1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Autor Wiadomość
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #256  Wysłany: 2013-01-23, 14:29  


Krzysztofie jak dobrze,ze jestes i nas tu i wspierasz i dajesz dobre rady,pokazujesz po sobie jak walczyc z tym "smieciuchem".Zycze Ci dalej takiego podejscia do siebie i choroby jaka masz do teraz.A o wiedzy juz nie wspomne bo ja tak naprawde mimo,ze sama tez chora nic nie wiem.Moze dlatego,ze u nas nie dostaje sie zadnych dokumentow ani ze szpitala,ani z badan jakichkolwiek nawet z badania krwi nie dostaje sie wyniku,ani recepty do reki tylko w aptece sie odbiera.Dlatego ja taka gapkowata jestem



[następne komentarze]
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #257  Wysłany: 2013-04-22, 17:50  


Za mną kolejna wizyta kontrolna i odbiór 7-go wyniku Rezonansu Magnetycznego.
Wynik: "stabilizacja obrazu badania MR w porównaniu ze stanem z listopada 2012...'.
Czyli bardzo dobrze, a pozostałość po gadzie: 1,5 na 0,5 cm to taka martwa pozostałość, taki mój urok... Ponowna kontrola za 3 m-e, a kolejne badanie MR w grudniu tego roku. Bardzo owocna wizyta. Pani Laryngolog a następnie Onkolog, bardzo wyczerpująco omówili wszystkie moje pytania (spisane w domu) i wątpliwości: dalsza kontrola i leczenie tarczycy, poranne bóle 'zmęczeniowe języka, posterowanie przy dolegliwym szumie w uszach (koniki polne)- dźwięk zwalczać dźwiękiem itp. sprawy oraz informacja o możliwości skorzystaniu (w razie konieczności) z wizyty u Psychologa w DCO w czasie kolejnej wizyty kontrolnej...
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Iza-55 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 244
Skąd: opolskie
Pomogła: 50 razy

 #258  Wysłany: 2013-04-23, 10:32  


Gratki wielkie i tak trzymaj :okok" Twój post może stanowić wzór tego jak powinna wyglądać klasyczna kontrola podczas leczenia onkologicznego. Pacjent przygotowany doskonale do rozmowy i wyczerpujące informacje lekarzy. Czegóż chcieć więcej? Po takiej wizycie wszystko wiesz i możesz spokojnie czekać na następną:) Pozdrawiam :flower:



[następne komentarze]
 
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #259  Wysłany: 2013-06-04, 21:46  


Dziś kolejne wyniki badań ogólnych; wyniki w normie z wyjątkiem TSH. Do tej pory wystarczała 'Setka', oczywiście Euthyrox 100, jutro zapewne zapadnie decyzja o zwiększeniu dawki. Wniosek: systematyczne badania kontrolne nadal celowe i ważne; dla nas wszystkich... :)
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
JoannaO 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 146
Skąd: Jaworzno
Pomogła: 26 razy

 #260  Wysłany: 2013-06-04, 22:35  


Krzysiu! Czyli trzymanie kciuków skutkuje? :-) :flower:
_________________
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.
 
 
asia77 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 1403
Pomogła: 137 razy

 #261  Wysłany: 2013-06-05, 06:50  


kmis757, oby tak dalej i miłego wypoczynku ,pięknej pogody wracaj z naładowowanymi bateriami :hehe: :sun: |buziaki|
_________________
Tatulek [*] 12-12-2011 godz 7:50 .Spoczywaj w Pokoju.
 
 
Bluesy 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 292
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 50 razy

 #262  Wysłany: 2013-06-05, 08:22  


To dobre wieści :)
Ja biorę Euthyrox 75 i ostatnio wynik TSH 0,9,hm.

pozdrawiam
_________________
Ewa
 
 
alijer 



Dołączyła: 02 Cze 2011
Posty: 174
Skąd: pomorskie
Pomogła: 12 razy

 #263  Wysłany: 2013-06-05, 14:01  


Krzysiu, leczę niedoczynność od ok. półtora roku, zaczynałam od dawki 25, aktualnie udało się wyhamować TSH dawką 175 i tak na razie zostaje, ale badania co 3 m-ce :( więc u mnie również ciągła kontrola
_________________
Ala
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #264  Wysłany: 2013-06-05, 14:03  


A ja biore levaxin 25 i poniedz,sroda i piatek 50mg a ostatni wynik mialam 4,1 a jaki jest w sumie prawidlowy?
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
alijer 



