1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór mostka
Autor Wiadomość
Yoda 


Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 21

 #46  Wysłany: 2016-06-24, 14:09  


I tak też uczynię. Dziś dzwoniłem i w poniedziałek wypożyczą. Dzięki
 
Rafus 



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 151
Pomógł: 28 razy

 #47  Wysłany: 2016-07-07, 11:48  


Czy są jakieś wieści odnośnie Twojej wizyty w Warszawie?
 
Yoda 


Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 21

 #48  Wysłany: 2016-07-13, 16:32  


Witam. No nie powiem, ale jestem rozczarowany co w Warszawie. Takiego "kotła" to ja już dawno nie widziałem. I tu broń boże nie chodzi o lekarzy. Budynek z epoki Miś-a. kolejki kolejki kolejki..., BRAK ORGANIZACJI... Nie wiem na jakiej podstawie ludzie wchodzą do lekarza. Brak numerków, brak godziny przyjęcia. Po prostu czekasz aż cię wywołają.
Może trochę o sobie. Po całonocnej jeździe pociągiem z dwiema przesiadkami zameldowałem się w co o godz. 7.30. w sekretariacie kliniki pani mnie skierowała do pierwszorazowej rejestracji... -"nie ma kolejki" sobie pomyślałem że warszawka to warszawka.
No ale dalej to jakieś nieporozumienie... przed gabinetem przychodni od godz. 8.00 do godz. 17.15 na plastikowym krzesełku i tu nie o mnie chodzi, bo ja na dziko byłem więc liczyłem się z tym(i tak się nie ruszyłem, bo bałem się że wyczytają mnie jak będę na WC). Inni pacjenci tak samo koczowali i czekali na wywołanie przez głośniczek nad drzwiami. No niestety jak ktoś był na WC to niestety nie wiedział, czy był wyczytany(bez powtórzenia nazwiska... po ok minucie padało następne nazwisko) czy nie i czekał do bólu. Już nie wspomnę że przez gwar nic nie szło zrozumieć i ludzie siedzieli w dalszych miejscach na korytarzu. 1 osoba co 30 minut wchodziła. A LUDZI SETKA DO TEGO GABINETU. Przecież ci ludzie co biorą chemię powinni być przyjęci w innym trybie... (rano kolejka po skierowanie na krew, potem ta sama kolejka z wynikiem, potem chemia)
Pani doktor bardzo miła i przystępna wysłuchała i pobrała przywiezione materiały do badań, zapisała leki p.bólowe. Następna wizyta 19 lipca.., gdy będą wyniki z badań, może nie doczekam. Wiem że nie ma lekarzy, ale jesteśmy ludźmi nie bydłem..., a do takiego wniosku doszłem w co w Warszawie. Nie chciałbym porównywać tego do obozów, ale tak to miej więcej wyglądało. korytarzyk metrowy z krzesełkami i upakowanych tam 1000 ludzi. Stali bywalcy mówili mi, że stale tak jest... Jak się leczyć panie premierze... wtedy się dziwią że ludzie nie wytrzymują
 
Rafus 



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 151
Pomógł: 28 razy

 #49  Wysłany: 2016-07-13, 19:16  


My Warszawiacy doprawdy nie mamy takich rozkoszy jak sobie to wiele osób wyobraża. kolejki do lekarzy i w sądach są potworne a do tego anonimowość i oschłość. Wszystko tu idzie fabrycznie. Nie raz z mamą na tych krzesełkach spędzałem całe dnie. To jakiś koszmar, ale z drugiej strony pół Polski wali do CO na Ursynowie i nie ma zlituj się. Czasami robi się też dramatycznie, ludzie robią mały tumult a z tych głośniczków ktoś ucisza całe towarzystwo słownie, jak uczniaków na przerwie. Zgroza.. Organizacja tego to już zupełnie inna para kaloszy. Ty musisz skupić się na leczeniu, na bok bierz to wszystko, bo inaczej będzie Ci się trudniej z tym ogarnąć. Musisz nabrać grubej skóry wobec tego wszystkiego co się dzieje i konsekwentnie dążyć do leczenia. 19 lipca to już wkrótce. Jesteśmy tutaj z Tobą. Pamiętaj też, że CO Warszawa to jeden z najlepszych wręcz światowych ośrodków leczenia mięsaka.
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #50  Wysłany: 2016-07-13, 20:09  


Było tak dużo ludzi ponieważ tydzień wcześniej prof. nie przyjmował więc nastąpiła kumulacja.
 
