1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
PET - przerzut czerniaka do kości?
Autor Wiadomość
balbina 


Dołączyła: 30 Sie 2011
Posty: 6
Skąd: Gorzów Wlkp.

 #1  Wysłany: 2015-05-25, 15:02  PET - przerzut czerniaka do kości?


Witam Was ponownie. Nie pisałam nic do tej pory, ponieważ w zasadzie prawie wszystko było u mnie ok, "jedynie" wycinając kolejne pieprzyki trafiły się wśród nich 2 kolejne czerniaki, marginesy powiększone w granicach zdrowej tkanki. Jednak ja nie o tym.
Miałam robione PET prawie 4 tygodnie temu, wynik jest niepokojący. Oczywiście byłam już z nim u mojego lekarza (teraz moim prowadzącym jest dr Nagay) i skierował mnie na wycięcie głowy kości strzałkowej, wg niego na 99% to przerzut czerniaka. Poniżej przedstawiam opis badania PET, pomijam to, co jest ok:

"głowa i szyja: symetryczne pobudzenie pierścienia Waldeyera do SUV=4,90, poza tym ukła chłonny szyi bez pobudzeń metabolicznych.
klatka piersiowa: obraz PET miąższu płuc i wnęk w normie, w segmencie 1+2 lewym śródmąższowy guzek 6mm SUV=0,61- metabolicznie łagodny, do oberwacji
kończyny: w końcu bliższym prawej kości strzałkowej śródkostne ognisko zaburzonej architektury kostnej wykazujące miernie wzmożone pobudzenie do SUV=1,67, poza tym obraz PET w normie.
Wnioski: Niejasne ognisko pobudzonej utylizacji glukozy w końcu bliższym prawej strzałki do wyjaśnienia, poza tym brak metabolicznych cech aktywnego procesu nowotworowego."

Bardzo proszę o Waszą ocenę wyniku. Na zdjęciu faktycznie jakaś plamka jest żółtego koloru, a pozostała część czerwona.

Pozdrawiam
 
OptymistycznaLenka88 


Dołączyła: 18 Maj 2013
Posty: 168
Skąd: Łódź
Pomogła: 30 razy

 #2  Wysłany: 2015-05-25, 15:21  


Bardzo mi przykro, że otrzymałaś taki wynik. Niestety nie potrafie ci pomóc w kwestii interpretacji, ale mam pytanie. Czy przed otrzymaniem takiego wyniku odczuwałaś jakiś ból w tej nodze czy czułaś, że coś może być nie tak? Sama zastanawiam się czy przerzutom innym niż podskórnym czy tym na skórze towarzyszą jakieś dolegliwości.
 
balbina 


Dołączyła: 30 Sie 2011
Posty: 6
Skąd: Gorzów Wlkp.

 #3  Wysłany: 2015-05-25, 15:28  


Nie, nic mnie nie boli. Nawet jak lekarz ściskał mi nogę i pukał, nie czułam żadnego bólu. Ale gdzieś czytałam, że przerzuty do kości nie zawsze bolą...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group