1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy na forum boję - prośba o ocenę
Autor Wiadomość
bmserwis 


Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 11

 #1  Wysłany: 2011-03-01, 18:24  Nowy na forum boję - prośba o ocenę


Witam jestem na tym forum pierwszy raz dlatego też krótko opiszę swoją historię.

W sobotę dostałem krwioplucia około 23:30 od razu zadzwoniłem po karetkę, do czasu przyjazdu odplułem 4 albo 5 razy raczej umiarkowanie (mniej niż 200ml) praktycznie samej krwi. Na początku była to krew z ciemniejszymi jakby skrzepami takimi gęstszymi ciągnącymi się. Karetka zabrała mnie do szpitala w trakcie miałem saturację 95, albo 97 (nie pamiętam dokładnie) do czasu dojazdu krwawienie praktycznie ustąpiło poza tym wyżej wspomnianym odksztusiłem jeszcze dwa albo trzy razy małe ilości tym raczej już ze śliną rozrzedzone.
W szpitalu zrobiono mi badania (krew, EKG, RTG - lekarz jak to się wyraził powiedział, że jestem "okazem zdrowia") i zaproponowano wypis do domu jednak lekarz zaproponował, że mogę zostać do dalszych badań jeśli chcę. Ciśnienie miałem 150/90 (jestem bardzo nerwowy, a sytuacja zadziałała na mnie stresowo) i tak samo ból w mostku właściwie ucisk jednakże taki stan miewałem już często z powodu nerwicy przy silnym zdenerwowaniu.
Dodatkowo codziennie mierzę sobie ciśnienie, które i tego dnia rano wynosiło 130/80 (około).
Dzisiaj miałem badanie laryngologiczne które nie wykryło żadnych nieprawidłowości jutro natomiast będę miał wykonaną bronchoskopię. Test tuberkulinowy jak na razie bez zmian.

Lekarze uspakajają mnie, że to nie jest nic poważnego i że badania te są rutynowe, aby ustalić miejsce krwawienia (podejrzenie refluksu żołądkowo przełykowego) dostaję od czasu przyjęcia jedynie Exylin w kroplówce 2 amp.
Nie spełniam w zasadzie żadnych kryteriów odnośnie symptomów raka (brak bólu przy badaniu narządów, brak szybszego chudnięcia, opuchlizn, suchego kaszlu, duszności, męczenia się itp. sprawdzałem w zasadzie wszystko co znalazłem w Internecie). Temperaturę mam w przedziale od 36,2 do 36,7 (pomiary z pobytu).
Na drugi dzień w niedzielę po podaniu Exylin (czyli kilkanaście godzin po przyjęciu) także delikatnie krwawiłem jednakże były to niewielkie plamy na chusteczce dodam, że przy ataku jak i przy drugim sam zmuszałem się do odpluwania nie było duszności itp.

Wracając do czynników ryzyka jedynym jaki jest jest palenie papierosów (2-3) dziennie, od około 3 miesięcy natomiast około paczki na cały miesiąc oraz alkohol (piwo) raz w tygodniu na spotkaniach ze znajomymi.

Przez całe życie nie chorowałem na nic poważnego jedynie w dzieciństwie zdarzały mi się częste infekcje dróg oddechowych, obecnie od 3-4 lat nie mam z tym problemu.

PRZEPRASZAM ZA TAK DŁUGI WYWÓD, ALE JESTEM TYM PRZERAŻONY. Pomimo, iż logika podpowiada co innego to nadal boję się tej strasznej myśli, że to nowotwór (zawsze panicznie bałem się tej choroby) pomimo leków nasennych od soboty spałem po 1-2 godziny i praktycznie nic nie jadłem z powodu ciągłego stresu.
Wiem, że to niewiele co tutaj napisałem, ale chciałbym abyście chociaż pobieżnie się wypowiedzieli, boję się, że lekarze nie chcąc mnie straszyć nie móią mi całej prawdy, w końcu tego badania nie robi się chyba bez powodu.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za każdą poradę czy opinię.

[ Dodano: 2011-03-01, 18:39 ]
Dodam jeszcze, że od roku ponad cierpię na zgagę (niezdrowy tryb życia fast food'y na co dzień z uwagi na brak czasu na przygotowanie czegokolwiek, sen 3-4 godziny czasami mniej).
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2011-03-01, 18:46  


Rozumiem, że RTG nie wykazało niczego niepokojącego?

Dobrze, że będzie przeprowadzona bronchoskopia. Nie mieli czym Cię w tym przypadku straszyć, bo to w zasadzie standardowe badanie przy takich incydentach. Można by zastanowić się też nad ewent. TK klatki, ale skoro RTG nic nie wykazało to pewnie nie zdecydują się na nie.

