1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odszkodowanie za błąd w badaniu patomorfologicznym
Autor Wiadomość
iizabela 


Dołączyła: 18 Sty 2019
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2019-01-18, 12:44  Odszkodowanie za błąd w badaniu patomorfologicznym


https://www.o2.pl/artykul...39794767231105a
Witam.
Czytam Was od kilku lat, tragiczna historia ccc1 utkwiła mi w pamięci. Dziś wiadomość na temat odszkodowania za błąd lekarza, być może osoby w podobnej sytuacji skorzystają z tego precedensowego wyroku.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Iza
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #2  Wysłany: 2019-01-18, 15:58  


To chyba o Basi z forum "bajda84" bardzo przykra i smutna historia choroby :( to dobrze że udało się coś wywalczyć
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #3  Wysłany: 2019-01-18, 16:15  


Tak, to o Basi, wszystkie dane się zgadzają. Myślę, że moderatorzy przerzucą tą informację do jej wątku, o ile nie jest zamknięty..Nie ma odpowiedniej rekompensaty za tak karygodne błędy, ale chociaż jej córka będzie w jakiś sposób zabezpieczona.
 
iizabela 


Dołączyła: 18 Sty 2019
Posty: 2

 #4  Wysłany: 2019-01-19, 00:18  


Być może to rodzina Bajda84 wygrała proces. Ja przywołałam historię ccc11, gdyż u niego był błąd w pierwszym badaniu hist-pat.I w świetle tego orzeczenia rodzina ccc11 także powinna próbować walczyć o zadośćuczynienie. A ile jeszcze takich historii, o których nie wiemy. Taki wyrok jest bardzo ważny dla chorych i ich rodzin. I nie chodzi o to by niszczyć lekarzy w sądach, bo bładzić jest rzeczą ludzką. Lekarze i szpitale powinni mieć ubezpieczenie od takich zdarzeń, jakże tragicznych w skutkach. I jak napisała icia,
życia choremu nie zwróci, ale rodziniz chociaż zabezpieczona finansowo.

[ Dodano: 2019-01-19, 00:23 ]
naturalnie arawis pisała o zabezpieczeniu, przepraszam
_________________
Iza
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #5  Wysłany: 2019-01-19, 07:47  


iizabela, też tak uważam, choć sytuacja Rafała (ccc11) była jednak inna. On dosyć szybko dał histopat do powtórnego badania w porównaniu do Basi. Niestety w jego przypadku czerniak był mocno zaawansowany, a jak wiemy czerniak rozprzestrzenił się w przeciągu kilku miesięcy u Niego, a przy tym wszystkim dość późno zaczął leczenie. Niemniej jednak zawsze warto walczyć, bo jakby nie patrzeć pierwszy wynik był błędny..
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #6  Wysłany: 2019-01-20, 20:57  


arawis napisał/a:
Myślę, że moderatorzy przerzucą tą informację do jej wątku,

Mówiąc szczerze nie wiem czy przerzucić czy zostawić, żeby wszyscy przeczytali jako ostrzeżenie. Zaznaczę wątek dla władz wyższych, niech rozważą.
 
STARYWYGA 


Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 130

 #7  Wysłany: 2019-06-03, 00:19  


Nadmuchane

1 na 10 000 tysięcy czerniaków

tak mówi moja pani onkolog
 
chihiroo 


Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 44
Pomogła: 6 razy

 #8  Wysłany: 2019-06-07, 22:26  


Szkoda, że do wyniku histo nie są dodawane zdjęcia mikroskopowe. Wiem, że trzeba by było ich mnóstwo załączyć, ale może kilka reprezentatywnych dla danego rozpoznania, było by pomocne we wstępnej weryfikacji przez innego lekarza. Tak samo jak przy badaniu TK czy PET pomocne by było wydrukowanie i załączenie przez lekarza zdjęcia z zaznaczoną zmianą (wiem, ze czasem się to zdarza, ale nie jest to standard), bo jak w np. przypadku mojej Mamy, lekarz opisał guzek, ale go nie zaznaczył; inni lekarze (3) pomimo otwarcia płyty z zapisem, nie mogli zidentyfikować która zmiana była opisywana.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group