1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy na forum boję - prośba o ocenę
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #16  Wysłany: 2011-03-02, 17:36  


Wszystko wygląda nieźle, czekamy na wyniki cytologii :)
_________________
 
bmserwis 


Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 11

 #17  Wysłany: 2011-03-04, 00:57  


Niestety wszystko było pięknie, aż do 24 dzisiaj. Znowu ten sam epizod smak krwi w ustach i odpluwanie krwi. Tym razem jednak zachowałem zimną krew i obserwowałem. Krwawienie było znacznie mniejsze niż ostatnio (jedna duża porcja) i reszta małych ustało po 30 minutach. Znowu uczucie bulgotania, ale jednak to chyba żołądek, a właściwie gdzieś góra brzucha połączenie z przełykiem może. Temperatura 36,7 rano taka sama (mierzę cały czas) ciśnienie, 145/85, ale jednak trochę nerwów było.
Zero problemów z oddychaniem zero zawrotów głowy czy jakiegoś bólu.
Do lekarza jestem zapisany, ale dopiero w poniedziałek wizyta u rodzinnego, a później skierowanie na badania.
To co podobne do wcześniejszego, pora dnia i znowu chwilę po położeniu się do łóżka.

[ Dodano: 2011-03-04, 00:58 ]
Teraz jak się zastanawiam to nie przypomina charczenia, a raczej burczenie z żołądka.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #18  Wysłany: 2011-03-04, 07:46  


Może wrzody?
Zapisałabym się na gastroskopię, wcześniej sprawdzając jeszcze raz płytki, aPTT, INR. I oczywiście informując lekarza o takich epizodach.
_________________
 
bmserwis 


Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 11

 #19  Wysłany: 2011-03-04, 08:03  


Dzisiaj od rana znowu ten sam epizod nie wiem już sam czy jechać na ostry dyżur czy tym razem poczekać cierpliwie do konsultacji z gastrologiem, epizod teraz trwał kilkanaście minut. Oprócz tego czuję się dobrze nie licząc tego, że jestem przeziębiony, ale to już od czasu szpitala (kaszel, ból gardła, katar). Zauważyłem, że dopóki jestem spokojny i nie wpadam w panikę nie dzieje się nic więcej. Zastanawiam się, bo powiedziano mi także, że po bronchoskopii może się pojawić niewielkie krwawienie, ale chyba nie po 2 dniach dopiero.

[ Dodano: 2011-03-04, 08:04 ]
Za to dzisiaj tętno 180/105

[ Dodano: 2011-03-04, 08:05 ]
Zmierzę jeszcze za kilkanaście minut, ponieważ teraz jestem trochę zdenerwowany i dodatkowo cały czas na nogach (chodzę odpluwać).
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #20  Wysłany: 2011-03-04, 08:06  


Ja bym chyba pojechała do szpitala, ewent. telefon do lekarza który prowadził Cię na oddziale (o ile takowy posiadasz) - krwioplucie nigdy nie jest pozytywnym objawem i zawsze lepiej być nieco nadgorliwym, niż zlekceważyć a potem żałować.
Po bronchoskopii owszem, może pojawić się krwawienie, ale raczej w kilka godzin po zabiegu.

Tętno, ciśnienie czy temperatura są naprawdę nieistotne :) przy ewent. refluksie, wrzodach czy nawet nowotworze to nie są czynniki specyficzne świadczące o którymkolwiek z tych schorzeń.
_________________
 
bmserwis 


Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 11

 #21  Wysłany: 2011-03-04, 08:21  


Mam telefon do mojej prowadzącej także po 10 zadzwonię, w tej chwili już ustało, ale na wszelki wypadek wolę skonsultować. Dziękuję za wasze rady.

[ Dodano: 2011-03-04, 11:15 ]
Dowiedziałem się od mojej prowadzącej tyle, że jeśli nie ustanie i będzie obfite to mam jechać na SOR. Natomiast uświadomiła mi coś jeszcze, dopóki byłem w szpitalu i trzymałem szpitalną dietę krwioplucia nie było, odkąd wróciłem do domu na drugi dzień pojawiło się niestety, ale jem dość tłusto. Także pewnie pójdę normalnie po skierowanie do gastrologa, a do tego czasu przepisano mi JPP 40 i zalecono dietę. :/
 
bmserwis 


Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 11

 #22  Wysłany: 2014-12-13, 23:30  


Witam po latach w zasadzie. Przypomniało mi się, że tutaj pisałem, więc i poczułem się w obowiązku dokończyć.
Minęły 3 lata - epizody nie powtórzyły się wraz ze zmianą diety i trybu życia wszelkie dolegliwości ustąpiły.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group