1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odszkodowanie z PZU, na wypadek ciężkiej choroby - nowotwór
Autor Wiadomość
seba65310 


Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 110
Pomógł: 8 razy

 #1  Wysłany: 2014-03-10, 18:33  Odszkodowanie z PZU, na wypadek ciężkiej choroby - nowotwór


Witam Serdecznie,


Dowiedziałem się dziś, że mój tata może dostać odszkodowanie w związku z nowotworem złośliwym(krtani). Jest ubezpieczony w PZU, ma dodatkowe ubezpieczenie szpitalne(doba/50zł), + ubezpieczenie P PLUS <- na wypadek ciężkiej choroby.

Czy może ktoś korzystał z tego? Co trzeba zrobić? Gdzie się zgłosić?

Może ktoś miał wypłacone takie odszkodowanie i opisze dla innych jak cała procedura wygląda.

Na pewno fajny zastrzyk pieniędzy na częste dojazdy będzie, pacjent przy rodzinie szybciej będzie zdrowieć :-)
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #2  Wysłany: 2014-03-10, 19:43  


ja skorzystałam. wystarczy wysłać do PZU zgłoszenie z kopią badań/ wyników. PzU ma jak pamiętam 14 lub 30 dni na realizację i wypłatę odszkodowania. Może też jeśli ma taką opcję w zakresie ubezpieczenia , skorzystać z odszkodowania z tytułu niezdolności do pracy- tak to się chyba nazywa.c Wtedy potrzebne jest orzeczenie z określeniem stopnia niepełnosprawności.

[ Dodano: 2014-03-10, 19:43 ]
ja zgłoszenie wysyłałam przez formularz na stronie pzu.pl
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
seba65310 


Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 110
Pomógł: 8 razy

 #3  Wysłany: 2014-03-10, 20:13  


Niezdolność do pracy jeszcze nie...

Jesteśmy dopiero po pełnej diagnozie, leczenie od 7 kwietnia.

Tylko w chwili obecnej za diagnozę z tytułu
"Dodatkowe grupowe ubezpieczenie na wypadek ciężkiej choroby (do ubezpieczeń: grupowego ubezpieczenia pracowniczego typ P Plus oraz grupowego ubezpieczenia na życie typ P)"

A jak jest wysokość takiego odszkodowania jeśli można wiedzieć? (rozumiem zależne od polisy, ale tak mniej więcej, "według PZU:wypłata świadczenia w wysokości 100% sumy ubezpieczenia przypadku wystąpienia chorób objętych zakresem ubezpieczenia,")
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #4  Wysłany: 2014-03-11, 21:13  


najlepiej jakbyś przedzwonił do PZU z numerem polisy albo do działu kadr i zapytał jaka to kwota.w pzu średnio 4000-6000zł
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
kuna13 



Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 464
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 59 razy

 #5  Wysłany: 2014-03-15, 22:05  


Ja wysyłałam kopię wyniku histopatologicznego, na którym był stwierdzony nowotwór, wypłatę pieniędzy dostałam po 14 dniach
 
Iwona M 


Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 13
Pomogła: 1 raz

 #6  Wysłany: 2014-04-16, 19:49  


Mój mąż pod koniec pobytu w szpitalu dowiedział się od swojego pracodawcy, że przysługuje mu odszkodowanie z PZU. Pracodawca sam zgłosił do PZU fakt zachorowania i pobytu w szpitalu, mąż tylko zeskanował wszystkie wypisy ze szpitala i wyniki badań histopatologicznych potwierdzających chorobę nowotworową, a ja zaniosłam do najbliższego oddziału PZU. Dowiedziałam się, że można było wszystkie skany wysłać przez pocztę e-mail. Odszkodowanie wpływało ratami na konto- oddzielnie za każdy pobyt w szpitalu i za sam fakt zachorowania, w ciągu 7-14 dni po dostarczeniu dokumentów. Mąż ma polisę z sumą ubezpieczenia 6 tys.zł, za ciężką chorobę otrzymał 3 tys.zł, a za ok. 100 dni pobytu w szpitalu 2,7 tys.zł. Sprawa jest zupełnie świeża, wypłata była w ubiegłym tygodniu. Polisa to ubezpieczenie grupowe P Plus wariant Rodzina. Jedno szczęście, że tak szybko nadeszły pieniądze, bo od ZUS-u nie możemy doczekać się zasiłku chorobowego za luty i marzec, a tu święta za pasem.
 
seba65310 


Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 110
Pomógł: 8 razy

 #7  Wysłany: 2014-04-17, 19:18  


Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Pieniądze już u Nas wpłynęły na konto. W naszym wypadku było to 5000zł + pobyt w szpitalu(50zł/dzień).

Ponad to zostały też wypłacone pieniądze z funduszu pracowniczego. (podanie i po 3 dniach 1000zł)

Zasiłek chorobowy/pielęgnacyjny itd. ?!
O co można się jeszcze starać poza ubezpieczeniem? może coś z ZUS ? gmina ?
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #8  Wysłany: 2014-04-17, 21:27  


Można zgłosić się z wnioskiem o ustalenie stopnia niepełnosprawności do PCPR- uzyskując stopień pierwszy- tzw. znaczny otrzymasz zasiłek pielęgnacyjny 153 zł i wyrabiając legitymacje ulgi pks i skarbówka.
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group