1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Off top quiz-finanse służby zdrowia.
Autor Wiadomość
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #1  Wysłany: 2010-05-15, 09:39  Off top quiz-finanse służby zdrowia.


W zeszłym roku zachorował mój pies.Wylądował w renomowanej stołecznej klinice-rzadko który szpital tak wygląda.Wstępna diagnoza płyn w opłucnej.EKG echo serca USG utrudnione Furosemid Srodki nasercowe.Na drugi dzień punkcja-znieczulenie tlen pełny monitoring pracy serca w trakcie rentgen płuc 2 płaszczyzny.3osoby pracują intensywnie godzinę.Spuszczają wreszcie 1,5litra czegoś co z wyglądu nawet mi się nie podoba.Werdykt potrzebny histpat płynu.W Polsce czeka się na to miesiąc.Lekarz załatwia prosto-wysyła przesyłką do Niemiec tam badają i wynik za 72h nawet niecałe.Zabieram psa ma wenflon Furosemid na drogę Encorton na poprawienie humoru środki nasercowe i wspomagające oddychanie.Doktor N jest specjalistą znanym w Europie.Jest również centuś-końcówka rachunku 2PLN.Musiałem znależć Teraz ile to kosztowało????Czekam na odpowiedzi.

[ Dodano: 2010-05-15, 11:01 ]
Nikomu nie chce się wpisać kwoty?TO napiszę 672PLN.Niech mi nikt nie mówi że służba zdrowia jest niedofinansowana.Gdzie ta kasa znika mogę się tylko domyślać :shock:

[ Dodano: 2010-05-15, 11:11 ]
To jest taka perska bajka.Szach dostał w prezencie lwa.Wyznaczył nadzorcę odpowiednią ilość mięsa ale lew nie miał wagi.Ktoś doniósł że lew jest okradany.W nagrodę został nadzorcą nadzorcy.Niestety lew musiał przejść na ściślejszą dietę.Znów ktoś o tym doniósł i w nagrodę został nadzorcą nad nadzorcami.Lew się zbuntował i zdechł z głodu :uuu:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2010-05-15, 12:52  


Moje koty też nie narzekają, nie czekają, każdy stara się je uspokoić no i kuracja musi być do zaakceptowania - żadne połykanie tabletek przecież można się udławić. Opieka paliatywna 24 godz. A koszty do przeżycia.
Mnie się wydaje, że koszty w służbie zdrowia generuje nie nadzór, ale nieodpowiedni nadzór i jakieś takie dziwne podejście NFZ że płaci się mało za dużą ilość usług. Przychodni czy szpitalowi się opłaca jeżeli pacjent na pierwszej wizycie dostaje skierowanie na 1 badanie, na następnej 2 badanie itp skierowanie na szereg badań przy pierwszej wizycie jest absolutnie nieopłacalne i zdarza się rzadko, mnie raz wręcz u ortopedy powiedziano, że na TK trzeba sobie zasłużyć, może przy czwartej wizycie i po odbyciu fizykoterapii. Pacjenci chodzą, częściej niż to konieczne, koszty rosną, a NFZ płaci. Do tego dochodzi strata czasu przez pacjentów, nie tylko w onkologii czas się liczy. Jak przerwać ten błędny krąg?
_________________
sprzątnięta
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #3  Wysłany: 2010-05-15, 13:36  


To wszystko przez administracje, a dokladniej niepotrzebnie rozbudowana administracje, ktora ma wszystkie cechy komunistycznych molochow... W sektorze panstwowym praca jednej osoby = wydajnosc trzech pan biurowych z panstwowki (przy czym nie zawsze jest to wina pan, lecz rowniez papierologii).

No i to jest tez konkurencja na rynku uslug. I wreszcie - zwierzaki nie placa obowiazkowych skladek, nie trzeba tony sprzetu i ludzi do przeliczania tego wszystkiego, co przeciez kosztuje mase.
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #4  Wysłany: 2010-05-15, 13:53  


Dokładnie pilnowanie tych pieniędzy kosztuje wiecej niż są warte.I wychodzi to co wyjść musi-debet :<:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #5  Wysłany: 2010-05-15, 14:31  


Nie zawsze pilnowanie pieniędzy jest więcej warte niż te pieniądze. Kilka lat temu przeprowadziłam w Polsce w prywatnym ośrodku kosztowny zabieg (musiałam podpisać, oświadczenie że nie refundowany przez NFZ - chociaż w mojej ocenie ratujący życie). Nie żałuję, to była inwestycja mojego życia i miała bardzo dobry wpływ na następne lata. Przed tym zabiegiem wiedziałam 2 rzeczy: Operator publikował w liczących się na świecie periodykach medycznych ( ktoś tu pisał, że nie można ocenić kwalifikacji lekarza) i ośrodek ma wysokie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. I to mi wystarczyło. Rozumowałam następująco: taki specjalista doskonale wie co może i tylko tego się podejmuje oraz składka ubezpieczeniowa musi uwzględniać "bezszkodową jazdę" bo inaczej jej wysokość by rujnowała. No i to na tym polega, tam wszędzie były procedury, nastawione wszystko było na jedno: nie zaszkodzić pacjentowi. To było jedyne miejsce medyczne w Polsce gdzie miałam wrażenie, że liczy się tylko rezultat, a nie obróbka pacjenta. A nie pilnował tego tuzin urzędniczek, tylko świadomość "wpadka = podwyższenie składki = konsekwencje dla odpowiedzialnego, tego właśnie brakuje w państwowej opiece medycznej.
_________________
sprzątnięta
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #6  Wysłany: 2010-05-15, 15:29  


Nie o tym pisałem.Spróbuj pojąć-Schowałem 100 PLN i nająłem faceta żeby ich pilnował płacę mu 10 PLN za dobę.Po ilu dniach okaże się że bardziej opłacałoby się je zgubić?Tak działa ten system.
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #7  Wysłany: 2010-05-15, 23:14  


to Ty spróbuj pojąć, że każde leczenie może kosztować dużo i być nieskuteczne i jakieś mechanizmy kontroli są konieczne. Chirurg zdjął mi paznokieć, kazał przyjść za 2 dni, spojrzał, powiedział "dobrze" pielęgniarka położyła nowy gazik, zalepiła plastrem, kontrola za 2 dni, przebieg taki sam, tak było 6 razy, zorientowałam się, że zwyczajnie nabija licznik i przestałam przychodzić. Zawsze pełno w poczekalni, NFZ płaci za każdą wizytę. Jak to ukrócić? Jest pełno pacjentów z duperelami leczonych starannie jak Polska długa i szeroka, bo są nieryzykowni i opłacalni. Tu są prawdziwe sumy do zaoszczędzenia. A z tym pilnowaniem 100 zł to błąd matematyczny i logiczny. W tym systemie to jest codziennie inne 100 zł, pilnowane za ok 4
_________________
sprzątnięta
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #8  Wysłany: 2010-05-16, 08:35  


Wyobraż sobie że NFZ przestaje finansować jakiekolwiek leczenie.Wiesz co by było?Najdalej za rok będą występować o zwiększenie składek.Dlaczego?Zwiększą się wewnętrzne potrzeby.Przystępniej nie potrafię wyjaśnić.Może jestem zbyt głupi? ;)
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group