1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór drobnokomórkowy płuc.
Autor Wiadomość
Johanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd: Łódź
Pomogła: 112 razy

 #61  Wysłany: 2011-09-13, 23:34  


Mamy najświeższe wyniki badań.

Tomografia klatki piersiowej jednofazowo z kontrastem.
Aparat TOSHIBA-Aquilion64
WYNIK BADANIA
W jednofazowym kontrastowym kontrolnym badaniu TK klatki piersiowej obraz w porównaniu z badaniem z dn. 11-04-2011r nie zmienił się
- widoczne pasmowate zwłóknienia w części przedniej segmentu 3 oraz płata środkowego płuca prawego oraz przykręgosłupowo w rzucie segmentu 6 płuca prawego.
Poza tym płuca bez innych zmian ogniskowych.
Węzły chłonne wnęk i śródpiersia niepowiększone.
Serce w normie.
Duże naczynia klatki piersiowej nieposzerzone.

Dzisiaj byliśmy na kolejnych badaniach. Tym razem na rezonansie głowy. Wynik ma być na początku przyszłego tygodnia.
Antoni już nie prowadzi samochodu. Ma kłopoty z koordynacją wzrokowo-ruchową. Jechaliśmy i...no cóż, dobrze, że nikomu nic się nie stało, tylko ucierpiał "nos" naszego autka i "tyłeczek" autka pewnego miłego pana. Wszystko skończyło się dobrze, ale podjęłam decyzję, że teraz to tylko ja będę jego kierowcą, a i taksówkarze również będą mieli z nas pożytek. (Nadrabiam miną.)

Bardzo proszę o komentarz wyniku badania TK klatki piersiowej.
Pozdrawiam wszystkich, którzy walczą z agresorem naszego życia.
_________________
NIL DESPERANDUM
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #62  Wysłany: 2011-09-13, 23:40  


Wynik w porządku, stabilizacja.
Bardziej martwi mnie wynik rezonansu...
_________________
 
Johanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd: Łódź
Pomogła: 112 razy

 #63  Wysłany: 2011-09-13, 23:54  


absenteeism, Nie ukrywam, że i mnie też to niepokoi. Do odbioru wyniku nie będę spokojnie spała.
Dziękuję Ci.
_________________
NIL DESPERANDUM
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #64  Wysłany: 2011-09-14, 00:03  


Daj znać jak już będziesz miała wynik, w razie czego razem coś tu wymyślimy :tull:







[ Komentarz dodany przez Moderatora: DumSpiro-Spero: 2011-09-14, 00:33 ]
Tak jest, pamiętaj, że nie jesteś sama _littleflower_
_________________
 
Johanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd: Łódź
Pomogła: 112 razy

 #65  Wysłany: 2011-09-14, 00:31  


absenteeism, Pewnie, że dam. Wiem, że zawsze tu znajdę życzliwych ludzi, którzy umieją, i co najważniejsze chcą pomóc zupełnie bezinteresownie. A w tym świecie, w który Bogiem jest kasa, to naprawdę rzadkość.
Wielkie dzięki:)
_________________
NIL DESPERANDUM
 
Lideczka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 526
Pomogła: 82 razy

 #66  Wysłany: 2011-09-14, 11:06  


Johanka czekamy na wyniki A ja wysyłam Wam moc pozytywnej energii. Twój Mąż bardzo dobrze reaguje na leczenie i ma przy sobie cudowna Kobiete. Wiem ze dacie rade bo kto jak nie Ty?
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Johanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd: Łódź
Pomogła: 112 razy

 #67  Wysłany: 2011-09-14, 19:13  


Lideczka, Dziękuję:) Każda pozytywna energia mile widziana. A co "cudownej kobiety", to zaczynam się rumienić;) A tak serio, to martwię się, ale to chyba normalne. Ten czas oczekiwania na wynik bardzo ważnego badania jest koszmarem. Widzę, co dzieje się z Antonim... Ma zachwiania równowagi, chód staruszka, trzęsą mu się ręce, problemy z podpisaniem się, kłopoty z utrzymaniem sztućców, pomimo apetytu chudnie, zapomina, nieskładna mowa.(Więcej się domyślam, o co chodzi.) Samo życie z raczyskiem! Nikt, żaden człowiek nie zasłużył na to dziadostwo.Przepraszam. Poniosło mnie i niepotrzebnie się roztkliwiam nad nim i sobą, ale cholernie się boję! I ta niemoc!
Pozdrawiam i uśmiecham się do Wszystkich. Może jutro będzie lepsze:) Kto to wie...
_________________
NIL DESPERANDUM
 
Johanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd: Łódź
Pomogła: 112 razy

 #68  Wysłany: 2011-09-19, 19:29  


Witam. Mam wynik rezonansu magnetycznego. Jestem kompletnie przybita! Nie jestem lekarzem, ale już od jakiegoś czasu wiem coś niecoś na temat DRP. Podejrzewam, że wkrótce stanie się coś strasznego! Proszę o pomoc. Nie wiem, co mam robić. Gubię się w tym wszystkim...

