1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór złośliwy jelita z rozsiewem do otrzewnej .
Autor Wiadomość
ADANNA 


Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 28
Pomogła: 2 razy

 #16  Wysłany: 2011-04-04, 21:21  


SebastianieP - dziękuję :)
Jutro wiozę tatę do CO na chemię . (Biedny , przez to wodobrzusze ciężko mu prowadzić samochód ). Mam nadzieję , że ją w końcu otrzyma . Obwód brzucha znów się powiększył :( Obawiam się , że lekarz odeśle go znów na odbarczenie j.brzusznej do szpitala . Ale ogólnie tata czuje się lepiej , dziś wyciągnęłam go nawet z domu , pojeździł ze mną troszkę i pozałatwiał kilka spraw . Obawiałam się , że to odchoruje , ale wręcz przeciwnie , wyglądał i czuł się lepiej .
Jak dobrze , że jest to forum , dzięki któremu możemy wymieniać się doświadczeniem i radami , a także wygadać się tak po prostu wyżalić .
Pozdrawiam serdecznie :)
-Ania .
_________________
adanna
 
SebastianP 


Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 43
Skąd: wielkopolska
Pomógł: 7 razy

 #17  Wysłany: 2011-04-04, 23:01  


Powodzenia Aniu w dniu jutrzejszym! Trzymam kciuki, żeby lekarze podjęli właściwe decyzje co do dalszego leczenia Twojego taty. Mój tata za tydzień idzie na drugą serię chemioterapii i też mamy liczne obawy, jak to przyjmie i czy organizm będzie wystarczająco silny. Ale trzeba być mimo wszystko dobrej myśli.
Też cieszę się, że trafiłem na to forum, chociaż jeszcze pół roku temu, nie pomyślałbym, że będzie to miejsce, na którym przyjdzie mi czytać tak wiele różnych historii i nawet coś napisać. Co tylko potwierdza, że życie jest bardziej skomplikowane, niżby się nam mogło wydawać.
Raz jeszcze powodzenia i jak mówią słowa piosenki - poczucia szczęścia, nawet gdy wichura, nawet gdy wichura...
-- Sebastian
 
Luna 



Dołączyła: 01 Mar 2011
Posty: 171
Skąd: Białystok
Pomogła: 27 razy

 #18  Wysłany: 2011-04-05, 15:25  


ADANNA, moja Mama też od dziś na chemii again. 3mam kciuki. Daj znać jak tam u Was :) Pozdrawiam
 
ADANNA 


Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 28
Pomogła: 2 razy

 #19  Wysłany: 2011-04-05, 21:41  


Dziękuję za ciepłe słowa :)
Tata otrzymał chemię w zastrzykach na oddziale dziennym w CO. Jutro powtórka i za 2 tygodnie znowu , itd. Nie wiem dokładnie co to za chemia , ale jutro się wszystkiego dowiem .
Cieszę się , że w końcu , po 3 miesiącach od wykrycia guza , rozpoczęto leczenie .
Tata czuje się troszeczkę lepiej :)
Pozdrawiam Was serdecznie :papap:
_________________
adanna
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #20  Wysłany: 2011-04-05, 21:43  


ADANNA, Trzymam kciuki,co by bylo dobrze;)
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
ADANNA 


Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 28
Pomogła: 2 razy

 #21  Wysłany: 2011-04-05, 22:09  


Dziękuję Goniu:)
Mam nadzieję .
_________________
adanna
 
gosia33 



Dołączyła: 23 Paź 2009
Posty: 225
Skąd: zabrze
Pomogła: 31 razy

 #22  Wysłany: 2011-04-06, 09:06  


ADANNA napisał/a:
Tata czuje się troszeczkę lepiej :)
życzę Wam aby było tylko lepiej! :)
Serdecznie pozdrawiam
_________________
gosia33
 
