1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz piersi
Autor Wiadomość
ja1984 


Dołączyła: 25 Maj 2016
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2016-05-25, 09:19  Guz piersi


Witam serdecznie
wczoraj odebrałam wyniki biopsji gruboigłowej.
rozpoznanie kliniczne:tu
materiał:HP pierś kobieca lewa, kwadrat zewnętrzny górny
wynik końcowy:fragmenty utkania gruczołu piersiowego z niewielkimi naciekami zapalnymi. (M-40000 T-04034)
Czy ktoś mi może wyjaśnić co to oznacza?
Z góry dziękuję!
_________________
ja
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2016-05-25, 14:05  


To znaczy że nie znaleziono komórek nowotworowych, a wygląd innych komórek świadczy o stanie zapalnym. Byłabym ostrożna z takim wynikiem. Nie przepisałaś całego wyniku, nie podałaś obrazu klinicznego więc nie można jednoznacznie stwierdzić że wszystko ok i spokój. Lekarz na podstawie obrazu klinicznego i innych badań zdecyduje czy powtarzać biopsję czy też poprzestać na obserwacji.
_________________
sprzątnięta
 
ja1984 


Dołączyła: 25 Maj 2016
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2016-05-27, 05:54  


Dziękuję za odpowiedz. Bylam u lekarza. Otrzymalam krotka odp. ze zmiana lagodna do obserwacji, usg za pół roku. Ale mnie to nie daje spokoju. Duzo czytalam, ze najlepiej to usunac.
_________________
ja
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #4  Wysłany: 2016-05-27, 08:41  


Duży ten guz,wyczuwalny? Biopsja była pod kontrolą usg? Lekarzom nie należy za bardzo popuszczać, bo co to znaczy zmiana łagodna? Skąd on o tym wie? W biopsji nie znaleziono niczego co pozwoliłoby stwierdzić jaka to zmiana. W takim wypadku ważny jest tzw "obraz kliniczny" i na podstawie tego lekarz decyduje czy można poczekać. Za mało napisałaś i za mało szczegółów żeby coś konkretnego powiedzieć. Jak Cię stać to idź ze wszystkimi wynikami prywatnie do innego lekarza i wtedy poproś żeby Ci wszystko dokładnie wytłumaczył. Ale ja osobiście nalegałabym na powtórzenie biopsji pod kontrolą usg (może u innego lekarza).
_________________
sprzątnięta
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #5  Wysłany: 2016-05-27, 08:53  Witaj JA


Lepiej usuń tą zmianę od razu, ja miałam w 2003 / 4 r podobna sytuacje, mammografia wykazała guza ok 1cm/7mm, miałam robiona biopsje cienkoigłowa i tez wyszła zmiana łagodna, lek. ginekolog-onkolog radził abym usunęła to od razu by być pewnym ze nic nie będzie, ale ja nie posłuchałam, a w 2008r wyszedł rak piersi przewodowy dł 2.2mm i pirs usunięta mam
JAK BYM POSŁUCHAŁA TO TEGO B Y NIE BYŁO !!!
_________________
anna
 
ja1984 


Dołączyła: 25 Maj 2016
Posty: 4

 #6  Wysłany: 2016-05-27, 13:54  


Jesli chodzi o wynik to napisama wszystko. Mialam robiona biopsje gruboiglowa pod kontrola usg. Niczeg woecej tu nie ma pprocz tego co napisalam wcześniej. Chybaze opis makrpskopowy:dwa waleczki tkankoee dl.0.7 i 1.5 cm.
_________________
ja
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #7  Wysłany: 2016-05-27, 17:43  


Powtórzę: W wyniku biopsji nie ma niczego co pozwoliłoby ustalić charakter zmiany, a jakieś podejrzenia były skoro skierowano Cię na biopsję i te podejrzenia nie zostały rozwiane. Co było w innych badaniach? Czy ten guz jest duży?

W prawidłowo opisanym wyniku powinno być napisane że w obrazie usg uwidoczniono igłę w zmianie i często radiolodzy dokumentują to zdjęciem bo tu żartów nie ma i wszystko musi być do odtworzenia w razie potrzeby.
_________________
sprzątnięta
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #8  Wysłany: 2016-05-27, 19:17  do JA 1984


Wejdź w moj opis przypadku, ja mam tam opisany wynik z biopsji gruboiglowej i zobacz co powinno byc, spisz czego nie masz u siebie i zapytaj lek. histopatologa u siebie o te brakujace oznaczenia - okreslenia

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-05-27, 21:43 ]
Tutaj znajduje się wątek anna53
http://www.forum-onkologi...-chl-vt1409.htm


_________________
anna
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #9  Wysłany: 2016-05-28, 07:53  


Anna, u Ciebie wykryto raka i dlatego zrobiono oznaczania receptorów. W przypadku ja1984 nie znaleziono komórek nowotworu i nic z tego co u Ciebie jak na razie nie może być zrobione.
_________________
sprzątnięta
 
ja1984 


Dołączyła: 25 Maj 2016
Posty: 4

 #10  Wysłany: 2016-06-03, 14:23  


Jestem po operacji. Dzis wycieli mo to świństwo. Boli ale jakos sobie radze. Guz byl podobno bardzo duzy
Lelsrz nie chcial mi powiedziec jak bardzo. Ale powiedzial ze wyciecie go bylo koniecznoscia. Teraz czekam na kolejne wyniki.
_________________
ja
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group