Dołączyła: 02 Cze 2011
Posty: 174
Skąd: pomorskie
Pomogła: 12 razy

 #265  Wysłany: 2013-06-05, 15:02  


Na moich wynikach z laboratorium norma to 0,27-4,20

[ Dodano: 2013-06-05, 15:03 ]
Ja mam w tej chwili 0,35
_________________
Ala
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #266  Wysłany: 2014-01-05, 13:59  


Powoli i na mnie przychodzi czas; czas 'przeglądu ;) technicznego'...
MRI- rezonans, ósmy już, wykonany przed Świętami, 13 stycznia dodatkowo w czasie wizyty, w DCO; RTG klatki piersiowej :|
Ciśnienie wzrasta, co dnia... :-(
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
beti* 



Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 229
Skąd: woj. łódzkie
Pomogła: 16 razy

 #267  Wysłany: 2014-01-07, 09:56  


będzie dobrze, musi być, nie ma innej opcji! ;)
_________________
Beata
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #268  Wysłany: 2014-01-09, 12:16  


Się tak nie denerwuj, będzie dobrze :)
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #269  Wysłany: 2014-01-15, 20:03  


Z 'kronikarskiego obowiązku'... przedstawię wyniki z kontroli w DCO z 13 stycznia 2014, tj. 31 miesięcy, od zakończonego leczenia: Nieoperacyjny nowotwór złośliwy nasady języka, o wymiarach: 5,5 * 5,3 cm i wymiar CC: 5,7 cm, z przerzutami do węzłów chłonnych szyi; obustronnie. Dane tu zawarte nie mogą służyć jako porównawcze..., dla pacjenta o podobnym schorzeniu.
Nadal, po tak długim okresie, przełyk w okolicach rozlanego guza nowotworowego, który został wraz w węzłami chłonnymi szyi, obustronnie, poddany leczeniu radioterapia i chemioterapią jednoczesną; są obrzęknięte i nadal w stanie regeneracji. Stąd wcześniejsze zalecenie żywieniowe, moim zdaniem, były i są bardzo rozsądne i właściwe...
Nadal odczuwam suchość, zwłaszcza w przełyku, stąd wypróbowanym przeze mnie preparatem, na spokojne noce, jest Biotene żel, choć trzeba zaznaczyć, że zaraz po zakończonym leczeniu, nawet ten żel powodował u mnie pieczenie w przełyku. W dzień, radzę sobie z suchością i bez 'buteleczki', o ile mało mówię. W czasie jedzenia nadal upodabniam się do 'kaczki'...
Smak nadal nie powrócił całkowicie. Do wszystkiego można się jednak przyzwyczaić, nawet tak jak ja, gotującego faceta; z pamięci oczywiście....
Szyja; po radioterapii, z odczynem popromiennym II st. , wg EORTC, nadal wymaga systematycznego, delikatnego natłuszczania. Pamiętać należy, że skutki uboczne mogą wystąpić nawet kilka lat po leczeniu; to z zaleceń...
Bóle, które określam jako bóle krótkotrwałe - biegające; czasem: uszy, szczęka, szyja, czy tez ból 'zmęczeniowy' języka; zwłaszcza z rana, są oceniane przez onkologów jako nie niepokojące, jeśli są krótko trwałe...
Chrypka; jest co poranek inna. Raz jest silna, innym razem nie ma jej wcale...
Tarczyca uszkodzona po radioterapii, wymaga codziennej dawki Euthyrox N100 oraz kontrolne USG tarczycy; raz w roku...
RTG klatki piersiowej , wykonane w dniu kontroli, czyli raz w roku, w DCO; zmian onkologicznych nie wykazuje...

[ Dodano: 2014-01-15, 20:07 ]
Wynik MRI z dnia 10 XII 2013

[ Dodano: 2014-01-15, 20:15 ]
- następna kontrola w DCO; 15 maj 2014 :|



MRI z dnia 10 XII 2013.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1773 raz(y) 71,41 KB

_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #270  Wysłany: 2014-01-16, 09:16  


Wynik nie wykazuje obecności podejrzanych przerzutowo zmian do kości oraz nie wykazuje cech wznowy procesu złośliwego,
co jest niewątpliwie dobrą informacją. :uhm!:

Pozostałe zmiany (pogrubienia, ogniska wzmocnienia obrazu) takie jak poprzednio,
co wobec ich długiego utrzymywania się być może wynika z intensywnego leczenia powodującego długotrwałe skutki uboczne.

Nieznacznie zmniejszenie zmian obrzękowych prawdopodobnie wynika ze stopniowego ustępowania skutków ubocznych radioterapii.

Myślę, że raczej nie ma poważnych powodów, by obawiać się o wynik kolejnej kontroli w maju.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-01-16, 17:10 ]
Przypominam o wątku kciukowym.

_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group