ADANNA 


Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 28
Pomogła: 2 razy

 #23  Wysłany: 2011-04-08, 21:15  


Witajcie .
Zjawiam się tu ponownie .
Dowiedziałam się dlaczego tata tak dobrze czuł się po chemii . Otrzymał dożylnie sterydy i dlatego był taki rześki . Wczoraj to minęło , a dziś bardzo źle się czuje . Przed chwilą od niego wróciłam . Bardzo źle wygląda , jest strasznie osłabiony . Od dłuższego czasu skarży się , że chce mu się ciągle pić i nie może się niczym napić , ma bardzo wzmożone pragnienie . Myślałam , że dzieje się tak po tych lekach na odwodnienie , które regularnie przyjmuje . Na wszelki wypadek zmierzyłam mu wieczorem cukier glukometrem babci . Wynik 348 ! Skonsultowałam się z lekarzem , który zalecił szpital . Tata nie chce słyszeć o szpitalu ( ja też wolę go mieć w domu dopóki to możliwe ) , otrzymał w domu tabletki na obniżenie poziomu glukozy we krwi . Po dwóch godzinach był trochę mniej słodki : 247 , ale nadal za bardzo . Trochę się tym podłamał , ja także :(
Zobaczymy jutro na czczo .
O czym to może świadczyć ? Czy tak bardzo podwyższony cukier jest objawem przerzutów do trzustki ?
Niepokoi mnie też fakt , iż p.doktor przed zakwalifikowaniem taty na chemię , kilkakrotnie pytała go czy choruje na cukrzycę . Zaprzeczaliśmy , ponieważ tata zawsze miał cukier w granicach normy , a teraz po chemii taki wynik . A może to przyjęcie chemii spowodowało jego taki kolosalny wzrost ?
Chyba jednak nastąpiło to wcześniej , bo tata ma to wzmożone pragnienie już jakiś czas .
Płynu w otrzewnej również przybywa :(
Pozdrawiam Was i Waszych bliskich .
Ania.
_________________
adanna
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #24  Wysłany: 2011-04-08, 21:28  


A przed kwalifikacją / podaniem I chemii nie było morfologii z oznaczeniem cukru?
_________________
 
ADANNA 


Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 28
Pomogła: 2 razy

 #25  Wysłany: 2011-04-08, 22:01  


absenteeism,
Krew na badania była pobierana 2 tygodnie wcześniej , niestety nie wiem na jakie badania , wiem że były w nich m.in. markery nowotworowe . Po tygodniu od pobrania krwii , tata miał dostać chemię , ale jej nie otrzymał z powodu wodobrzusza . Lekarz z C.O. zalecił odbarczenie j.brzusznej w rejonie i powrót za tydzień już prosto do niego , bez pobierania krwi . Tata otrzymał tą chemię , przez dwa dni w zastrzykach (wtorek i środa ) . Teraz ma wyznaczoną wizytę w C.O. za 2 tyg . 19.04.br. , po uprzednim bad. krwi i dostanie drugą serię chemii ( znów wtorek i środa ) .
_________________
adanna
 
dixi 


Dołączyła: 01 Kwi 2011
Posty: 4
Pomogła: 2 razy

 #26  Wysłany: 2011-04-09, 10:04  


ADANNA napisał/a:
e chce mu się ciągle pić i nie może się niczym napić , ma bardzo wzmożone pragnienie

moja mama po podaniu 1 chemii(jedynej) miała też ogromne pragnienie,spijała wszysko kompoty,wody,soki,poobno po chemii tak jest
 
ADANNA 


Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 28
Pomogła: 2 razy

 #27  Wysłany: 2011-04-10, 18:58  


Mam pytanie .
Może ktoś z Was będzie umiał udzielić mi na nie odpowiedzi .
Jak już wcześniej pisałam mój tata ma (m.in.) stomię i wodobrzusze . Od wczoraj do worka stomijnego spływa czysty , klarowny , surowiczy płyn .
Czy to może płyn z otrzewnej zrobił sobie przetokę ?
W jamie brzusznej płynu nie przybywa .
Przecież z jelit w normalnej sytuacji nie leci klarowna , przejrzysta ciecz .
Niepokoję się .
_________________
adanna
 
ADANNA 


Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 28
Pomogła: 2 razy

 #28  Wysłany: 2011-04-12, 16:27  


:?ale?:
_________________
adanna
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #29  Wysłany: 2011-04-12, 22:07  


Adanno - na odległość, nie widząc płynu i nie wiedząc jak wygląda to normalnie nie pomożemy.
Fakt, nie jest to normalne by przy kolostomii do worka spływał przezroczysty płyn. W tej sytuacji wskazany jest kontakt z lekarzem.
_________________
 
ADANNA 


Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 28
Pomogła: 2 razy

 #30  Wysłany: 2011-04-13, 14:12  


Dzisiaj płyn nie leci . Cukrzyca opanowana , farmakologicznie oczywiście . Tata mówi , że jest lepiej :)
We wtorek będziemy w CO , więc o wszystko się wypytam .
Pozdrawiam _littleflower_ .
_________________
adanna
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group