1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak odrastają włosy po chemioterapii i radioterapii?
Autor Wiadomość
ardianekkk 


Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 33
Pomógł: 1 raz

 #1  Wysłany: 2015-08-24, 18:39  Jak odrastają włosy po chemioterapii i radioterapii?


Witam,
Mam pytanie na temat straty włosów, a potem ich odzyskaniu przy okazji chemioterapii i radioterapii.

W kwietniu tego roku przyjąłem dwa cykle MTX+Arac. W czasie przyjmowania drugiego wlewu (3 tygodnie po pierwszym) zacząłem tracić włosy. Najpierw była to broda (znacznie się przerzedziła, wcześniej miałem zarost 3-5mm), później włosy łonowe, następnie włosy na głowie (ale przerzedziły się w 50 procentach).

Taki stan utrzymywał się do czerwca, kiedy to miałem 25 naświetlań tyłu głowy. Wówczas to wyleciała mi cała reszta włosów z głowy (choć nie miałem żadnego oparzenia, a skóra głowy jest gładka).

Kilka tygodni temu włosy zaczęły odrastać w takiej samej kolejności, jak zaczęły wypadać. Jeszcze w czasie radioterapii odrosła mi broda (jest znacznie gęstsza), około dwa tygodnie temu odrosły włosy łonowe. Kiedy zacząłem wyglądać włosów na głowie (pojawił się mały meszek, który właściwie od 3 tygodni nie ruszył się nawet milimetr), dwa dni temu zaczęły wypadać mi.. brwi i rzęsy. Czy to możliwe tyle czasu po chemii? Czy włosy odrastają wg schematu i kolejności w jakiej wypadały? Czy można im jakoś pomóc (czesanie, jakieś specyfiki, itp). Nie ukrywam, że chciałbym zacząć szukać pracy, ale "rakowy" wygląd trochę mi w tym przeszkadza...
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #2  Wysłany: 2015-08-25, 08:56  


"Meszek" nie wygląda najlepiej... Dlatego warto zgolić. Brwi odrosną szybko - u mnie też wypadały ostatnie. W miejscu naświetlanym mogą nie odrosnąć, lub tak jak u mnie - odrosły zupełnie przezroczyste (nawet nie siwe).
Po prostu - zanim nie zaczną odrastać na całej głowie, warto się golić "na okrągło", żeby nie straszyć nikogo swoim wyglądem, a przede wszystkim - żeby siebie nie stresować.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group