1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
opinie na temat chemii AMG-706 rak niedrobnokomórkowy płuc
Autor Wiadomość
Kinia 


Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2009-09-16, 11:32  opinie na temat chemii AMG-706 rak niedrobnokomórkowy płuc


Witam,

wszystkich, po krótce opisze sytuacje moja Ciocia ma 52 lata w sierpniu wyktyto u niej raka płuc na zdjęciach rtg klatki piersiowej.Teraz od 3 tygodni przebywa w szpialu na Płockiej wiem iż jest to rak IIIB/IV z przerzutami do kości. Mamy czas do jutro aby zgodzić się na chemię ANG-706 jet to podobno nowa chemia ale przeraża mnie to co przeczytałam. Ciocia nie wie że są juz przerzuty lekarze powiedzieli mi że mamy 1 rok z chemią jak i bez chemii. Nie mogę się z tym pogodzić ponieważ traktowałam ją jak moją drugą mamę. Tylko ja z rodziny wiem iż są przerzuty i powiem szczerze że wszystko mnie to przerasta, wiem to od poniedziałku i nie mogę sobie poradzić. Chce wierzyć iż może jest jakaś nadzieja ale chyba niestety nie ma :( W poniedziałek jak nie podpiszemy jutro zgody na ANG 706 to dostanie naszą Polską chemię.Nie wiem która jest lepsza, bo nigdy się tym nie interesowałam. Ciocia ma mnie i moją mamę (siostry). Proszę pomóżcie i powiedźcie co wiecie na temat tej chemii.
Dziękuje wszystkim.
 
kangur_2007 



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 134
Pomógł: 23 razy

 #2  Wysłany: 2009-09-16, 15:53  Re: opinie na temat chemii ANG-706 rak niedrobnokomórkowy pł


Kinia napisał/a:
Witam,

wszystkich, po krótce opisze sytuacje moja Ciocia ma 52 lata w sierpniu wyktyto u niej raka płuc na zdjęciach rtg klatki piersiowej.Teraz od 3 tygodni przebywa w szpialu na Płockiej wiem iż jest to rak IIIB/IV z przerzutami do kości. Mamy czas do jutro aby zgodzić się na chemię ANG-706 jet to podobno nowa chemia ale przeraża mnie to co przeczytałam. Ciocia nie wie że są juz przerzuty lekarze powiedzieli mi że mamy 1 rok z chemią jak i bez chemii. Nie mogę się z tym pogodzić ponieważ traktowałam ją jak moją drugą mamę. Tylko ja z rodziny wiem iż są przerzuty i powiem szczerze że wszystko mnie to przerasta, wiem to od poniedziałku i nie mogę sobie poradzić. Chce wierzyć iż może jest jakaś nadzieja ale chyba niestety nie ma :( W poniedziałek jak nie podpiszemy jutro zgody na ANG 706 to dostanie naszą Polską chemię.Nie wiem która jest lepsza, bo nigdy się tym nie interesowałam. Ciocia ma mnie i moją mamę (siostry). Proszę pomóżcie i powiedźcie co wiecie na temat tej chemii.
Dziękuje wszystkim.


Nie ANG-706, tylko AMG-706 (motesanib).

Motesanib to lek eksperymentalny. To co wam zaproponowano, wygląda na propozycję udziału w badaniu klinicznym III etapu pod nazwą MONET1 (Motesanib NSCLC Efficacy and Tolerability Study) sponsorowanym przez firmy farmaceutyczne Amgen (USA) i Takeda (Japonia) i zarejestrowanym przez amerykanski panstwowy Narodowy Instytut Zdrowia pod numerem NCT00460317


Propozycja o tyle ciekawa, że uczyniona z całkowitym pogwałceniem wymaganych przez sponsora badań zasad rekrutacji pacjentów do badań klinicznych z eksperymentalnymi lekami...


    * Bez poinformowania pacjentki o jej stanie?

    * Bez świadomej zgody pacjentki?

    * Bez szczegółowego objaśnienia ryzyka i skutkow ubocznych?

    * Rodzina ma się zgadzać za pacjentkę?

    * W 24 godziny?

    * Przy akompaniamencie gróżb, że jak się nie zdecydujecie w 24 godziny to...

    * Bez poinformowania pacjentki że to jest lek eksperymentalny o nieznanej skuteczności?

    * Bez poinformowania pacjentki ani rodziny, że uczestnikow badania dzieli się losowo na dwie grupy,
    i tylko jedna z nich dostanie standardową chemię + eksperymentalny lek, a druga standardową chemię + placebo?

    * Kto podpisze papiery, skoro pacjentka nic nie wie
    ?


W USA, w tym miejscu policja mogłaby wyprowadzić ordynatora w kajdankach...

Cały protokół kliniczny jest tutaj:
http://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT00460317

Próby prowadzone są w 217 placówkach na całym świecie. W Polsce w szpitalach w
Lublinie, Białymstoku, Otwocku k/Warszawy i Elblągu. Dyskretna organizacja prób (ciekawe dlaczego), sponsor utajnił nazwiska polskich koordynatorów badania...

Czy eksperymentalny lek pomoże

(o ile naturalnie los umieści pacjentkę w grupie A: paclitaxel+carboplatyna+AMG-706,
a nie w grupie B: paclitaxel+carboplatyna+placebo)


tego nikt nie wie - to mają ustalić próby.

Abstrahując od haniebnej formy rekrutacji pacjentow do badania, która w USA i paru innych krajach moglaby zaprowadzić parę osób na salę sądową i spowodować konieczność powtórzenia calego badania,
myślę że twoja ciotka nie ma wiele do stracenia przyjmując tą propozycję.


Powodzenia.
_________________
KANGUR 2007 (Australia) ur.1954*zero objawow*PSA 6,0*cT2aNxMx Gl.7(3+4)*RRP+PLND 1/11/2007*wia�zki nerwowe oszczedzone*hist-pat pT2aN0Mx Gl. 7(3+4)*PSA nieoznaczalne od 6 tygodni po operacji
 
Kinia 


Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2009-09-16, 17:00  


Dziękuje bardzo za odpowiedź, prawda jest taka że nie wie że ma przerzuty. Sama ma podpisać dokumenty w dniu jutrzeszym ale nie zna całej prawdy.Tak wiem że to AMG 706 ale w tym stresie już się pomyliłam. Staram sie jeszcze uzyskać szczegółowe pozostałe badania. Powiedziano nam iż przed serią tej eksperymentalnej chemii będzie szerg badań po przedzającej podanie chemii.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group