1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czy to mozliwe
Autor Wiadomość
marta94 


Dołączyła: 15 Maj 2012
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2012-05-21, 21:12  czy to mozliwe


okolo 7 miesiecy temu na mojej lewej stopie pojawil sie guz(nie jest on bolesny w miejscu wystepowana, bol odczuwam powyzej guza lub w okolicach srodstopia,nasila sie noca),jest twardy i nieruchomy, mam wrazenie,ze sie powiekszyl ). Znajduje sie on powyzej kosci pietowej(myslalam,ze to obtarcie. Czesto zdarzalo mi sie,ze dluzsze piesze wycieczki konczyly sie pecherzami na nogach,ale nigdy nie czyms takim. Poza tym w ciagu tych miesiecy nie zdarzylo sie aby but mnie uciskal.) w listopadzie bardzo mocno potluklam lewa stope (srodstopie). Lekarz pierwszego kontaktu zasugerowal,ze to moze byc guz. Wyslal mnie na rtg,ktore nie wykazalo zadnych zmian patologicznych.otrzymalam skierowanie do ortopedy,na ktore musze jeszcze poczekac kilka tygodni. Czy to moze byc jakas zmiana nowotworowa? Dziekuje z gory za kazda odpowiedz ;)
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-05-21, 21:56  


Niestety na podstawie opisu nie da się stwierdzić, czy jest to zmiana nowotworowa. Z pewnością ortopeda skieruje Cię na dalsze badania, które być może nieco rozjaśnią sprawę.
_________________
 
marta94 


Dołączyła: 15 Maj 2012
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2012-07-06, 17:05  


witam ponowanie! Miesiac temu bylam u ortopedy ktory zasugerowal wlokniaka lub ganglion. Zlecil usg,ktore zrobilam wczoraj. Radiolog wykonujacy badanie wydal mi sie roztrzepany, zapomnial wydrukować obrazow badania i wykonal badanie ponowanie. Nie wzbudzi we mnie zaufania. Postawil diagnoze,ze to ganglion. Jednak mam watpliwosci co do tego. Moj "ganglion" jest twardy. Wizyte u ortopedy mam za 10 dni. Czy powinnam miec watpliwosci co do wynikow usg. Dodam jeszcze ,ze lekarz wykonujacy usg jest rowniez ortopeda. chcial natychmiast wykonac zabieg,ale nie zgodzilam się.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2012-07-06, 17:09  


A czy możesz przepisać tu wynik USG?
_________________
 
marta94 


Dołączyła: 15 Maj 2012
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2012-07-06, 17:56  


postaram sie przepisac tak szybko jak tylko bede mogla,ale jak zauwazylam opis jest bardzo chaotyczny. Lekarz opisujac moje usg posluzyl sie opisem innego pacjenta. Jedynie kasowal pewne informacje lub dopisywal. Niektore informacje powtarzaja sie. Podczas robienia badania lekarz szczegolnie zajal sie sciegnem achillesa zamiast guzem.
 
marta94 


Dołączyła: 15 Maj 2012
Posty: 5

 #6  Wysłany: 2012-07-08, 12:50  


Wynik USG



usg.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1672 raz(y) 70,76 KB

 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #7  Wysłany: 2012-07-09, 19:17  


marta94 napisał/a:
Lekarz opisujac moje usg posluzyl sie opisem innego pacjenta. Jedynie kasowal pewne informacje lub dopisywal.


Marta, lekarze posługują się wzorami badań USG danej okolicy i uzupełniają je jedynie o konkretne dane specyficzne dla konkretnego chorego. Więc tym się nie przejmuj za nadto.


marta94 napisał/a:
Podczas robienia badania lekarz szczegolnie zajal sie sciegnem achillesa zamiast guzem.


Lekarz musiał ocenić, czy ten guzek w jakis sposób ni ełączy się ze strukturami stopy.

Wydaje się, że w badaniu USG nie ma nic, co mogłoby wskazywać na zmianę złośliwą.


pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
marta94 


Dołączyła: 15 Maj 2012
Posty: 5

 #8  Wysłany: 2012-07-10, 12:09  


;) mam nadzieję ,że to nic poważnego.
od kilku dni ból się nasilił. zwykłe leki przeciwbólowe sobie nie radzą, trzeba będzie znaleźć coś mocniejszego. wizyta w poniedziałek więc jeszcze trochę czasu jest.

Na domiar złego od 4 miesięcy męczę się z kaszlem. Byłam na RTG,które na całe szczęście nic oprócz jakiegoś nacieku nie wykazało. Naciek podobno był bakteryjny. Brałam 2 serie antybiotyków,ale niestety po zakończeniu każdej serii kaszel wracał. Pulmunolog zapisała mi encorton (dlaczego nie wiem) oraz miałam robione badania krwi.
ASO 615,35 norma 200
Fe 216 norma 184
limfocyty i bazocyty w dolnej granicy normy
OB 15
CRP 7
Postanowiłam się wybrać jeszcze go alergologa. Biorę leki przeciwalergiczne, ale uznałam ,ze może warto sprawdzić czy to własnie nie przez alergie. dodatkowo w poniedziałek pójdę zrobić spirometrię ( tak jak zaleciła pulmonolog) . Mam nadzieję,że już w poniedziałek wyjaśni się co z ''guzem'' i płucami.
Pozdrawiam
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #9  Wysłany: 2012-07-11, 16:58  


marta94 napisał/a:
ASO 615,35 norma 200


Chorowałaś kiedyś na anginę?

Podwyższone ASO może świadczyć o niedoleczonej infekcji paciorkowcowej.


pozdrawiam


zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group