Pracownia: REZONANS MAGNETYCZNY
DANE ZLECENIA
Data badania:13.09.2011 Aparat:OPART
Jedn. kierująca: PORADNIA CHEMIOTERAPII NR 3 Lekarz kierujący: XX

WYNIK BADANIA: REZ.MAG. MÓZGU Z KONTRASTEM
Badanie MR głowy wykonano w sekwencjach SE i FSE, w obrazach T1, T2, PD zależnych, w sekwencjach FLAIR oraz T1 zależnych po podaniu środka kontrastowego.
W obu półkulach mózgu i móżdżku oraz w obrębie pnia mózgu bardzo liczne wzmacniające się kontrastem ogniska meta otoczone różnej wielkości strefą obrzęku. Największe ognisko w płacie potylicznym lewym wielkości 55 x 25 x 30mm otoczone największą strefą obrzęku.
Efekt masy - impresja LKB, głównie rogu potylicznego z niewielkim przemieszczeniem na stronę prawą o 2mm, impresja rogu czołowego PKB. Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa zachowana, zmniejszona na wysokości największych zmian.

Antoni jest w bardzo złym stanie, bardzo słaby, uciekające myśli, mowa nielogiczna, powłóczy nóżkami, chodzi "po ścianach", nie ma czucia w prawej dłoni. Apetyt kiepski, o stanie emocjonalnym nie wspomnę, bo mi serce pęka. Jadę do lekarza prowadzącego w środę. Żadnych leków, poza witaminami i tranem nie przyjmuje. Nawet przeciwbólowych. Mamy wizytę u onkologa wyznaczoną dopiero na 24-go października, ale to zbyt odległy termin i dlatego jadę pojutrze, bo ktoś mnie musi przyjąć, a ja nie dam się zbyć! Choćbym miała tam koczować do skutku.
Proszę o pomoc i podpowiedź, co mam robić. Sądziłam, że jestem na taką sytuację przygotowana, ale mam zupełny mętlik w głowie i czuję się jak dziecko.
_________________
NIL DESPERANDUM
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #69  Wysłany: 2011-09-19, 19:32  


Odpowiedź potem, teraz pw.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Johanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd: Łódź
Pomogła: 112 razy

 #70  Wysłany: 2011-09-20, 22:55  


DumSpiro-Spero, Dziękuję. Żadne słowa nie wyrażą mojej wdzięczności za Twoją pomoc. To dzięki Tobie moje Szczęście jest pod fachową opieką. Nie wiem, co byłoby, gdyby nie Ty... :flower:
_________________
NIL DESPERANDUM
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #71  Wysłany: 2011-09-20, 23:01  


Mam nadzieję, że jest troszeczkę lepiej... Dożylnie podane leki p/obrzękowe powinny dać szybki efekt.

Dobrze by było następnie prosto z neurologii przewieźć Go na oddział chemioterapii - bądźmy w kontakcie.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Johanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd: Łódź
Pomogła: 112 razy

 #72  Wysłany: 2011-09-20, 23:07  


DumSpiro-Spero, Dziękuję.
_________________
NIL DESPERANDUM
 
sylvia 



Dołączyła: 24 Sie 2011
Posty: 46
Skąd: lodz /uk
Pomogła: 7 razy

 #73  Wysłany: 2011-09-26, 17:11  


Johanka co tam u Was ,jak maz sie czuje ?bardzo wam kibicuje ,moj Tata tez mial drp .Zycze Wam duzo sily do walki z tym cholerstwem .
 
Johanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd: Łódź
Pomogła: 112 razy

 #74  Wysłany: 2011-09-26, 22:37  


Witam. U nas jak na razie kryzys minął, ale nie jest najlepiej. Antoni w piątek znalazł się w domu. Jest jakby wyciszony, apatyczny. W szpitalu miał podawane leki: Dexaven, Mannitol, Furosemid, PWE, Metoprolol, Ortanol.
Zalecenia: Celem kontynuacji leczenia wypisano po 2 opakowania następujących leków: PABI DEXAMETHASON 0,001 3-2-0
Po tygodniu 2-2-0
Następna zmiana dawki w porozumieniu z lekarzem.

FUROSEMID 1-0-1
SPIRONOL 1-0-0
EPIKRYZA ( Przytoczony Rezonans Magnetyczny) ...Konieczna pilna konsultacja w Regionalnym Ośrodku Onkologicznym celem rozważenia możliwości i celowości radioterapii. Wskazana kontrola glikemii, elektrolitów - za tydzień.
Mam nadzieję, że jutro coś zdziałam.sylvia, Dziękuję za trzymanie kciuków. Pozdrawiam. Dobrze, że Was mam.
_________________
NIL DESPERANDUM
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #75  Wysłany: 2011-09-27, 14:53  


Moja Mama tez była taka właśnie "wyciszona", "spowolniona", jakby "nieobecna". O ile sie nie mylę jest to spowodowane wzrastającym cisnieniem wewnątrzczaszkowym. :?ale?:
Jesli zostanie podjeta decyzja o naświetlaniach starajcie sie uprosić szybki termin. Z terminami u nas słabo.
Znalazłam dziś fajny artykuł o guzie mózgu. Przesyłam linka - napisany jest dostepnym językiem. Polecam.
http://neuroonkologia.com.pl/poradnik_net.pdf
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group