, a jeszcze ktoś zdjęcia a'la lata 80-te.

Natomiast nie pomyślałam wcześniej o tym jak odbierają takie photoshopowe piękności prawdziwe amazonki... :|
_________________
http://antyrak.yashicachica.vot.pl
 
ewcia20066 


Dołączyła: 08 Paź 2010
Posty: 35
Pomogła: 9 razy

 #27  Wysłany: 2010-10-14, 15:00  


:) Witam !

jerzozwiesz@amorki.pl napisał/a:
Która z WAS jest po mastektomii?Dyskusja 70latek o antykoncepcji
...


Jestem na Forum"nowa".Jestem Amazonką.Mam 56 lat i trochę masy ciała.
Uwierzcie mi proszę,że gdybym była młodsza i zgrabniejsza pozowałabym do fotek umieszczonych potem w kalendarzu.
Bo właśnie w ten sposób my Amazonki możemy udowodnić całemu światu,ze jesteśmy pomimo okaleczenia nadal kobiece.
Ze zabrakło nam tylko tego co było chore i złe.Ale nadal dbamy o siebie żeby być ładnymi,żeby podobać się naszym partnerom ...być jak dawniej postrzeganymi...nie z perspektywy braku piersi.
A jak czują sie okaleczeni przez amputację konczyn...czy tez stronią od ludzi,ukrywają przed światem.
Co odważniejsi i silni...biorą udział w olimpiadach,różnych innych znaczacych imprezach.Chcą być widziani i docenieni...nie z powodu kalectwa...ale po prostu bo wybrali taki styl życia.
I czerpią z niego,nieraz pełnymi garściami. Dlatego każda z Amazonek nie powinna się ukrywać...nawet eksponując swoją nagość.
Bo w chwili gdy jest ubrana nie ma dużego napisu na czole"to mnie los skrzywdził"...

Pozdrawiam ciepło i serdecznie! ::thnx::
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group