Na refluks wskazywać by mogła zgaga, o której piszesz. Miałeś wykonaną bądź jest planowana gastroskopia?
_________________
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #3  Wysłany: 2011-03-01, 18:49  


Myślę,że bardzo mało prawdopodobne byś w wieku 24 lat zachorował na nowotwór płuc.Życzę, by lekarze jak najszybciej zdiagnozowali co Ci jest i by nie było to nic poważnego.A papierosów lepiej nie palić nawet w tak małych ilościach....
_________________
agni5
 
bmserwis 


Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 11

 #4  Wysłany: 2011-03-01, 18:57  


Dziękuję za wasze odpowiedzi nie miałem dotąd gastroskopii i nikt o tym nie wspominał wczoraj dowiedziałem się, że dzisiaj będę miał badanie u laryngologa i jutro o 9-10 rana bronchoskopię.

Odnośnie zgagi to jest ona mocno dokuczliwa praktycznie po każdym papierosie (z tego też powodu ograniczyłem) czy nawet jednym piwie czuję mocne pieczenie od klatki, aż do gardła plus podchodzenie takiego słonego smaku. Dodam, że zaczęło się to (pierwsze objawy) około 3 lat temu i myślę, że miało związek ze stresem. Studiuję dziennie dwa kierunki plus prowadzę firmę, od nowego roku dopiero postanowiłem zmniejszyć tempo z uwagi na wyczerpanie ciągłym niedosypianiem).

Wiem, że panikuję zapewne, ale to jest silniejsze ode mnie. Nie wiem czemu, ale od zawsze właśnie największy mój lęk był związany z zachorowaniem na jakąś chorobę tego typu :(
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2011-03-01, 19:41  


Ja bym poszła w kierunku diagnozowania refluksu, także gastroskopia byłaby przydatna - możesz o to podpytać lekarza bądź udać się samodzielnie do gastrologa, opisać objawy.
Oczywiście bronchoskopia to również dobry pomysł w kierunku wykluczenia raka płuca, także daj znać jak będziesz miał wyniki.

A jaki masz poziom płytek krwi?
_________________
 
bmserwis 


Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 11

 #6  Wysłany: 2011-03-01, 19:54  


Nie pamiętam teraz jaki był tam wynik oprócz tego tylko, że wszystko co sprawdzałem mieściło się w podanej obok wartości (czyli wynik i obok norma). Jutro zapytam, nie wiem też ile trzeba czekać na wyniki tego badania czy to tego samego dnia czy jakoś dłużej. Jeśli dłużej to będę miał kolejne nieprzespane noce i stresujące dni :/
 
kama 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 537
Skąd: Poznań
Pomogła: 87 razy

 #7  Wysłany: 2011-03-01, 20:04  


bmserwis,
rzeczywiście panikarz z ciebie :nunu:
spokojnie czekaj na wyniki ,wiem,że ciężko
ale z drugiej strony jesteś twardy,dwa kierunki studiów,firma.....
a może za dużo tego jak na jedną osobę
nie zdziwię się jak się okaże,że masz wrzody żołądka
i mam nadzieję,że leczysz nerwicę?
pozdrawiam i czekamy na dalsze wyniki
bedzie dobrze :-D
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #8  Wysłany: 2011-03-01, 20:43  


bmserwis napisał/a:
Jeśli dłużej to będę miał kolejne nieprzespane noce i stresujące dni :/


Ty sie porzadnie wyśpij bmserwis i nie martw się na zapas ,jak wiesz stres sprzyja wielu chorobom:(

Trzymam kciuki ,i myśle że wszystko bedzie wporządku i Ty tez tak masz myslec!
 
Izabela


Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 68
Pomógł: 12 razy

 #9  Wysłany: 2011-03-01, 20:44  


Ja też myślę ,że to żołądek - koniecznie gastroskopia, pilnie spokój,sen i lekkostrawna dieta.
Tableteczki na sen i to do teraz. ;) Dużo zdrówka i spokojnej nocy. Izabela
 
bmserwis 


Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 11

 #10  Wysłany: 2011-03-01, 20:56  


Problem w tym że nawet tabletki nie pomagają dzisiaj dostałem diazepam na sen. Zażyłem godzinę temu i w tej chwili jestem tylko lekko oszołomiony. Niestety nerwicy nigdy nie leczyłem uważałem, że sam sobie z nią daję radę.
Nie wspominając już o tym, że widok osób na oddziale jak i u mnie w pokoju tylko potęguje strach. :/
 
qwera 


Dołączyła: 11 Gru 2010
Posty: 53
Pomogła: 12 razy

 #11  Wysłany: 2011-03-01, 21:06  


bmserwis, :)
Jak tak będziesz panikował i prowadził tak niehigieniczny tryb życia to nie nowotwór ale zawał serca masz gwarantowany.
Wyluzuj -jesteś w trakcie diagnostyki, nerwy i stres nie pomagają a mogą narobić wiele złego. Pewnie już fundujesz sobie wrzody na żołądku.
bmserwis napisał/a:
Nie wspominając już o tym, że widok osób na oddziale jak i u mnie w pokoju tylko potęguje strach
- to już nie nerwica tylko fobia.

