1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Fibromatoza - pytanie o COI
Autor Wiadomość
m4niac 


Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 22
Pomógł: 1 raz

 #1  Wysłany: 2012-05-29, 20:13  


Witam zarejestrowalem sie tutaj bo widze ze są tu ludzie ktorzy sie leczą w słynnym COI w warszawie. Czy oprocz chirurgi radioterapii i chemi lekarze proponują tam jakies leki celowane molekularnie albo czy jakis nowy lek sie pojawil ktory jest skuteczny. Pytam bo zmagam sie z tą chorobą od 2009 roku w łodzi.Wycięte mam 3 miesnie dostalem radioterapie i najprawdopodobniej po 1,5 roku mam wznowe , obecnie czekam na wynik biopsji gruboiglowej. Nie moge uwierzyc ze w XXI ludzie lataja na ksiezyc produkuja coraz nowsze prosesory technika caly czas idzie do przodu a nie potrafia znalezc leku na fibromatoze ktora nawet nie jest miesakiem czy rakiem mam na mysli ze nie zawiera komorek atypowych tylko fibroblasty. Proponuja tylko nieudolną chirurgie gdzie i tak nie mozna uzyskac odpowiedniego marginesu co jest wiecej niz pewne ze bedzie wznowa

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-05-29, 20:26 ]
Post wydzielony do osobnego wątku, zgodnie z Regulaminem Forum.

 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #2  Wysłany: 2012-05-29, 20:57  


m4niac, czy lecza fibromatozę?

Podejrzewam, że na pewno.

Porozmawiaj z dziewczynami, które również mają fibromatozę, któraś z nich chyba leczy się w COI.

Jeśli nie, jak już będziesz miała wynik potwierdzający wznowę (czego Ci nie życzę), pojedź na wizytę, zobaczysz co Ci zaproponują. Nie masz nic do stracenia.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
m4niac 


Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 22
Pomógł: 1 raz

 #3  Wysłany: 2012-05-30, 19:39  


To że leczą to w warszawie to wiem z tego forum śledze je od 1,5 roku .Jednak z tego co widze to lekarze z warszawy leczą to z kiepskim skutkiem i są tak samo bezradni jak inni lekarze na terenie całej polski. Miałęm nadzieje że pojawł sie jakiś nowy lek celowany w DNA typu glivec jak ktos jest na bieżąco z COI w warszawie to proszę o odpowiedź jakie teraz stotują terapie przy fibromatozie
 
Alusia 


Dołączyła: 05 Cze 2010
Posty: 54
Pomogła: 5 razy

 #4  Wysłany: 2012-06-20, 21:39  


hej :) Napisz cos więcej,jakie 3 mieśnie ci wycieli?Była 1 wznowa czy więcej?Pozdrawiam :)
 
m4niac 


Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 22
Pomógł: 1 raz

 #5  Wysłany: 2012-06-25, 10:36  


Mam wycięty mięsień równoległoboczny większy i mniejszy dźwigacz łopatki i chyba górną cześć m czworobocznego a teraz guz jest po drugiej stronie łopatki. Poprosiłem o chemie 15mg dox co 7 dni przez 3 miesiace a potem albo dalsze leczenie chemia albo zabieg operacyjny. Z tym że ja juz nie chce operacji . Jest jeszcze pewiem lek ktory hamuje rozwoj fibromatosis a lekarze u nas o nim nie wiedzą to nefopam. W instytucie w kanadzie robili badania i testowali go na myszach znacznie ogranicza rozwoj tego guza jutro ide po recepte.
 
Alusia 


Dołączyła: 05 Cze 2010
Posty: 54
Pomogła: 5 razy

 #6  Wysłany: 2012-06-25, 16:23  


HEJ :) No to u ciebie jeszcze gdzie indziej,bo na łopatce.Oczywiście nikt o takim leku nie słyszał u nas.Ale dobrze że jest ,zapytam lekarza z Wrocławia,co on na to.Pozdrawiam i powodzenia.
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #7  Wysłany: 2012-06-25, 23:55  


m4niac, ja mam neurofibromatosis (nie wiem czy nie zrobiłam literówki :oops: ) i wiem że z tym dziadostwem dużo ludzi jeździ do Bydgoszczy do poradni fakomatoz , zajmują się tym też w Zabrzu , z tego co wiem w Warszawie jest też chyba na Kasprzaka poradnia fakomatoz ale ona przyjmuje tylko dzieci....
ale może przegogluj sobie nazwiska dr A.Gaca, prof Zajączek, prof Krawacki imion niestety nie znam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group