1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór szczęki
Autor Wiadomość
frytkarz 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2013-09-17, 20:14  Nowotwór szczęki


Witam, mam 20 lat i mam problem, ale żeby wszystko było jasne to najpierw dokładnie opiszę.
Mój tata oznajmił mi dzisiaj, że był u dentysty (wizyta kontrolna po wyciskaniu nagromadzonej w dziąśle pod okiem ropy),
a ten powiedział mu że ma raka szczęki i musi jak najszybciej udać się do specjalisty.

Problem w tym że tata nie ma ani pieniędzy ani ubezpieczenia zdrowotnego bo sąd zwleka z uprawomocnieniem wyroku w sprawie stosunku pracy z jego byłym pracodawcą,
a urząd pracy potrzebuje wyroku by nadać jakikolwiek status mojemu tacie i tym samym przyznać mu ubezpieczenie NFZ.

Nie mam czasu na sądy, więc postanowiłem że wezmę sprawę w swoje ręce, tym samym proszę o porady w kwestiach:
1. Czy potrzebuje jakiegoś skierowania by tata poszedł na wizytę do prywatnej poradni?
2. Do jakiej poradni powinien się udać (mieszka w Katowicach), może ktoś może polecić jakąś konkretną?
3. Jaki jest koszt całkowitego rozpoznania takiego nowotworu (przyznam że absolutnie nie jestem majętny i liczy się dla mnie każda złotówka, jeszcze nie wiem skąd wezmę pieniądze, ale wiem, że się na pewno uda ; )?
4. Czy jest coś o co powinienem zapytać, a nie zapytałem (na temat nowotworów wiem tyle co było mówione w szkole na biologii)?

Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie wiem nawet od czego mam zacząć...
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2013-09-17, 22:06  


frytkarz napisał/a:
Czy potrzebuje jakiegoś skierowania by tata poszedł na wizytę do prywatnej poradni?

Do każdego lekarza/specjalisty przyjmującego prywatnie nie jest potrzebne skierowanie.

frytkarz napisał/a:
Do jakiej poradni powinien się udać (mieszka w Katowicach), może ktoś może polecić jakąś konkretną?

W kwestii weryfikacji podejrzenia procesu nowotworowego do lekarza/poradni onkologicznej,
zakładając, że podejrzenie lekarza dentysty jest uzasadnione, ale zawsze lepiej jest to zweryfikować niż zaniedbać.

frytkarz napisał/a:
Jaki jest koszt całkowitego rozpoznania takiego nowotworu

To zależy od tego, jakie badania diagnostyczne będą potrzebne.
Przykładowo koszt wykonania RTG to ok. kilkudziesiąt złotych, biopsji ze 100 - 150.
Bardziej zaawansowane badania obrazowe (TK, MRI) kosztują już po kilkaset złotych.

frytkarz napisał/a:
przyznam że absolutnie nie jestem majętny i liczy się dla mnie każda złotówka, jeszcze nie wiem skąd wezmę pieniądze, ale wiem, że się na pewno uda

W tej sprawie - Waszego statusu prawnego i możliwości uzyskania finansowania leczenia - proponuję napisanie posta z zapytaniem w tym wątku.

frytkarz napisał/a:
Czy jest coś o co powinienem zapytać

Podstawowe informacje potrzebne do oceny Waszej sytuacji są następujące:
- rozpoznanie: co dokładnie lekarz stwierdził (jaki nowotwór) i na jakiej podstawie,
- stadium zaawansowania nowotworu, o ile się to rozpoznanie potwierdzi
(to nie jest możliwe do ustalenia wstępnie, dopiero później po wykonaniu badań o których piszę wyżej).


Pozdrawiam i witam Cię na forum.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group