Yoda 


Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 21

 #51  Wysłany: 2016-07-14, 06:50  


No ale profesor tam nie przyjmuje tyle co się zorientowałem tz w przychodni pokój nr 8. Nie wiem czy dobrze trafiłem, ale we wtorki przyjmuje dr. Kozak
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #52  Wysłany: 2016-07-14, 10:03  


Yoda, pozostaje więc czekać do 19-go lipca.
Osobiście uważam, że bardzo dobrze, iż zwracasz uwagę na organizację pracy w (co oczywiste) renomowanych ośrodkach. Nasza szara i prozaiczna rzeczywistość jest, jaka jest. Nawet jeśli lekarz jest światowej klasy specjalistą (a takich nam w Polsce nie brak), to realia w jakich zmuszony jest funkcjonować czasem uniemożliwiają mu skuteczne leczenie, nie mówiąc już o rzeczach takich jak częsty kontakt z pacjentem, odpowiednia ilość czasu jaki może/powinien poświęcić pacjentowi, czy krótki czas oczekiwania na badania i/lub konsultacje. Nie ma co owijać w bawełnę i koloryzować, bo tylko gdy będziemy mówić głośno o swoich doświadczeniach, to będzie szansa na poprawienie błędów.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Yoda 


Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 21

 #53  Wysłany: 2016-07-14, 12:35  


No niestety dziś odwołano moją wizytę. Patomorfolog z moich wycinków nie może określić co to jest dokładnie i czeka mnie znowu biopsja 3 sierpnia w co :-( . i znowu czekać... Może już nie będę musiał
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #54  Wysłany: 2016-07-14, 16:23  


Yoda napisał/a:
Może już nie będę musiał


Może więcej optymizmu i nadziei, że w końcu wszystko ruszy i będziesz dobrze zdiagnozowany i leczony ;) , trzeba wierzyć, że się da, bo chęci na pewno masz ogromne a my będziemy wspierać i przesyłać pozytywną energię :)

To nie tylko W-wa ma taki galimatias, mnóstwo ludzi, kolejki, tak jest w większości większych ośrodków. Ja jestem z północy i też muszę wystać swoje. Też mi się nie podoba, że osoby po raz pierwszy, czy kolejny ale nie przyjmujące chemii stoją w jednej kolejce z osobami oczekującymi na chemię. I właśnie najbardziej mi szkoda tych z chemią bo wizyta, badania, czekanie na wyniki, znowu wizyta i jest chemia albo nie, czekają godzinami a wiadomo, że stan tych osób nie zawsze jest cudowny. To również w takich centrach onk. powinno być jakoś rozwiązane. Jak widzisz wszędzie ten sam cyrk i te same małpy ;) .

Lekarze choćby chcieli uchylić nieba pacjentowi, wysłuchać, pogadać to niestety ani czas ani system im na to nie pozwala, nasza rzeczywistość i to bardzo smutna.

Trzymaj się chłopaku a my trzymamy kciuki, pozdrawiam.
 
krystyna48 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Lip 2014
Posty: 270
Pomogła: 22 razy

 #55  Wysłany: 2016-07-14, 20:43  


Wytrwałości, ten koszmar kolejkowy też przeszłam , liczy się wiedza i doświadczenie w leczeniu mięsaków.
Jestem i będę wdzięczna Profesorowi do końca moich dni.
Dzisiaj wróciłam z badań kontrolnych i jest wszystko ok.
Pozdrawiam!
 
Ewa52 


Dołączyła: 14 Paź 2015
Posty: 843
Pomogła: 16 razy

 #56  Wysłany: 2016-07-15, 08:52  


No i pieknie......Bardzo dobra wiadomosc. Tak trzymaj. ::thnx::
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #57  Wysłany: 2016-07-19, 19:06  


Trzymaj się Warszawy na ile się da,mimo przeciwności. Moja teraz już 77 letnia babcia choruje od 201 roku,odpółtora roku na chemię jeździmy co dwa tygodnie. Zawsze są tłumy,ale zawsze jest wyrozumiały i.uwielbiany lekarz. Nie wiem skąd ma siły,często po 18 wychodzimy ze szpitala i zdarza się,że ciągle ktoś przyjmuje pacjentów. Mieliśmy próbkę wrażeń w RCO,ale naprawdę leczenie jest tylko w Warszawie. Migłabym pisać długo i dużo,ale jak chcesz zerknij.na wątek mojej babci ( wynik usg jak...) Powodzenia,działaj ile się da,nawet jak.sił będzie brakowało to pisz,zawsze ktoś tu wesprze.
_________________
Babcia - Leiomyosarcoma, przerzuty na płucach, wątrobie, mostku i śledzionie
Moja najdzielniejsza na świecie(*)kiedyś wyjdzie mi na spotkanie
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group