Zacznij od zmiany trybu życia a będzie wszystko ok.
Pozdrawiam
 
kama 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 537
Skąd: Poznań
Pomogła: 87 razy

 #12  Wysłany: 2011-03-01, 22:20  


bmserwis,
mamy tu do czynienia z tragediami ,chociażby Małżowinek naszej Peti jest w agonii.....
znamy się tylko z forum a strasznie nas to przygnębia,mają córeczkę,mimo swojej walki zawsze pomagali nam wszystkim
dlatego proszę cię,zacznij się leczyć,zacznij leczyć nerwicę,,a może już nawet depresję lękową,ale nie wmawiaj sobie raka,bo to jest naprawdę okrutna choroba
ciesz się tym,że go nie ma i lecz to co jest i co można wyleczyć
pozdrawiam
 
bmserwis 


Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 11

 #13  Wysłany: 2011-03-02, 11:03  


Cześć, jestem już po badaniu. Nie znaleźli nic powiedzieli, że wyglądają bardzo dobrze jedyne co to pobrali płyn do cytologii.

Nie powiem, że trochę się uspokoiłem.
 
kama 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 537
Skąd: Poznań
Pomogła: 87 razy

 #14  Wysłany: 2011-03-02, 15:44  


:mrgreen: to dobre wiadomości
pozdrawiam
 
bmserwis 


Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 11

 #15  Wysłany: 2011-03-02, 17:28  


Żeby nie być gołosłownym zamieszczam otrzymane wyniki tym razem już z domu :)
Ulga jakiej nie miałem jeszcze nigdy w życiu :) Może jeszcze leciutki stres za 10 dni przy odbiorze wyników i to wszystko :)

"
ROZPOZNANIE: Krwioplucie w przebiegu infekcji górnych dróg oddechowych. Refluks żołądkowo-przełykowy

CRP < 5,0mg/dl
Morfologia krwi obwodowej: Ht: 43,2%, Hb 16,4g%, E 5,06mkn/mm3, MCHC 38%, MCV 85,4fl, L

10,96tys/mm3, plytki 278tys/mm3, G.podz 65,3%, Eoz 1,8%, Baz 0,3%, Limf 24,5%, Mon 8,1%
Układ krzepnięcia: PTT 10,3 sek, wsk. Quicka 112%, APTT 29,3 sek, INR 0,92, fibrynogen 275mg

%(n:200-400)
Badania biochemiczne: glukoza na czczo 100mg%, kreatynina 0,88mg%, GFR>60ml/min1,73, Na 136,5

mmol/l, K 4,18mmol/l
RTG klatki piersiowej: Miąższ płucny bez świeżych zagęszczeń, Sylwetka serca w granicach

normy, krążenie małe wydolne
Opis bronchoskopii: Krtań prawidłowa, prawidłowa ruchomość fałdów głosowych, tchawica

prawidłowa, ostroga główna prosta ostra. Oskrzela: oskrzela główne, płatowe i segmentowe obu

płuc o prawidłowym układzie anatomicznym i prawidłowo zachowanej drożności. Błona śluzowa

niezmieniona. Niewielka ilość śluzowej wydzieliny. Wnioski - bez cech krwawienia z dróg

oddechowych, pobrano popłuczyny oskrzelowe na AFB, cytologia
EKG: Rytm zatokowy miarowy 80/min, normogram, bez cech świeżego niedokrwienia.
Konsultacja laryngologiczna: w badaniu szpara głośni szeroka, fałdy głosowe zaróżowione,

symetrycznie ruchome, tchawica zaczerwieniona, cechy refluksu żołądkowo-przełykowego,

zachyłki gruszkowate i dołki zajęzykowe wolne. Nie stwierdzam niejsca krwawienia w obrębie

górnych dróg oddechowych, przegroda nosa skrzywiona, śluzówki nosa czerwone, wysięk śluzowy.

EPIKRYZA
24-letni mężczyzna dotychczas zdrowy (zaburzenia nerwicowe w wywiadach) został przyjęty do

Kliniki z powodu krwioplucia świeżą krwią w dniu przyjęcia z towarzyszącymi objawamiinfekcji

dróg oddechowych (w wynikach badań laboratoryjnych gardła, katar, kaszel).
Przy przyjęciu w stanie ogólnym dobrym, w trakcie hospitalizacji bez krwioplucia. W nadaniu

przedmiotowym bez istotnych nieprawidłowości. W wynikach badań laboratoryjnych bez odchyleń.

W nadaniu RTG klatki piersiowej obraz narządów klatki piersiowej w normie. W EKG bez cech niedokrwienia. Konsultujący laryngolog stwierdził cechy zapalenia krtani na tle refluksu żołądkowo-przełykowego. W trakcie bronchofiberoskopii nie uwidoczniono cech krwawienia w zakresie dostępnym badaniu; pobrano popłuczyny do badań bakteriologicznych i cytologicznych . Zastosowano Exacyl. W trakcie pobytu w Klinice krwioplucia nie obserwowano. Chorego wypisano do domu z zaleceniami jak poniżej."
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group